Šta je novo?

Program za kvalitet slike

Miki_

Cenjen
Učlanjen(a)
25.02.2017
Poruke
1,344
Poena
125
S kojim programom bi mogao da uporedim kvalitet slike jedne serije.
 
Screen videa se ne porede jedni pored drugih nego na smenu.
Vrlo je bitno cime ces izvuci frame, printscreen ne moze naravno jer ces slike videti nakon svihi filtera playera, rendera, decodera
Takodje nemoj da poredis i frejmove
 
Najgore od svega mi je sto zapravo i ne znam kako treba da izgleda original slika,evo ovo je slika iz jednog filma

z.jpg
ovde nije bitno koja je slika bolja nego koja je original,kosulja je potpuno druge boje na drugoj slici.Sta rade ovi riperi ja ne znam.
 
Miki, koja ti je fora sa tim uporedjivanjima? Svakih par meseci se javljas sa time "koja slika je bolja", mislim sta ti to znaci?
Nabavis/skines ono sto tebi lepse izgleda i vozis...

Ako te zanima kako izgleda "original", probaj da nadjes Blu-ray za odredjeni film pa i screenshotove. Na primer ovde: http://www.blu-ray.com
 
Poslednja izmena:
Najgore od svega mi je sto zapravo i ne znam kako treba da izgleda original slika,evo ovo je slika iz jednog filma

Pogledajte prilog 239081
ovde nije bitno koja je slika bolja nego koja je original,kosulja je potpuno druge boje na drugoj slici.Sta rade ovi riperi ja ne znam.

Meni je ocigledno da je leva slika "frizirana", sto ne znaci da je desna original.

DeRadicci has a point ;)
 
Ne znam i sam sta da mislim,sad sam vec provalio da mi player pusta razlicite slike,ocigledno bs player menja boje.
 
Nazad
Vrh Dno