Šta je novo?

Xiaomi Redmi 5 / Redmi 5 Plus

Bravo, nadam se da si uzeo sa global romom, mada ni to nije problem, bice kuvanih! Zar sa DHL-om ne bi trebao brze da stigne?
Хвала,akineki. Да, са глобал Ромом,а и да није научио бих таман да флешујем. ДХЛ-ом стиже брже,али сам навео крајњи рок до када имају обавезу да стигне до мене. Мени је важно да стигне таман до мог рођендана,17.фебруар, јер ово је поклон самом себи[emoji41]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ma stiže to za 14 dana najkasnije.
To je da se ograde pa stave 28 dana.
Nadam se da si naruči staklo i masku uz njega.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Ma stiže to za 14 dana najkasnije.
To je da se ograde pa stave 28 dana.
Nadam se da si naruči staklo i masku uz njega.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Да, то је баш ако нешто искрсне непредвиђено. Мислим да ће стићи као што си рекао +2,3 дана. Јесам наручио и маску и заштитно стакло. Све по П.С.-у[emoji41]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Ako se ne varam, imas RN4, pa ce biti sjajno uporediti ta dva modela iz prve ruke!
 
Ako se ne varam, imas RN4, pa ce biti sjajno uporediti ta dva modela iz prve ruke!
Да,РН4 а мами сам дао РН3. Таман кад стигне баш ћу да упоредим. Мада сам гледао пуно прегледа (review) где су људи у главном задовољни, и све више и више хвале овај модел. Један Рус је баш нагласио, по његовом мишљењу, да ће ово бити један од најбољих мултимедијалних ниско-буџетних телефона. Баш ме занима да ли је стварно тако! Али, још се надам да ће направити Редми Ноте 5[emoji848][emoji41]. Не знам зашто баш волим ноте моделе,али да не тупим о томе даље.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Jos samo da ga pazari i treca smena, pa da vidimo gde je u odnosu na A1?! Mada verujem da ce i Kidence naci nacina da ga testira i da svoj sud o istom!
 
Poslednja izmena:
Jos samo da ga pazari i treca smena, pa da vidimo gde je u odnosu na A1?!
Sigurno cu ga pazariti mada moram prvo da prodam ovaj Wiko View sto sam uzeo.
Iskreno voleo bih da probam i mi mix ali je skupa igrica za sada.
Bilo bi lepo kada bi neko iznajmljivao telefone na 15 dana sa pravom kupovine [emoji16]

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Bice kod mene na "testu" uskoro :) pa da vidimo kakva zver se krije u tih 5.99" :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Bice kod mene na "testu" uskoro :) pa da vidimo kakva zver se krije u tih 5.99" :)

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Супер, баш ме занима један добар преглед и мишљење експерaта. Поготово што сам купио мој први Ксиаоми телефон након ваших (неколицине људи) рецензија и прегледа (review-a)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Супер, баш ме занима један добар преглед и мишљење експерaта. Поготово што сам купио мој први Ксиаоми телефон након ваших (неколицине људи) рецензија и прегледа (review-a)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

+1

Super, posto planiram da ga pazarim uskoro. Posebno me zanima kakav je u odnosu na RN4 i Mi A1, a za to vec imamo eksperte na forumu
 
Poslednja izmena:
Добио сам поруку од Кинеза, причам и разумем енглески, али не капурам следеће, па молим неког да ми објасни, то јест да појасни:
"We're contacting you regarding the Global ROM. We have to unlock the bootloader before flashing. It shows "Unlocked" when it just starts to boot after flashing. It has multi-language and Google Play. It can upgrade by OTA. Please be advised! Original Xiaomi Redmi 5 Plus 4GB 64GB Mobile Phone Snapdragon S625 Octa Core". Шта значи "when it just starts to boot after flashing"?
Да ли је то неки проблем за човека који се не разуме и не зна да флешује, или је то само њихово обавештење у фазону да су га откључали и флешовали? Може помоћ?
Хвала

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pisace ti poruka na ekranu Unlocked, sto znaci da ti je kinez otkljucao BL...Samo sto ti je flesnuo kuvani rom 99.99% koji ima Google play i vise jezika i samo u build.prop su ga promenili u Global...
Ne znam samo kako da ti flesne Global ROM kada ne postoji jos uvek...
 
Vidim Gremlin krenuo zvanično u prodaju nek je sa srećom.
Možda nije najbolji telefon sa ovim ekranom po specifikacija ali svakako je jedan od top 3.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@stevan17
nema jos uvek global za ovaj model,
kad smo ce culi rekao sam da jos uvek nema global za ovaj model,moguce da me nisi razumeo


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pisace ti poruka na ekranu Unlocked, sto znaci da ti je kinez otkljucao BL...Samo sto ti je flesnuo kuvani rom 99.99% koji ima Google play i vise jezika i samo u build.prop su ga promenili u Global...
Ne znam samo kako da ti flesne Global ROM kada ne postoji jos uvek...
Хвала, Kidence, само још два питања, кувани ром, јел то значи баш лоше или не? И, да ли,после кад се појави,неки нормалан ром, могу да флешујем ако ми не буде одговарало како ради овај?
Хвала

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Moze sve ako znas :) kada imas otkljucan BL, mozes sta hoces... Pazi, ti kineski kuvani rom-ovo su tesko djubr.e. Ako ne izbace do tada Global rom, lepo ubacis twrp i xiaomi.eu i nema zime.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@stevan17
nema jos uvek global za ovaj model,
kad smo ce culi rekao sam da jos uvek nema global za ovaj model,moguce da me nisi razumeo


Sent from my iPhone using Tapatalk
Не,не, ја сам тебе разумео Gremlin. А ово што сам постовао је од Кинеза са којим сам разговарао, па сам само питао да ми неко протумачи, јер ја немам појма.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Moze sve ako znas :) kada imas otkljucan BL, mozes sta hoces... Pazi, ti kineski kuvani rom-ovo su tesko djubr.e. Ako ne izbace do tada Global rom, lepo ubacis twrp i xiaomi.eu i nema zime.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
Хвала ти,Kidence!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Narucih i ja Redmi 5 plus (4/64) sa kineskim romom (prosle godine drugarica dobila fake global rom na Redmi 4a, sr**e zivo). Xiaomi je sada promenio cekanje za otkljucavanja bootloader-a sa 72h na 360h (bas da bi doakali preprodavcima koji flesuju svasta) tako da ce da se guli Cajniz rom dve nedelje.

Inace, napisao sam im da kao vrednost paketa stave 71$, jer ovi nasi ako vide standardnih 49$, naplate na 100$. Prosle godine drugarici nisu carinili za tu sumu, ove cemo videti.
 
Narucih i ja Redmi 5 plus (4/64) sa kineskim romom (prosle godine drugarica dobila fake global rom na Redmi 4a, sr**e zivo). Xiaomi je sada promenio cekanje za otkljucavanja bootloader-a sa 72h na 360h (bas da bi doakali preprodavcima koji flesuju svasta) tako da ce da se guli Cajniz rom dve nedelje.

Inace, napisao sam im da kao vrednost paketa stave 71$, jer ovi nasi ako vide standardnih 49$, naplate na 100$. Prosle godine drugarici nisu carinili za tu sumu, ove cemo videti.
Super, čestitam, kad ti stiže? Meni je sam prodavac predložio da napiše 60$ a ja sam složio. Što se tiče kuvanih timova, Hong Kong ima drugačije zakone od Kine, i vidim da uglavnom od njih dolaze sa više jezičnom opcijom, Google store-om, i "kuvanim" romovima,koliko sam primetio nijedan kineski stok ga za sad nema, jer sve one koje sam kontaktirao su me slali na Hong Kong.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
kuvanih romova*, a ne timova

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Super, čestitam, kad ti stiže? Meni je sam prodavac predložio da napiše 60$ a ja sam složio. Što se tiče kuvanih timova, Hong Kong ima drugačije zakone od Kine, i vidim da uglavnom od njih dolaze sa više jezičnom opcijom, Google store-om, i "kuvanim" romovima,koliko sam primetio nijedan kineski stok ga za sad nema, jer sve one koje sam kontaktirao su me slali na Hong Kong.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
Jos nisu poslali, ali za 20-40 dana. Narucih od Hong Kong Goldway-a. Kod njih imas izbor, kineski ili 'global kobajagi' rom. Kineski rom ima samo kineski i engleski jezik. Zajebana stvar sa kuvanim romovima je sto mogu da brick-uju telefon. Konkretno, kod mi 5x se to desavalo.

Sent from my ASUS MeMO Pad 7 (ME176C) using Tapatalk
 
Jeste, i na Aliju i Gearbestu su me Kinezi upućivali na Hong Kong. A ne Gearbestu je najbrža i jedina opcija dostave, avionom, stiže od 2 do 7 dana od momenta slanja. To je što sam malopre video

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
I ovo 20-40 dana je avionom, samo dosta kruzi. Imas to i na aliju, za 18$ DHL-om (na Gearbest-u 25$).

Inace, zasto menjas RN4. Neces dobiti bog zna kako unapradjenje (sem vizuelnog, naravno).
 
I ovo 20-40 dana je avionom, samo dosta kruzi. Imas to i na aliju, za 18$ DHL-om (na Gearbest-u 25$).

Inace, zasto menjas RN4. Neces dobiti bog zna kako unapradjenje (sem vizuelnog, naravno).
Ne znam da li ću da menjam. Prvo ću da istražim i da vidim kako radi ovaj novi, a onda ću da odlučim šta dalje. Na Aliju kod nekih prodavaca nisam mogao da pronađem opciju DHL, mislim da ga nemaju svi, a ovaj što sam našao je oko je 15ak €, što je negde 18$.
RN4 je baš dobar, pu pu pu, da ga ne ureknem

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Gledam za kevu neki telefon, da li se isplati dodati 10 evra vise za redmi 5a u odnosu na redmi 4a ?
 
Nazad
Vrh Dno