Šta je novo?

Kingston HyperX Fury 120gb SSD zamrzavanje

Dvenee

Poznat
Učlanjen(a)
08.10.2017
Poruke
4
Poena
41
Dobro vece
evo mene opet, problema nikad dosta
Nedavno sam uzeo novu konfiguraciju ( asus rog strix gaming b350f, r5 14 i corsair vengeance 2x4gb) a ostavio sam ssd iz naslova sa stare konfiguracije, da naravno stavim sistem na njega. Na srtaroj konfiguraciji ( am3+ fx 8320e i gigabyte 970ads3p) nisam nikad u zivotu imao ovaj problem. Medjutim, kako otvorim novi tab, najcesce novi youtube video tab, dobijem freeze na oko 5-10 sekundi. Veoma je cesto, i veoma iritira. Updatovao sam na najnoviji bios, pokusao sa resetovanjem virutalne memorije, updateovao sam i firmware ssd-a ( mozete se videti na prilozenoj slici ). Ne znam sta vise da uradim da se resim ovoga. Koristio sam UEFI a ne legacy pri instaliranju(prvi put sad, inace sam uvek legacy) da mozda to ne pravi neki problem?

Screenshot_1.png
 
I meni se isto dešava u kombinaciji sa Gigabyte 970a-ds3p pločom i FX-4130 procesorom. Hteo sam sad da kupim istu Asus ploču b350-f i Ryzen5 1400 ali koliko vidim iste simptome imaš i sa njima.

Sumnjao sam da je problem do procesora nisam uopste posumnjao u SSD.
 
Windows 10 sa poslednjim updejtovima.

Grafičke sam probao Nvidia MSI 1060 gaming x 3gb i ATI MSI RX 570 gaming x 4gb
 
Poslednja izmena:
Ako su razne graficke, onda ne bi trebalo da je do njihovih drajvera, s toga najverovatnije windows nesto brljavi sa power saving opcijama ili sta vec. Tesko da je ssd kriv, ako je pre radio ok.
Niste jedini sa tim problemom, koliko vidim, desava se i na drugim ssd. Cpu zakuca na 100%. Da li je do browser'a, ali najverovatnije problenm se zove win10.
I na svaki slucaj: koliko slobodnog mesta imate na ssd?
 
Poslednja izmena:
Ranije je radilo ok. Počelo da se dešava pre nekoliko meseci. Preinstalirao sam windows u međuvremenu ali opet počeo da pravi problem.

Inače ima oko 33gb free

ssd.PNG
 
Ne bi trebalo ni da je do toga.. Probaj oslobodi 5gb pa vidi, ako ne pomogne - 99% da je do windows. T.j. kako radi ok, dok je windows svez, pa posle opet pocinje da trokira? Najverovatnije ima neki update ili sluzba sa nekim bagovima, pa se to javlja.
P.S. jest da ssd nije najbrzi i ne radi mu trim kako treba, ali ne moze da blokira sistem zbog toga, kada na drugim win sve radi ok.
Znaci ovako: probajte u windows profil naponske podesiti na high performance, ugasiti win update, win deffender, i xbox i sva ta ovna + skinite sa sajta amd cipset driver najnoviji. Ako i to ne pomogne - istrazujte dalje ili menjajte windows.
 
Poslednja izmena:
Skinite chipset drajver sa amd sajta, u njemu je i Ryzen balanced power plan.
 
Hvala na savetima.

Ja nemam još uvek ryzen , koristim procesor FX-4130 i ploču Gigabyte 970a-ds3p.

U svakom slučaju sad sam instalirao poslednje chipset drajvere. Za sada sve radi ok, javljam rezultate.
 
Nazad
Vrh Dno