Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Poslao sam ti PM,ali da ima i u temi za ostale...
 

Prilozi

  • 1.png
    1.png
    100.7 KB · Pregleda: 204
Jesu stigle global verzije?
 
Na stock MIUI kameri kada slikas u low light koristi HHT mod, samo mora malo mirnija ruka da ti bude da bi slika ispala dobro...
Да, хвала на савету. Заборавио сам да укључим ХХТ. Нажалост не баца аутоматски.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Kakva je situacija sa otkljucavanjem bootloadera na 5+ Global verzija? Koliko se secam, bilo je tu nekih problema i nije mogao da se otkljuca. Da li je to reseno?
 
Nije, trenutno jedino testpoint metoda na CN dev. i čekanje 360h.
 
Evo ga update.



f7e73a2bd7fd3df217c07fff7b652e42.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Posljednji update na xiaomi.eu romu koji je baziran na china stabile donosi "full-screen operations":

• Swipe up from the bottom of the screen to go back to the desktop.
• Slide from the bottom of the screen and pause to switch between the most recent tasks.
• Swipe inward from the left (right) side of the screen to return to the previous level.

Vjerujem da je ova opcija uključena, kao dio MIUI-a i u tom novom apdejtu global roma. Kome su prsti prekratki [emoji16] tj. ekran prevelik, dobro dođe umjesto softverskih navigacionih tastera.

oQYIimjFjmfFhNbp
 
Poslednja izmena:
Raja koji model uzeti 3/32 ili 4/64?
Jel se osjeti u normalnom korištenju taj 1gb vise rama?
Razlika oko 10€ nije mnogo kad vec kupujem Redmi 5 plus
 
Pa zavisi kako koristis telefon (ako ti je otvoreno gomila aplikacija onda se oseti, ako je nekoliko onda ne) i koliko dugo planiras da ga koristis...
 
Poslednja izmena:
Uzmi 4/64...imaces duplo vise memorije za skladistenje i 1gb rama svakako dobro dodje...a 10e nije uopste mnogo... :)
 
Duze vrijeme sam na Galaxy Note 4 pa evo uveliko razmisljam o Xiaomi Redmi 5 plus modelu.

U svakom slucaju koristit ce se najmanje godinu dana a nije problem umjesto 160€ dati 170€ za 4gb i više prostora.
 
Evo ga update.



f7e73a2bd7fd3df217c07fff7b652e42.jpg


Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
Uradio update i tel se redtartovao i zaglavio na početnom ekranu kad se upali. Pise MI i dole unlocked.

Posto sam imao twrp moze da se udje i odatle sam probao install ali opet nece.

Na kraju fastboot i sve ispocetka...sad nemam twrp ..moram ponovo ..treba mi taman sam nasao kameru koja dobro radi.

Ne vidim neka poboljsanja sa ovim update-om.

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
S obzirom da koristim Galaxy Note 4 iz 2014 godine, da li cu imati slicne perfomanse sa Redmi 5 plus modelom? Da li se isplati uopšte preci, ponajviše mi se dopada kod Redmi 5 plus ekran 5.99" 18:9 omjer i baterija koja tjera po 10 sati SOT
 
Duze vrijeme sam na Galaxy Note 4 pa evo uveliko razmisljam o Xiaomi Redmi 5 plus modelu.

U svakom slucaju koristit ce se najmanje godinu dana a nije problem umjesto 160€ dati 170€ za 4gb i više prostora.
Gde ima 4gb za 170e ?

Послато са SM-N9002 уз помоћ Тапатока
 
S obzirom da koristim Galaxy Note 4 iz 2014 godine, da li cu imati slicne perfomanse sa Redmi 5 plus modelom? Da li se isplati uopšte preci, ponajviše mi se dopada kod Redmi 5 plus ekran 5.99" 18:9 omjer i baterija koja tjera po 10 sati SOT

Iskreno, itekakk vredi. Dizajn, baterija, cip, prakticno sve...Opet ako ti nije hica i zelis nesto vise, sacekaj redmi 5 pro.
 
Da li postoji Gcam za Redmi 5 (5,7") i ako da može li se instalirati bez root-a?
 
Da li neko ima problem sa sinhronizacijom na Mi Cloud? Na Redmi 3 Pro mi je sve radilo kako treba, a sada na Redmi 5 nikako. Vidim na MIUI forumu se dosta njih žali, a nema rešenja.

Inače na telefonu je Global Stable 9.2.7.0 NDAMIEK.
 

Prilozi

  • Screenshot_2018-03-17-15-52-54-620_com.miui.cloudservice.png
    Screenshot_2018-03-17-15-52-54-620_com.miui.cloudservice.png
    101.3 KB · Pregleda: 160
Offtopic: koliko je komplikovano dokupiti prostor na mi cloudu?

Sent from my MI 5 using Tapatalk
 
Otključah danas konačno bloader, stavih Eu rom, Gcam, Adaway, pojačah saturaciju... sad je to kako treba.
 
Vredi li prodati redmi note 4 i pazariti redmi 5 plus? Racunam da bi za moj rn4 mogao da dobijem najvise 110 e, u odlicnom je stanju ali je polovan ipak. I doplatim nekih 70tak evra za r5 plus 4/64.
 
Jedino sto ces dobiti je bolji ekran(18:9) i mozda malo bolju kameru.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
^plus giga rama vise i duplo vise interne memorije ako si sad na 3/32, e sad razmisli da li to vredi 70ak evra vise, po meni ne

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Da, rn 4 3/32, sasvim mi je dovoljno i rama i memorije, jedino sto me privlaci je 18:9,i to bas. :D Ne znam, ne mogu biti pametan. Za te pare svakako nista bolje sa 18:9 ekranom od redmi 5 plus, a opet realno ne vredi samo zbog toga puci 70 evra. Ne mogu biti pametan. :D A kako se baterija ponasa? Isto kao kod rn4?
 
Poslednja izmena:
Vredi li prodati redmi note 4 i pazariti redmi 5 plus? Racunam da bi za moj rn4 mogao da dobijem najvise 110 e, u odlicnom je stanju ali je polovan ipak. I doplatim nekih 70tak evra za r5 plus 4/64.
Imam oba, moj savet sačekaj Redmi Note 5 (Pro) kineski, ne indijski. Već je počeo presale tako da će uskoro da se pojavi u normalnoj prodaji za pristupačniju cenu

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk
 
Pa ja kako vidim njemu cena kod nas nece biti ispod 250e i to ovaj 3/32.:)
 
Možda u početku, a posle će biti manja.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Na kp cena za 4gb/64gb verziju već od 185eur što je izuzetna cena. Mislim da neću odoleti toj ponudi [emoji854][emoji851]

mi4c miui9
 
Nazad
Vrh Dno