Šta je novo?

Samsung HT-X30 + Asus Rog Strix B350F 5.1 sistem

Dvenee

Poznat
Učlanjen(a)
08.10.2017
Poruke
4
Poena
41
Dobro vece ljudi, nedavno sam uzeo ovu maticnu plocu u nadi da cu moci da spojim 5.1 sistem ovog kucnog bioskopa( Samsung HT-x3) zato sto mi je neko pre par meseci rekao da je jedini nacin da dobijem 5.1 zvuk taj da ih spojim optickim kablom. Iz tog razloga sam i trazio plocu koja ima spdif ulaz. Povezao sam, i samo mi se cuju bas i prednja dva zvucnika. U opcijama mi daje samo 2 channels opcije. Jedino kad cujem svih 5 zvucnika je kad odem u opcije realtek digital out i pokrenem test zvuka. Nije mi previse bitno ako nije moguce da dobijem na pravoj dubini 5.1 sistema, makar da mi se cuju svih 5 zvucnika i bio bih prezadovoljan. U realtek hd manageru nemam opciju speaker fill, jer sam cuo da moze i sa tim nesto da se izvede. Ne razumem se puno u zvuk, ali vec godinu dana pokusavam na sve nacine da sprovedem ovo u delu, i kao sto vidite bezuspesno. Da li mi neko moze pomoci da resim ovo, MOLIM VAS :wall:

Pozdrav!
 
Još je i super što radi kao 2.1, nekome samo bude 2.0. Probaj ubaciti neki dvd film koji sigurno ima 5.1, pusti preko powerdvd ili kako već, samo da vidiš da li će tu raditi zadnji. Ili da priključiš sa jednim zelenim činčem na aux, ako zvučnici imaju to, tad bi trebalo da rade svi zvučnici ali bez 5.1 efekata. Ne znam kako funkcioniše to digitalno. Ili ako slušaš muziku u winampu, ima neka opcija da se odobri nešto, allow hardware acceleration, tako nešto i tad prorade svih 5. Ili zasebnu zvučnu da kupiš, znam da te ova matična izašla ko grčka...
 
Dada, rade prednja dva i vufer. Probacu to svakako sutra, danas ne mogu da stignem nikako, pa se javim. Probao sam preko auxa na zeleni, ista prica kao i ovako preko optickog. Identicni rezultat. Mislis da pored optickog prikacim i aux(ako sam te dobro razumeo) ?
Veruj mi, da ne lajem, ali pao sam u depru, jer sam ocekivao kako mi je receno, da ce preko optickog raditi 99%. I onda nadjem ovu plocu dosta dobre specifikacije plus ima spdif out. Planirao sam da dam ne vise od 80e za plocu, i na kraju sa zavrsio dosta skuplje..a bez zeljenih rezultata...
 
Nazad
Vrh Dno