Šta je novo?

Vredi li uzeti PS3

vddutina

Cenjen
Učlanjen(a)
31.10.2013
Poruke
622
Poena
170
Pozdrav, ljudi. Uopste nisam u gamingu, zadnje sto sam koristio je ps2 pre x godina. Hocu da uzmem nesto sestricu, provesce celu zimu u kuci, imao je neku operaciju pa da ima sta da radi zanimljivije od fb. Gledam na kp brdo oglasa za ps3, od 100e pa do 150e.Vecina je vec cipovana, to znaci da moze da igra krek igre na njemu, ne mora da kupuje, tako? E sad svaki oglas je vec sa instaliranim pes18, fifa18, nba 2k18,gta v... Vredi li to pazariti? Tj jeli to to, kupim ga, on ga poveže na tv i igra, nema dodatnih zezanja? Ili to ili neki xbox?I ima li neko preporuku za nekoga sa kp?
 
Poslednja izmena:
Kada sam se raspitvao pre par meseci za dete, bio je bolji Xbox One. Jeftinije su igre (nema krekova, sve je legalno), a ima i Live Gold subscribers za 10$ (zvannična radnja). Svakog meseca daju neke nove igre, a ako ne želiš više da plaćaš, one ostaju. Sećam se da sam za druga kupovao i jeftinje (12 meseci za 40€) imaš stalno akcije na G2A

Coming this spring to the Xbox One, the Xbox Game Pass will give console owners access to over 100 Xbox One and backwards compatible games for $9.99 a month.

The Xbox Game Pass is not a streaming service, like PlayStation Now, but a game download subscription along the lines of EA Access. Subscribers who pay the $9.99 monthly fee will be able to choose from games like Halo 5: Guardians, Payday 2, NBA 2K16 and SoulCalibur II (examples given in Microsoft’s official announcement,) downloading them directly to their system and playing them as if they were purchased digitally. Subscribers will be able to purchase the games in the catalog at a discount (20 percent off games, 10 percent off add-ons,) adding them permanently to their Xbox library.

The Xbox Game Pass will start rolling out today to select members of the Xbox Insider program today, with plans to launch exclusively for Xbox Live Gold subscribers before going live for all Xbox One owners this spring.

Looking at the image provided above, we’ve also got Saint’s Row IV, The Mega Man Collection, Terraria, Mad Max, Lego Batman, Fable III, Mad Max and several fading box arts to look forward to.

Sound like a good deal?
 
Vredi ako je za dete da ubije dosadu. Imacbas dosta igrica za ps3 tako da ce se naigrati. ;) Ako mu nije bitno online igranje onda uzmi cipovanu. I samo gledaj da bude ps3 super slim, to je poslednja generacija i barem hdd od 500gb.
 
Ps3 ili xbox 360, obavezno chipovani sa sto vecim hdd i da ti ga napune igrama. To je plug n play. Ako ce malo da cacka i da placa legalno, onda je ps4 bolja opcija dugorocno. Igre su ti od 500rsd do 3000 u digitalnim verzijama - sve legalno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zasto obavezno cipovan a onda kupovati legelne igre?
 
Ma ps4 mi je puno para. Ovo je samo da ubije dosadu preko zime dok lezi. Posle ako zabrazdi u gaming neka se snalazi dalje sam. :) Znaci uglavnom ps 3 da je cipovan i da ga napune igrama. Kontam da ce se tu vecinom igrati samo pes i nba, a ostalo manje vise ponekad.
 
Ps3 i Xbox 360 su dosta stari. Bolje je ići na Xbox One (po meni bolji i jeftiniji) , ili eventualno PS4.

Zašto Xbox One:

- jeftinija i bolja konzola
- jeftinije igrice ili pretplata

Što se piraterije tiče mislim da je počelo i kod nas, da bude stvar prošlosti. Postoji dosta akcija, bundle - ova i besplatnih igara. Slično kao za PC i Steam.
 
Ok da ne zapocinjem konflikt, moje licno misljenje je da je xbox one daleko od bolje opcije i po ceni i performansama od ps4. Moj savet, obidji malo razmenu igara i bench i zakljuci sam :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ja opet ponavljam da ps4 ne dolazi u obzir. To mi je skupo. A hocu nesto da nema zezanja, krekovanja, itd... nego da upali i igra, da moze da tera pes, fifu i jos po nesto tipa gta v, npr... A da nije ps2.Vidim da na kp navode da imaju neke konzole cipovane ali se ne pokrecu preko multimana, a neke su cipovane a pokrecu se preko multimana. Kakva je tu razlika?
 
Poslednja izmena:
Uzmi ps3 napunjen hdd sa igrama, ubodi detetu u tv i nek igra povremeno, ne mora non stop da visi na tim glupostima, kakav ps4 i bacanje para na igrice, za te pare mu uzmi nesto korisnije, nek vidi malo belog dana a ne da mu se umrtve misice, danasnja omladina izgleda kao suntavi teletabisi, to ni nogu ne zna da podigne kad hoda, vuku je kao zombi.
A te price moralista kako je piraterija stvar proslosti i prodaju ovde muda za bubrege a do juce su skidali pirateriju sve grmelo od skidanja ne obracaj paznju.
 
Poslednja izmena:
Uzmi ps3 napunjen hdd sa igrama, ubodi detetu u tv i nek igra povremeno, ne mora non stop da visi na tim glupostima, kakav ps4 i bacanje para na igrice, za te pare mu uzmi nesto korisnije, nek vidi malo belog dana a ne da mu se umrtve misice, danasnja omladina izgleda kao suntavi teletabisi, to ni nogu ne zna da podigne kad hoda, vuku je kao zombi.
A te price moralista kako je piraterija stvar proslosti i prodaju ovde muda za bubrege a do juce su skidali pirateriju sve grmelo od skidanja ne obracaj paznju.

Je l mora svaka konzolaska tema da se pretvori u pirati vs moralisti :D

Ontopic: sve smo ti rekli. Ili ps3 pun igara ili rgh xbox. Uzmi ono sto nadjes jeftinije. Manje vise je isti djavo osim ako klinac ne izrazi eksplicitnu zelju da pegla eksluzive jedne ili druge konzole. Ovo za multimana ne znam. Ja sam terao ps3 sa multimanom pre par godina i sljakalo je za sve pare kao i RGH xbox 360. Samo plug n play. Opet kazem, gadjaj sto veci hdd i da bude pun igara jer je ubacivanje igara cimanje kojim ocigledno neces zeleti da se bavis :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ps3 slim (cech 200x pa do 250x serije) da je cipovan (cfw i igre pokrece preko multiman, iris ili drugog menadzera)
Starije tj debele ps3 ne bih prepirucio.
Ps3 koji je "kao cipovan" a ne pokrece igre preko nekog od navedenih menadzera zaobidji.

Ili, xbox 360 Slim RGH. Isto pokrece igre sa hard diska, a i jedtiniji je od ps3.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Onda definitivno jurim ps3 slim. Hvala vam svima. A sto se tice piraterije, ne bih da ulazim u tu raspravu. Samo cu reci vama koji mozda niste upoznati sa stvarnim stanjem u Srbiji, pretpostavljam da ovde na forumu ima dosta ljudi sa solidnim primanjima jer ipak je ovde vecinom it struka. Price da je ovde prosek plate 400,450e nisu tacne, lazu vas. Prosecna plata je oko 280,290e.Takav odnos sistema prema narodu je mnogo veci zlocin nego piraterija.
 
Kada sam se raspitvao pre par meseci za dete, bio je bolji Xbox One. Jeftinije su igre (nema krekova, sve je legalno), a ima i Live Gold subscribers za 10$ (zvannična radnja). Svakog meseca daju neke nove igre, a ako ne želiš više da plaćaš, one ostaju. Sećam se da sam za druga kupovao i jeftinje (12 meseci za 40€) imaš stalno akcije na G2A

Coming this spring to the Xbox One, the Xbox Game Pass will give console owners access to over 100 Xbox One and backwards compatible games for $9.99 a month.

The Xbox Game Pass is not a streaming service, like PlayStation Now, but a game download subscription along the lines of EA Access. Subscribers who pay the $9.99 monthly fee will be able to choose from games like Halo 5: Guardians, Payday 2, NBA 2K16 and SoulCalibur II (examples given in Microsoft’s official announcement,) downloading them directly to their system and playing them as if they were purchased digitally. Subscribers will be able to purchase the games in the catalog at a discount (20 percent off games, 10 percent off add-ons,) adding them permanently to their Xbox library.

The Xbox Game Pass will start rolling out today to select members of the Xbox Insider program today, with plans to launch exclusively for Xbox Live Gold subscribers before going live for all Xbox One owners this spring.

Looking at the image provided above, we’ve also got Saint’s Row IV, The Mega Man Collection, Terraria, Mad Max, Lego Batman, Fable III, Mad Max and several fading box arts to look forward to.

Sound like a good deal?

Slabo si se raspitao.

@vddutina uzmi neki slim PS3 čipovan i udri.
 
@Pobesnelo_pile

Moralisanje, t.j. prodavanje muda za bubrege :)


Tema "Akcijske ponude igara (Steam, Amazon, GMG, GamersGate, GOG,...)" je napravljena negde početkom 2012 godine, sa ciljem da skrene "praksu" na jedan novi način, t.j. razmišljanje, da ne mora sve piratski, da može i ovako - legalno, za male pare. Od tada tema je pokupila 21.000 hiljadu komentara i preporuka, za dobre "Akcije i sniženja" https://forum.benchmark.rs/showthread.php?207592-Akcijske-ponude-igara-(Steam-Amazon-GMG-GamersGate-GOG-)/page1400. Mnoge ljude je izvela na bolji put, jer kako stvari idu, sa kaznama i novim zakonima, sve smo bliže, cilju :D. Tako da, bolje je da se priremimo na vreme.
Ja lično sa platom, mnogo ispod republičkog proseka, mogu da izdvojim mesečno oko 1.000,00 dinara, za virtuelnu zabavu. Igre i softver. Na mom računaru je sve legalno. Počevši od win 7 (10) preko Open office - a, 7-Zip, Total Commander - a, i naravno igrica. Shvatio sam da najviše volim multiplayer. COH 2 , CIV5, i besplatnu igricu PS 2. Više ne kupujem svaki bundle, svaki naslov na sniženju. Desi mi se da se zaje_bem, kao za STAR WARS Battlefront - om (full), ali sve se to uklapa u 1k mesečno :) Ono što mi malo teže pada je GTA 5, ali pošto volim multiplayer, čekam neku malo jaču akciju od 25$. Svi vi, što savetujete čoveka da kupi čipovanu konzolu, mu u stvari činite "medveđu uslugu", jer za par evra po igri, niko ne može da uštedi , a može mnogo da se dobije.

PS 2 igram još od 2005 godine :)
 
Kad ce zakon za pirateriju, pa pola srbije lepo u tvorza, da radi njive i ostala cuda, eto nama ekonomije u rastu, banana evoluira u krastavac. :D
 
@Pobesnelo_pile

Moralisanje, t.j. prodavanje muda za bubrege :)


Tema "Akcijske ponude igara (Steam, Amazon, GMG, GamersGate, GOG,...)" je napravljena negde početkom 2012 godine, sa ciljem da skrene "praksu" na jedan novi način, t.j. razmišljanje, da ne mora sve piratski, da može i ovako - legalno, za male pare. Od tada tema je pokupila 21.000 hiljadu komentara i preporuka, za dobre "Akcije i sniženja" https://forum.benchmark.rs/showthread.php?207592-Akcijske-ponude-igara-(Steam-Amazon-GMG-GamersGate-GOG-)/page1400. Mnoge ljude je izvela na bolji put, jer kako stvari idu, sa kaznama i novim zakonima, sve smo bliže, cilju :D. Tako da, bolje je da se priremimo na vreme.
Ja lično sa platom, mnogo ispod republičkog proseka, mogu da izdvojim mesečno oko 1.000,00 dinara, za virtuelnu zabavu. Igre i softver. Na mom računaru je sve legalno. Počevši od win 7 (10) preko Open office - a, 7-Zip, Total Commander - a, i naravno igrica. Shvatio sam da najviše volim multiplayer. COH 2 , CIV5, i besplatnu igricu PS 2. Više ne kupujem svaki bundle, svaki naslov na sniženju. Desi mi se da se zaje_bem, kao za STAR WARS Battlefront - om (full), ali sve se to uklapa u 1k mesečno :) Ono što mi malo teže pada je GTA 5, ali pošto volim multiplayer, čekam neku malo jaču akciju od 25$. Svi vi, što savetujete čoveka da kupi čipovanu konzolu, mu u stvari činite "medveđu uslugu", jer za par evra po igri, niko ne može da uštedi , a može mnogo da se dobije.

PS 2 igram još od 2005 godine :)

3 hiljade za gospodina. Šalu na stranu čoveku je bitna cena i zaineresovao se za pirate i to mu preporučujemo jer nam izgleda da za njega do dobra opcija. Kao što je za tebe ova druga. Možda si i ti jedan od ovih što preprodaju igre pa hvataš mušterije?
 
@vladat1

Da se razumemo, nisam ni iz jednog ni iz drugog tabora vec negde izmedju. Na mom ps4 je sve legalno..i moram priznati da sam se za relativno male novce sit izigrao i odmorio mozak od crackovanja, patchovanja i bsoda. S druge strane na mom PC je sve piratsko i mislim da ce tako i ostati :) Imao sam srecu da sam se kao mladji izigrao na PC, chipovanim ps3 i xbox360...i mislim da je za gospodina koji je otvorio temu, odnosno njegovog sestrica to pravi potez. Taj klinac ce da udje u celu pricu preko pirata, a sutra kad boze zdravlja ode u programere i on ce da se baci u legalne vode, ako proceni da mu taj izdatak opravdava komfor koji sa sobom nosi ili iz plemenitih pobuda resi da podrzi siroti EA/Ubisoft/Activision/Blizzard :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako moze da se zakljuca tema, saznao sam sta mi treba. Nema potrebe da se pretvori u raspravu o pirateriji.
 
Ja klincima uzeo xbox360 pre dve godine i još im nije dosadilo, a odigram i ja povremeno pes, fifu, gta, battlefield itd. Xbox sam izabrao zbog kinecta isključivo, ispostavilo se kao dobar potez, deca su manja i zanimljivo im je, odlično za zimske dane. Popularni naslovi i dan danas izlaze, imamo 100 igara i 250Gb slobodnih GB na 750GB disku. Odlična kupovina za manje od 200eur
 
Vredi.
 
Moji su dostigli sledeci nivo. Imam BOX sa RGH i izigrali su na njemu sve sto ih je zanimalo. Sad bi da predju online, GTA pre svega pa onda sportovi. Neko im je u skoli napricao kako sa PS3 moze da se igra online i bez originala ali meni to, iz mog zastarelog igrackog iskustva, deluje nemoguce.

Mada, dobri su u skoli, bave se sportom pa nije problem da im kupim par originala.

Koje su mi opcije?
Idealno bi bilo da moze bez ijednog originala ali mi je prihvatljivo resenje gde cu tih par naslova kupiti ali uz opciju da oni ostali mogu da rade kao i dosad.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Ja sam negde procitao da moze online i sa cipovanom bez da te banuju, ima neki postupak, ne secam se tacno. Nacu opet pa cu okaciti ovde.
 
Ako hocete online, onda je new gen konzola mnogo bolji izbor. PS4 ili XOne.

edit: vise igara, bolje perfomanse, bolji dozivljaj istih igara. Ulaganje novca (pricamo o igrama koje nisu free2play) mora biti i kod PS3 i kod PS4 tako da bolje uloziti u noviju konzolu.
 
Poslednja izmena:
Realno, više se isplati čipovan PS3 nego čipovan XB360. Mnogo više ekskluziva na PS3. Uncharted, Metal Gear, God Of War, Gran Tourismo itd. Sony ima barem 20 franšiza koje nema na XB360. XB360 je više bio okrenut multi platform igrama.
 
Ako hocete online, onda je new gen konzola mnogo bolji izbor. PS4 ili XOne.

edit: vise igara, bolje perfomanse, bolji dozivljaj istih igara. Ulaganje novca (pricamo o igrama koje nisu free2play) mora biti i kod PS3 i kod PS4 tako da bolje uloziti u noviju konzolu.

Sve je to tačno, ali kapiram da lik pita za PS3 upravo zato što nema da uloži u PS4.
 
Ne zelim jer klinci to zacas izgustiraju. Pored toga, vecina drustva ima PS3 tako da je i to bitno.

Dakle, da li se na cipovanom PS3 mogu igrati originali online? Kakva konfiguracija tj. cip j potreban za to?

Da zaboravimo resenje sa igranjem online bez originala. Mozda postoji ali je sigurno komplikovano i ne traje dugo pa ce me svaki cas cimati da podesavam, trazim resenje... Ne mogu.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno