Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Na maxu mi drzi bas lepo u odnosu na prethodni s10. Negde u rangu s10+ prilikom koriscenja, a u idle trosi 1% preko no i tako da najzad nema vise draina i dopunjavanja ujutru pre zapocetog dana. Inace uzeo sam ga preko oglasa, u mtsu je prvi vlasni uzeo pre godinu i 5 meseci baterija je na 96%. Mora da ga je koristio ko ogledalo :)

Pitanje: da l i vama nekad na safariju pri prevlacenju levo nekad na sekund odradi prebecivanje na prethodnu stranicu i onda u delicu sekunde se vrati nazad, tako da moram da ponovim prevlacenje ? Kao da izglitchuje
 
Poslednja izmena:
Ne.
Ps. Pravi izbor. U zdravlju te sluzio [emoji3577]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Hvala Djape!
Razmisljao sam o 11 pro ili pro maxu al mi je nepriustivo bilo u ovom trenutku dati 500+ s10. Sacekacu pad cena, samo strpljivo.
Ios ima svoju logiku, negde je jednostavniji negde komlikovaniji ali da je stabilniji-fluidniji i opsti utisak prijatniji za koriscenje to je moje iskustvo.
Preporuke za must have aplikacije koje su free moze i za igre ? Za android nije trebala, sve free van plej stora :)
 
Poslednja izmena:
Ja kupio XS, nov vakum pakovanje. Trenutno je na iOS 12.4.1 i odmah mi je ponudilo 13.3.1
Da li azurirati ili je bolje ostati na ovom?
Sem dark moda sta donosi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav ta sve, imam nekih parica pa sam mislio da uzmem xs. Da li je on dobra kupovina sada, ili da uzmem 11. Posto nije neka razlika u ceni. Citam da nisu zadovoljni ekranima na ip 11. Ili da se strpim jos neko vreme i jurim 11pro? Imam p20 pro. Bitan je ekran, baterija i kamera da je full

Poslato sa CLT-L09 pomoću Tapatoka
 
Najbolje ti je da odeš do neke prodavnice i vidiš kakav ti je ekran na 11. Nekima se dopada, nekima ne.
11 je po mom mišljenju bolje uzeti od Xs-a, jer ima bolju bateriju i kameru.
Ako ti se ne svidi 11, sačekaj malo i uzmi 11 pro. On ima sve što je tebi najbitnije. [emoji2]
 
Ko nije zadovoljan ekranom iPhone 11? Treba videti ekran pa pricati o njemu. Odi i uporedi ekrane na 11 i 11 pro pa onda napisi ovde da li si primetio razliku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A ko je napisao da je primetio razliku? Koliko vidim, ja nisam. Ali evo napisaću. Razliku vidim u tome da je tekst oštriji na 11 pro, kao i neki detalji, kontrast je veći, crna je crna zbog OLED tehnologije...
Da li je ekran loš? Ne. Ali je onaj na 11 Pro bolji.
Lepo sam čoveku rekao da ode uživo i pogleda šta mu se više sviđa, budići da mu je ekran jesna od bitnijih stavki a ne da se oslanja na naša mišljenja, jer njegovo može biti drugačije. P.S: Nema potrebe za napadanjem drugih koji drugačije misle. [emoji1308][emoji3526]
 
Ne napadam nikoga. Rekao sam to jer ja imam i obican 11 i 11 pro max. Koristim ih uporedo i bukvalno ne primecujem razliku. Slazem se sa tobom u svemu sto si rekao, ali bukvalno trebas mikroskopom to posmatrati da bi video razliku, osim u slucaju savrsene crne boje na 11 pro max. Hteo sam samo da kazem da je ekran na 11ici savrsen i da nije to nikakva mana, to je prica jos od Xr telefona kao nekome smeta ekran, nije dobar i td... i da, maksimalno osvetljenje je jace na obicnoj 11ici, verovatno zbog lcd tehnologije.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne treba to nikakav mikroskop da bi primetio razliku. Imao sam Xr i Xs, tipa, kada se ukljucuje telefon, na Xs sija samo jabuka, dok na Xr sija ceo ekran i nije crna, kao sto je na Xs. Kada se gleda neku youtube sadrzaj, u full screen-u, takodje na Xs je ugasen taj deo gde je crna boja, a Xr svojim osvetljenj daje vestacku crnu boju. Generalno, Xr ima fenomenalan display, ali opet ne moze da se poredi sa OLED tehnologijom.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cini mi se da je do panela i kalibracije. Pre ovog Xs max, imao sam s10+ i meni je ekran na Samsungu puno lepsi, doduse,mislim da Samsungu ne moze niko prici. Jeste da su boje bas zestoke ali ima opcija natural, cinema ili sta vec pa se moze malo ublaziti ako nekom smetaju bas tako jarke boje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li postoji KupujemProdajem aplikacija za iOS? Ne pronalazim je u AppStore-u, mozda jer je na Kroaciju prijavljen..

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
 
Oticicu ovih dana do vipa da vidim kakav je ip 11 pa mozda i uzmem. Ima opcija za neo 10 i rate 5800 mislim da je to oke.

Poslato sa CLT-L09 pomoću Tapatoka
 
Pozdrav ta sve, imam nekih parica pa sam mislio da uzmem xs. Da li je on dobra kupovina sada, ili da uzmem 11. Posto nije neka razlika u ceni. Citam da nisu zadovoljni ekranima na ip 11. Ili da se strpim jos neko vreme i jurim 11pro? Imam p20 pro. Bitan je ekran, baterija i kamera da je full

Poslato sa CLT-L09 pomoću Tapatoka

Ako gledaš ekran, kvalitet izrade, premium feeling, kompaktnost - puno je bolji XS.

Kod iP11 je bolja samo kamera. iP11 je zamena za Xr. iP11 ima i puno veće bezele oko ekrana, pa obrati pažnju i na to. Meni se uopšte nije dopao.

Za XS imaš akciju na Telenoru za pravna lica - rata je oko 3600 din + paket. Ukupna cena uređaja izađe oko 84000 bez paketa.
 
8cf0cca88904bcdd667ee4b3a88afe92.jpg

Moze li mi neko protumaciti ovo? Da li sam dobio uslugu prilikom kupovine novog uredjaja ili kako, ne kontam?
Edit: Skontao sam da samo dobio godinu free zbog kupovine novog uredjaja i kad kliknem na to, trazi mi da potvrdim godinu besplatno i onda ide 5e na mjesec. Mogu li ja da iskoristim tu godinu ili u pola godine prekinem, otkazem preplatu ili kako?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Možeš da koristiš Apple TV+ godinu dana besplatno.
Ukoliko otkažeš pretplatu pre isteka godinu dana, neće ti naplatiti pretplatu za prvi mesec.

Kada otkažeš, promo pretplata ostaje aktivna do isteka godinu dana.
 
Uzeo sam pre par dana XR, i eto ako mogu nekom da pomognem ovim bice mi drago. Telefon je iskreno iznad ocekivanja. Zadnji put sam nosio X pa se sa njega vratio na Android malo, i evo sad opet uzeh ios da se poigram. Uporedjujem ga sa Huawei P30 jer njega trenutno isto koristim i ono sto me je odusevilo i za sto sam odlucio da zadrzim XR je kamera. Ovaj telefon jednostavno razbija kakve slike pravi, pa cak i u uslovima slabijeg sobnog osvetljenja. Naravno kad je mrak totalni P30 pravi dan i tu nema sta da se prica, obzirom i da je dosta jeftiniji telefon drzi se odlicno. Portrait mod je cak i bolji nego na P30, ne znam kako, ali savrseno odradi ivice cele slike i odlicno izdvoji subjekat, p30 zna da krajeve slika ne baci u blur kako bi trebao.Ekran koji sam od starta znao da je vrhunski je sa ios 13 postao jos bolji, boje su pojacane, crna je odlicna, ne amoled ali odlicna. P30 drzim rezoluciju drzim na FHD+, i apsolutno je nemoguce videti razliku u slici, cak i kada se zumira . Boje, iako je na P30 Amoled ekran su gotovo identicne ( sem te crne ), pikselizacija se ne vidi golim okom. Zvuk u slusalici daleko bolji nego na X i na P30, zapravo prejak je, mora da se drzi malo iznad pola. Fluidnost u radu je savrsena, animacije savrseno klize, a da li je brzi od P30 pa i ne bas, tu su negde rame uz rame ali animacije na p30 kada se podesi da radi na gestures znaju da stuckaju i malo iritiraju. Baterija za sada slicna kao P30, izuzetni su oba na tom polju. I dalje ios iritira sa nekim ogranicenjima, ali je ios 13 dosta blizi korisniku od prethodnih verzija. Zvuk na izlazu je na P30 jako dobar, ovde tek treba da isprobam kad nabavim adapter ali msm da ce tu svakako prednost odneti XR. E sad, da li se isplati uzeti XR pored drasticno jeftinijeg P30, svakako da za onog ko voli ios, za onoga kome je sve jedno onda razlika u ceni ne odgovara onome sto se dobije. Ukupan dozivljaj je izuzetan na oba aparata, ko hoce bolju kameru/video, fluidniji sistem, onda XR definitivno.
 
Zavisi za koji novac. Svakako treba pojuriti iPhone 11, mada je i XR odličan, nema sta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma sve je to top od ipx su sve nijanse... 11 stvarno ima bolju kameru zbog deep fusiona i ja sam odusevljen time :-D ostalo si sve nijanse :)
 
Poredio sam ja i 11 sa p30, kamera je dosta bolja, ostrija, ali sve ostalo je isto kao na xr, nijanse se ih dele, ali po ceni nisu nijanse. Kod X me je uzasno nerviralo zagrevanje, kao samsung u ruci da nosis, cim malo vise slikas, cackas on bude osetno topao, xr je kao i p30 hladan konstantno bar u ovim mojim rezimima rada.
 
Grejanje ti mnogo zavisi od verzije sistema recimo i 11 se grejao kao furuna u pocetku :-D
 
Desava mi se da kad sam na 3g i surfujem, jednom-dva X dnevno da samo nesta 3g ikonica i signal nestane pa dodje. Nema onoga da kao trazi mrezu pa crtice skakucu vec samo nestane i dodje. Jel to jos neko primetio mozda?
 
Vidi da li je to na slicnim lokacijama jer moze da bude vezano za mobilnog operatera i signala kad se prebacuje sa jedne na drugu baznu stanicu.
 
Vidi ako imas i drugu karticu, po mogucnosti drugog mobilnog operatera. Najverovatnije je do ovoga sto sam ti pomenuo i desava se na razlicitim telefonima.
 
Koji telefon preporučujete za kupovinu? XS MAX ili 11? Kad se sve uzme u obzir (baterija, kamera), koji je bolji? Koristila sam pre par godina 6s plus i bila sam prezadovoljna baterijom. Koliko traje baterija na oba telefona uz normalno korišćenje, bez igrica? Ako neko ima strpljenja da ima da malo detaljniji savet, bila bih zahvalna. Hvala unapred :)
 
Evo opet mene i iste teme, Apple TV. Kad sam napravio ovaj nalog koji i sad koristim to je bilo nekad davno, za 3Gs ili 4 ajfon. Tad sam jos klinac bio i nisam imao pristupa kreditnoj kartici, kliknuo na none pa tako i sad ostalo. Postoji li neki drugi nacin da koristim Apple TV tu godinu, da kupim iGift karticu ili kako vec? Ili moze li to preko kartice za kupnju preko alija?

P.S. Sad provjerim zdravlje baterije i za 16 dana od kupnje uredjaja baterija je vec izgubila 2%. Nmg da vjerujem.

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ako pricas o US nalogu, ne mozes sigurno da povezes nasu karticu, a dokupljujes kredit preko gift kartica. Besplatno Apple TV Plus imas ako si kupio neki novi Apple uredjaj i dovoljno je da dodas gift karticu od 10 dolara na tvoj nalog.
 
Nazad
Vrh Dno