Šta je novo?

Elecom HUGE Trackball

tex707

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
24.12.2001
Poruke
2,319
Poena
680
.
Pozdrav svim clanovima foruma!

Hteo sam sa vama da podelim svoje zadovoljstvo sto mi je konacno stigao Elecom HUGE trackball. Prvi utisci su:

1) OGROMAN je
2) Radi
3) Kugla je zavidnih dimenzija
4) Shaka lepo lezi na mekanom jastuku koji zauzima (otprilike) 3/4 povrsine uredjaja

Kupio sam ga prvenstveno da bih ga koristio za posao (CAD), jer mi je dojadilo kupovanje novog Logitech M570 trackball-a svakih 5-6 meseci.
Na fotki se vidi komparacija sa M570.
.
 

Prilozi

  • Elecom_Huge_1.jpg
    Elecom_Huge_1.jpg
    1.1 MB · Pregleda: 85
  • El_Hug_1.JPG
    El_Hug_1.JPG
    666.9 KB · Pregleda: 84
Poslednja izmena:
.
Posle par nedelja upotrebe cu navesti ukratko utiske o koriscenju ovog uredjaja:

- Preciznost je zavidna, narocito na najvisem setting-u
- Kugla klizi glatko, bez ikakvog skakutanja, i cursor lako moze da se prebaci sa jednog krajnjeg polozaja na monitoru u suprotni krajnji lakim udarcem po kugli. Medjutim, kretanje kugle ipak nije tako lako kao kod Logitech M570
- Svi tasteri rade veoma lepo, osim ona tri na scroll wheel-u. Meni je tesko da uvek precizno pogodim da li sam samo pritisnuo wheel, ili ga pomerio na gore ili dole
- Nije lako navici se da se klikce palcem (levi klik), a da se u isto vreme kaziprstom i srednjim prstom pokrece kugla (barem meni)
- U softveru koji koristim je cesta simultana upotreba srednjeg i desnog klika i pokretanje kugle dok se i srednji i desni taster drze pritisnuti. Nalazim da je ovo izuzetno tesko postici kod ovog uredjaja, barem meni.

Koliko za sada vidim, meni ce biti tesko da koristim ovaj trackball u poslu. Sa druge strane, sasvim je moguce da bi nekim korisnicima mnogo vise odgovarao nego meni. Takodje, postoji mogucnost da je idealan za neke softvere koje ne koristim.
.
 
Poslednja izmena:
Ima li mozda imas neka iskustva sa Kensington SlimBlade Trackball-om?

Sent from my MI 4W using Tapatalk
 
Ajde jedno laičko pitanje - koja je uopšte prednost trackball-ova, tj. zašto se koriste? Nekako mi se uvek činilo da bi mi baš teško bilo da se naviknem da ih koristim. Ali živ se čovek na sve navikne, posebno ako ima smisla. :)
 
Kazu da sa obicnim misem malo uvrces ruku, kod certikalnog kisa je polozaj ruke pravilniji ali opet skupljas saku da drzis sam mis. Kod onog trackballa recimo se skupljas saku a kuglu okreces svim prstima a ne samo palcem pa se ne umara samo palac. Kazu zdravije je

Sent from my MI 4W using Tapatalk
 
.

Probao sam ergonomskog misa, i mogu da vam kazem da je tesko navici se na njega, barem meni - ne mogu da postignem brzinu kao sa obicnim misem, a kamoli sa trackballom.

Prednost trackballa je sto nema zavisnosti od podloge, i sto je polozaj ruke takav da moze da se radi duze nego sa misem bez problema. Uz to, moguca su veoma brza pomeranja cursora od jednog do drugog graniscog polozaja jednostavnim udarcem u kuglu.

EDIT: Upravo se setih....imam i 3D misa, i manipulacija objektima u 3D okruzenju mi ide preciznije i bolje trackballom...mnogo!
.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno