Šta je novo?

Pojacavanje Wifi signala

Sale4323

Poštovan
Učlanjen(a)
13.04.2015
Poruke
3
Poena
51
Pozdrav drustvo, kupio sam TP LINK WR841HP koji mi stoji pored ADSL-ovog rutera, a na drugom kraju kuce ali na gornjem spratu gde sam ja, uzeo sam TP LINK WN8200ND i nisam zadovoljan jacinom interneta s obzirom da imam 50 mb/s, a nemam ni 25 mb/s. E sad ovako, da li bi mi pomoglo da kupim 15m usb kabla i da stavim taj WN8200ND najblize sto mogu ovom drugom ili bih kako sam navodno cuo gubio napon i jacinu signala na adapteru s obzirom da je 15m u pitanju? Izvinite malo na mom objasnjavanju jer sam laik po pitanju ovih stvari :D
 
S kakvim signalom vidis ruter? Kako su ti pozicionirane antene na ruteru i ovom wireless adapteru?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pogledaj i podešavanja za zemlju, ako postoje. Različite su izlazne snage za različite zemlje:
<20dBm (EIRP, For countries using CE Standards)
<27dBm (EIRP, For countries using FCC Standards)
 
S kakvim signalom vidis ruter? Kako su ti pozicionirane antene na ruteru i ovom wireless adapteru?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pa rasirene su maksimalno koliko mogu i adapter je okrenut ka ruteru. A signal mi je odlican, pun konstantno.
 
Poslednja izmena:
Sa 15m usb kabla nece raditi usb adapter, bolje kupi duzi lan kabl pa priblizi ruter.
 
Sa 15m usb kabla nece raditi usb adapter, bolje kupi duzi lan kabl pa priblizi ruter.

+1

@sale

I antene rutera (čisto informativno) moraju da stoje vertikalno ako hoćeš da izvučeš maksimalni protok. Napisah ovo jer si pomenuo neko "širenje". :)
 
Nazad
Vrh Dno