Šta je novo?

FM transmiter

boki78

Slavan
Učlanjen(a)
04.02.2008
Poruke
1,322
Poena
375
Zamolio bih za pomoć i savet u vezi kupovine FM transmitera. Naime u svom automobilu imam fabrički radio koji nema AUX niti USB priključak, zbog toga bih kupio FM transmiter za slušanje muzike sa telefona. Pretpostavljam da kvalitet zvuka nije sjajan sa takvim jeftinim rešenjem ali opet ne bih trenutno ulagao više novca. Zanima me da li neko može reći kakav je kvalitet zvuka prenošenog na taj način i ima smisla puštati FLAC sa telefona? Takođe da li je problem mešanje sa FM radio stanicama kada se duže putuje? Na kraju gde bih uopšte mogao da potražim takav FM transmiter, jer koliko vidim naše najveće prodavnice imaju FM transmitere koji imaju micro SD slot ili mogućnost spajanja USB-a, ali ne vidim da se mogu spajati sa telefonima preko izlaza za slušalice?

Unapred hvala na svim odgovorima!
 
Po meni Xiaomi Roidmi trenutno najbolje rjesenje za tebe. Licno ga koristim i stvarno dobro radi. Bonus je to sto moze sluziti i kao punjac, ali nema aux ulaz.
 
Ja sam pre par meseci uzeo ovo:

https://www.aliexpress.com/store/pr...287.html?spm=2114.12010612.0.0.464b4df8u5XHHx

Ima 2 USB porta, jedan za punjenje, drugi za flash, ima slot za memorijsku karticu. Može preko BT sa telefona da se pušta muzika i mogu da se obavljaju pozivi, ima mikrofon u sebi a na zvučnike ide sagovornik. Dobro se čuje. Držim ga na 87.5MHz i nijednom do sada nisam primetio ni najmanje mešanje signala. Što se kvaliteta zvuka tiče apsolutno ne primećujem razliku u odnosu na CD u autu.

Ja sam uz njega dobio i daljinski ali vidim da sada više ne ide u paketu.
 
Roidmi je dobar i praktičan, najbolje uzeti običan 3S bez mikrofona, i sa klasičnim položajem kontakata. Ja imam prvu verziju i 2S, na ovom drugom je mikrofon praktično neupotrebljiv za razgovore. Kvalitet zvuka sasvim ok ako nema nekih smetnji.
 
Da ali je ograničen samo na BT muziku. Ovo gore pušta i sa USB i sa microSD, vidna razlika.
 
Kako kome, ja nikad nisam koristio USB za puštanje muzike, daleko bitnije mi je da imam handsfree mogućnost gde je Roidmi potpuno zakazao. Inače sam Roidmija koristio neko kraće vreme dok nisu ukinuli FM radio, pa sam kupio all-in-one Pioneer radio (dab, cd, bluetooth, usb, aux) i izbacio poluproizvode iz kola. Roidmi sad služi samo kao standardan punjač.
 
Hvala vam puno na datim odgovorima i savetima. Čini mi se da ponuđene varijante nemaju mogućnost za spajanje putem kabla sa telefonom preko izlaza za slušalice? Izbegao bih BT spajanje jer bi to bilo drugo bežično spajanje u ovoj kombinaciji (prvo BT spajanje telefona i FM transmitera a posle FM spajanje između FM transmitera i auto radia). Dakle primarna varijanta mi je izlaz za slušalice na telefonu-kabl-FM transmiter-auto radio. Takođe preferirao bih da kupim ovde, ako ne budem našao nešto odgovarajuće svakako ću naručiti iz inostranstva.
 
Poslednja izmena:
Roidmi je dobar i praktičan, najbolje uzeti običan 3S bez mikrofona, i sa klasičnim položajem kontakata. Ja imam prvu verziju i 2S, na ovom drugom je mikrofon praktično neupotrebljiv za razgovore. Kvalitet zvuka sasvim ok ako nema nekih smetnji.

Meni bi baš trebala 2S verzija zbog handsfree opcije, jel baš toliko loše? Gde si kupio 2S?
 
Koj auto je u pitanju ????
 
Meni bi baš trebala 2S verzija zbog handsfree opcije, jel baš toliko loše? Gde si kupio 2S?
Kupio sam na Gearbest. Da je mikrofon bliže možda bi bilo ok, ali ovako je previše daleko, priključak za upaljač je dole kod menjača, pa je potpuno neupotrebljiv.
Ovde se vidi položaj mikrofona od novog Pioneer radija, koji takođe nije idealan, ali je sasvim upotrebljiv, i Roidmi koji trenutno služi samo kao običan punjač.
697fa3bb42577b75a521c661e0776aa6.jpg
 
Kako kome, ja nikad nisam koristio USB za puštanje muzike, daleko bitnije mi je da imam handsfree mogućnost gde je Roidmi potpuno zakazao. Inače sam Roidmija koristio neko kraće vreme dok nisu ukinuli FM radio, pa sam kupio all-in-one Pioneer radio (dab, cd, bluetooth, usb, aux) i izbacio poluproizvode iz kola. Roidmi sad služi samo kao standardan punjač.
Naravno, svako gleda ono što mu je bitno. Praktičnije mi je da na SD karticu stavim tonu muzike i da ne razmišljam, zato mi je ta opcija bitna. A uvek ostaje BT kao takav da i preko njega sa Deezer-a recimo pustim nešto. Punjač je i meni na skoro pa istom mestu kao i tebi ali kažem, sa ovim čudom stvarno nema problema u radu, niko mi se nije žalio da me ne čuje dobro.

Tako da stvarno mislim da nije poluproizvod. No za razliku od tebe, i da jeste nemam izbora. Sve mi je u istoj "kutiji" i klima i board i radio i telefon i navigacija, tako da ne mogu da vadim da bih stavio nešto drugo. Čak ne mogu ni ove 2DIN android sisteme.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Ako se odnosilo na mene koji je auto, u pitanju je Pežo 307, sa fabričkom muzikom.
Kupih juče Xwave BT66, ima sve što meni odgovara. U pakovanju stiže daljinski sa baterijom i AUX kabl. Zadovoljan sam kvaliterom zvuka ali problem mi je jačina FM signala koji šalje. Piše da ima domet do 10m ali na radiju postoje smetnje, odnosno šum. Možda ni moja antena nije baš najsjajnija ali ovo je svakako nije baš za normalno slušanje. Moraću da probam na nekom drugom autu kako bih doneo definitivan sud.
 
Poslednja izmena:
Posle nekoliko dana da napišem utiske o Xwave BT66. Od opcija za slušanje muzike ima AUX, USB i Micro SD varijantu. AUX je neupotrebljiv, prilično se slabo i loše čuje, probano je na više automobila. Kvalitet zvuka preko USB-a i Micro SD-a je dobar i upotrebljiv. Uz uređaj se dobija i daljinski za baterijom koji je potreban i odlična je stvar, kao i AUX kabl. Sve u svemu dobra je stvarčica za 1600 din. ali šteta je što mu AUX ulaz očajno radi.
 
Pozdrav,

Slučajno sam naleteo na ovu temu, pa bih zamolio za pomoć ako se neko razume. Kupio sam X-Wave Transmiter https://www.gigatron.rs/fm_transmiteri/xwave_fm_transmiter_t04-122399. Moj problem je što kada podesim frekvenciju i radio namestim na istu, čuje se jako pištanje. Muzika koju pustim se čuje, ali gde god postoji pauza u pesmi, on i dalje u pozadini pišti. Probao sam na drugom automobilu, sve radi ok. Može li biti problem moja polomljena antena (hvala po neku stanicu) ili upaljač?

Hvala
 
Ja bih da pitam ako neko zna za neki fm transmiter sa sopstvenim napajanjem u vidu AAA ili AA baterija? Hvala
 
Nazad
Vrh Dno