Šta je novo?

Postavljanje TVa na zid / VESA

kidu_moc

Slavan
Učlanjen(a)
11.06.2008
Poruke
463
Poena
345
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD 5700x / Arctic Freezer A35
Matična ploča
Asus PRIME B550M-K
RAM
Corsair Vengeance LPX 3200 16GB (2x8)
GPU
Sapphire Pulse RX 7600
Storage
Kingston A2000 512GB + Samsung ssd 980 1TB + ... Svašta
Zvuk
MS Icarus C900
PSU
Cooler master 550w 80% Bronze
Kućište
Cooler Master Q300L
Monitor
DELL G2724D 165Hz + DELL S2340L
Miš & tastatura
Cooler Master CK351 + Ajazz A199 wireless
Laptop
HP 15s 12GB Ram, Ryzen 4500U, 512GB SSD
Tablet
Amazon Fire Tab 10HD
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Narode, da li iko zna ili ima objasnjenje za sledece: vesa standard 300x200mm 4 srafa dosla uz nosac iste duzine medjutim dve donje rupe na tvu su plice i sraf ne ulazi do kraja... Nisam nasao nigde sta to znaci, ove srafove koje sam dobio mogu da usrafim ali samo do pola i prakticno nemaju funkciju. Dva gornja srafa idu do kraja kako je i planirano. Veci tv je u pitanju, 49" pa ga ne bih ostavljao samo na dva srafa...
Jedino sto sam uspeo da nadjem na netu je da je jos ljudi imalo istu situaciju, ne samo kod nas vec generalno ali nigde nisam nasao resenje... Osim da idem u potragu za jos dva srafa pa da ih kupim dodatno. Ali opet ne znam zbog cega su te dve donje rupe plice/krace

Ako neko zna, hvala mu unapred

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Možda zadnja strana nije ravna pa da bi prednja strana bila kako treba kada se montira nosač treba da se stave plastične podloške za donje šrafove. Možda si dobio u pakovanju nešto tako.
Viđao sam to kod nekih modela ...
 
Ja sam imao slican problem, samo kontra, dva donja srafa su mi bila kratka i nisu mogla da uhvate ni par navoja. Otisao sam i kupio iste samo duze i to je to. Tako i ti ili uzmi i skrati te, samo pazi da ne ostetis navoj. Ili podmetni samo neku deblju podlosku ispod ili cak siru maticu da zategne lepo...jos lakse.
 
Poslednja izmena:
Nema potrebe da se zeza sa skraćivanjem šrafova ako nema alat za to, ponese ih kao uzorke u bilo koju gvožđaru i uzme kraće šrafove
 
Juce mi stigao Ricco zidni i dobio sam gomilu srafova i podloski uz njega. Cudno mi da skrtare na tako jeftinim stvarcicama...
Ako je uni nosac za razlicite VESA standarde i vece velicine onda imas nosac sa sinama.
Ako sam dobro razumeo, ti ne mozes do kraja da uvrnes donje srafove tj imas prostor izmedju sine i glave srafa. To nije nikakav problem niti opasnost osim ako ne planiras da pomeras TV tj ako nije zglobni nosac.
Naravno, uvek mozes da uzmes krace u gvozdjari...
 
Možda zadnja strana nije ravna pa da bi prednja strana bila kako treba kada se montira nosač treba da se stave plastične podloške za donje šrafove. Možda si dobio u pakovanju nešto tako.
Viđao sam to kod nekih modela ...

Ovo. Ja sam ih dobio uz tv.
 
Juce mi stigao Ricco zidni i dobio sam gomilu srafova i podloski uz njega. Cudno mi da skrtare na tako jeftinim stvarcicama...
Ako je uni nosac za razlicite VESA standarde i vece velicine onda imas nosac sa sinama.
Ako sam dobro razumeo, ti ne mozes do kraja da uvrnes donje srafove tj imas prostor izmedju sine i glave srafa. To nije nikakav problem niti opasnost osim ako ne planiras da pomeras TV tj ako nije zglobni nosac.
Naravno, uvek mozes da uzmes krace u gvozdjari...
E bukvalno ova situacija koju si naveo. Univerzalni nosac sa sinama je u pitanju i ima zglobove, tv moze da se pomera levo/desno i moze da se odmakne od zida jedno 40ak cm.
Na kraju sam nasao dva kraca srafa i stavio njih. Nije to bio toliki problem nego iskreno, prvi put sam ovo radio i sad ne znam da li to tako treba, ali opet ako treba, koja je poenta dva srafa koja ne idu skroz do kraja itd...
Tako da su dodata dva kraca srafa koja idu do kraja i tako je montirano.

Hvala vam narode :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Zadnja strana tv-a mi nije ravma. Ja stavio druge podloske i resio problem.

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno