Šta je novo?

Vredi li uzeti PS3

Znam ja da je clan pitao za PS3 i da ga zeli kupiti. Nisam ja ni predlozio PS4 kao zamenu za PS3, nego on sam spominje igranje ONLINE sa PS3. Tesko ce se sa piratima naigrati online (ako je i moguce- nije svaka igra moguca i ko zna koliko se moze tako igrati) a da kupuje original igre na PS3 to polako nema smisla jer je stara konzola.
 
Kako kome... individualna stvar naravno. A da li bi ti reci mi, da moras da kupujes sada i konzolu i igre (sve od nule) kupio PS3 ili PS4? Jeste da PS3 ima svoje igre, ali isto tako imas novih igara koje ne mozes igrati na PS3.
Da se ne zbune ljudi, pricamo o online igranju.
Mislim da bi velika vecina odlucila za noviju konzolu kad vec placas, pa da placas novu tehnologiju valjda.
 
Moji klinci gule X360 više od godinu dana i još nisu izgustirali, kinect im je i dalje zanimljiv, žao me je da menjam zbog toga a ne mogu da dočekam Swich :D
 
Posto smo definitivno utvrdili da mi ne treba PS4 moze li neko da mi odgovori:
- koju verziju PS3 da kupim?
- sa kakvim FW/ cipom/FW (ako ih ima vise) ?
- moze li se sa cipovanom konzolom igrati online kada kupim original?
 
1. Najbolje uzmi slim konzolu. Super slim mi nekako ne deluje izdržljivo i robusno kao slim (pogotovo mehanizam za diskove), a fat zaobiđi u širokom luku zbog pregrevanja.
2. ne znam, ne pratim više
3. Naravno da možeš, ali bićeš ograničen verzijom firmware-a koju konzola ima. Ako recimo PES2018 traži najnoviji firmware da bi radio nećeš je moći igrati. ALi zato vrlo verovatno postoji patchovana verzija za čipovanu konzolu.
 
Ispada da je po tebi cena PS4 i PS3 ista pa sad ko uzima PS3 je ******.

Pregledaj malo cene, polovnih konzola. PS4 mozes da ubodes ispod 200e. Ja sam je platio pre godinu dana 210e sa 12 meseci garancijom. Mozes ti i nove cene uporediti, pitanje dal imas novu PS3 konzolu. Opet si zaobisao odgovor, al nema veze. Samo neinformisani ljudi, i kolekcionari ce pazariti PS3 za online umesto PS4.
 
Potpuno tačno. Uzeti PS3 za legalno igranje pored PS4 je neshvatljivo. Sem početne razlike u ceni konzole, igrice će isto koštati.
 
Za 200 EUR nema PS4, sve je 250+.
Osim ako ce @blue svoju da proda sa popustom :)
 
NOV ps4 slim 500GB je 230 EUR na KP-mozes naruciti zilion komada

Samo dubson moze za polovni ps4 dati vise od 150 evra
Postoji cela "divizija" prodavaca polovnih ps4 koji vrte godinama iste oglase
 
Ja sam prodao ps4 500gb sa 4 joypada i 14 igrica za 300eu. Odbij 2 joypada i igrice i dodjes na 180eu sa 2 joypada.
 
Ubedili ste me, jeste skuplje ali ce valjda duze trajati.
Kupujem PS4.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Šteta, mogao si od mene da uzmeš PS4:) Ispalo bi te 250 sa 14 igara.
 
Svakako ti moras druze da sam znas otprilike kako ces koristiti konzolu. Tj. Za kakvo igranje, koje igrice... Na osnovu toga odredjujes sta ces pazariti. Nisam ja hteo da ubedjujem nikoga ni tebe da kupis ps4 umesto ps3. Jednostavno moras sam razjasniti sta i kako. Originali ili pirati. Online ili offline.

Sent from my PRA-LX1 using Tapatalk
 
Pozdrav svima,

da ne bih otvarao novu temu, pošto je pitanje isto kao ono koje bih ja postavio.

Stvari su ovakve: Imam komp koji je mator, najnovije naslove ne može da pušta, na njemu može da se igra PES 2015 i Fifa 15 i to je to.
Klinci su već u uzrastu da igraju igrice i umesto da bulje u tablet i telefon, kapiram da je bolje uzeti neku konzolu. A da se ne lažemo i ja bih se malo igrao na nekim novijim igricama.
Mislio sam da uzmem čipovan PS3 sa brdom igrica (može i za 120 e da se nadje), sa novim PES i Fifom 18 i nekim jos igricama koje izlaze za PS3. To bi trebalo da nas drži dve - tri godine i da nakon toga uzmem PS4, jer mi je sad previše da dam 300 e za PS4 bez igrica. OK, PS4 je ulaganje za budućnost, to je tačno naravno, ali stvarno nemam kintu sad a i trebaće mi brdo para za igrice. Ovako uzmem PS3 sa 20 - 30 igrica i pičimo. Ne znam kako ide procedura, verovatno nije komplikovano ni da sam ubacujem igrice na njega. Takođe, tv mi je HD ready, tako da ništa od FHD ugođaja ni da imam PS4.
E sad, kako rade nove igrice na PS3, da li ta mašina može da ih izdrži. Ima li seckanja ili bil kakvih smetnji? Kakva je grafika na ps3 u odnosu na komp?

Dajte neki savet, ovo je moje razmišljanje. Hvala!
 
Polovan ps4 mozes i za 200€ da nadjes, a igrice se kupuju na poznagom forumu, gde kostaju od 500 din, do 3000 din. Za 1500 din mozes najnovije i najbolje naslove da kupis. Sa cipovanim ps3 se pozdravi sa online igranjem, bices banovan kroz 2-3 meseca najvise. Ako vec hoces ps3, uzmi super slim model od 500gb ili poslednni model slim-a. Oni nemaju problem sa pregrevanjem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
PS3 ti je super izbor za uslove koje si naveo, dobra konzola sa puno ekskluziva. Samo gledaj da uzmeš Slim model jer su ujedno najtiši i najpouzdaniji. Grafika je dobra, mada poređenje sa grafikom na kompu nije baš realno zbog niže rezolucije u kojoj rade igre sa PS3-jke, ali veruj mi sasvim je zadovoljavajuća čak i za današnje standarde. Gledaj samo da uzimaš model od minimalno 500Gb, jer se prostor izuzetno brzo popuni pa ti realno stane max 25-30 igara give or take.
 
A kažite mi da li modovane konzole omogućuju online igranje bez banovanja, ili i kod njih postoji mogućnost dabudete banovani?
Da li je moguće da na modovanu konzolu sam ubacim igru koju skinem sa neta ili je to komplikovanija procedura?
Da li je bolji slim ili super slim model?

razumem zašto je bolji model od 500gb, ali on je skuplji od 150-160e, čini mi se, a ako razumem dobro i da uzmem model od 120 gb, kad se igrica izgustira izbrišem je i skinem drugu, jel tako?

Ako su pitanja glupava, ne zamerite.
 
Postoji mogućnost da budeš banovan, tako da ako uzimaš modovan PS3, to radiš zbog single player igranja.

- Da, nije komplikovano i imaš ne netu dosta informacija kako da to odradiš.
- Po meni bolji je Slim zbog dosta robusnije izrade i idealnog odnosa između Fat i Super Slim modela gde dobiješ najbolje iz oba sveta.
- Neke igre znaju da budu dosta velike, naročito ekskluzivni naslovi, samim tim je bolje uzeti konzolu sa što većim kapacitetom.

Napomena, zbog promena u razvojnom procesu same konzole, one konzole koje imaju veći hard su ujedno i iste te koje su izrađene u manjem nanometarskom procesu jer su izašle u kasnije stadijumu života konzole, pa se samim tim manje greju i pouzdanije su.
 
Hvala Cleric!

Jos me nesto interesuje. Gledam na KP ps3 superslim 12gb - 85€, plus eksterni hd od 250gb sa oko 25 igrica - 35€, ukupno 120€, a sa druge strane 120€ je ps3 slim chipovan od 120gb.
U cenu je fora, zasto ne bih uzeo ovu varujantu sa eksternim hd kad ima vise igrica?
Kako se ucitavaju igrice preko eksternog? Sigurno ima neka zajebancija, jer nema logike da cena bude ista. Kako je ubaciti igrice na hd,ako budem sam ubacivao? Kakav je uopste taj superslim, sta je problem sa njim?
 
da se i ja ukljucim u ovu temu jer je upravo ono sto tražim :)

mene zanima ta varijanta sto tvrde "modovan pun igara" + "online", cim je cipovan i kaci se online znaaci postoji opasnost od banovanja, ali me zanima kolika je ona zaista u praksi ako neko znaa malo bolje o ovome
 
dajte nekog proverenog prodaVCA za ps3 500gb superslim - ako znate ;)
 
Momci iz G*me Centra su maksimalno korektni i ujedno su ti najbolji izbor ako uzimas polovni PS3. Gledaj samo da uzmes Slim varijantu zbog boljeg hladjenja i izgleda same konzole :smash:
 
Ja bih poveo malo racuna da ta konzola moze da se jailbrejkuje...superslim, slim od odredjene verzije nije moguce jailbrejkovati.. Nije da su igre za PS3 skupe ali ipak nije lose znati da ih mozes i dz igrati..
 
gledao sam na KP ima slim za 139-160 sa jednim dzojstikom 500gb i 30ak igrica...ja mislim da je to to
 
gledao sam na KP ima slim za 139-160 sa jednim dzojstikom 500gb i 30ak igrica...ja mislim da je to to

Uzmes najjeftiniji cipovan, kupis neki eksterni HDD najjeftiniji 500GB-1TB i sam stavis od igara sta ti je volja na HDD. Jednostavno je suludo davati 160e za PS3 sa navodno 30 igara na HDD-u kao da ih je taj prodavac platio svaku ponaosob. :D
 
gledao sam na KP ima slim za 139-160 sa jednim dzojstikom 500gb i 30ak igrica...ja mislim da je to to
Zavisi koja je revizija konzole. Zanima te tacka 4. Verovatno jeste ali pitaj. Ima igara narodnjaka koje rade i sa default firmwareom. 160 eur je malo preskupo... Doduse, igre za ps3 je sve teze naci na netu.
https://www.wikihow.com/Jailbreak-a-PS3
Superslim NE moze da se jailbrejkuje tj "cipuje" a samo odredjene slim verzije konzole mogu i to ako im nije flashovan firmware na noviji od 3.55. Ako jeste, konzola je "upropascena" tj beskorisna sto se cipovanja tice iako je savrseno ispravna.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno