Šta je novo?

Pomoc - Kompjuter pisti

.:MiXy:.

Poštovan
Učlanjen(a)
14.09.2017
Poruke
55
Poena
59
Upomoc ljudi!Moj racunar pisti vec danima sve normalno radi ali pisti a nema nikakva vrsta speakera u njemu i da li je to pistanje opasno :wall: P.S izvinite admini zbog velikih slova zaboravio sam to pravilo ;)
 
Verovatno zaribao neki ventilator. Koliko prašine ima u kućištu?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Otvoriš kućište i prvo utvrdi odakle dolazi zvuk. Mogu i zavojnice od grafe, matične i napajanja da pište.
 
Sve je ocisceno i ima ukupno cetiri ventilatora.Jedan od napajanja,jedan od procesora i dva spoljasnja
 
Mixy, aj prvo napisi koje sve komponente imas, pa da ti ljudi kazu kojim redosledom sta da iskljucujes da bi utvrdio sta tacno pisti.

Je l' pisti samo dok je ukljucen ili i dok je iskljucen, ali prikopcan na struju?
 
ljudi naso sam izvor kod cipa za maticnu plocu je izgoreo termo pad i pisti neznan kako jel mogu umesto termo pada da stavim malo termalne
 
Vidi termalnu traku(thermal pad) na Kupujem prodajem
 
Nema,pa jel mogu da stavim termalnu pastu umesto termalnog pada
 
Pasta nije lepak. Ako ide pasta, potrebni su i neki šrafovi da drže hladnjak.
 
Kako ja vidim ima i dosta i na KP i kupindo, pretraži u sekciji elektronika, a i računari, i ukucaj: "thermal", "termalana" "traka" itd., samo proveri debljinu koja ti treba, i da budu samolepljive.

Da li može pasta, zavisi koliko je ta površina ravna, koliki je razmak između hladnjaka i površine. U većini slučajeva pasta će zbog ovih faktora nije dobro rešenje, neće dobro da popuni praznine i razliće se sa površine.
 
A da uslikas taj deo ploče i okacis sliku na forum?

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno