Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Sa X jos i moze,ipak je noviji hw u pitanju,malo brzi,bolja kamera,zvuk,itd... Pa mozda je to nekome bitnije od premium izrade i oled displeja,dok sa XS ne moze da se poredi nikako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koji motiv je u pitanju?

Nesto veci ekran, najduze trajanje baterije od svih iphone modela i naravno cena [emoji846]
A sto se tice ekrana, kada sam ga prvi put pogledao iskreno da nisam znao da je LCD, ne bih ni primetio [emoji846]
 
Poslednja izmena:
E pa to je to onda,ako su to prioriteti,a neku vecu razliku u ekranu ne primetis,XR je odlican. [emoji1360]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Evo ja mogu da podelim moja iskustva sa obzirom da sam imao 8+ i da sada imam XR vec nekih 5-6 dana. XR je osetno brzi,nije velika razlika u pitanju,ali je osetna. Ekran je jako slican,mozda 8+ ima bolju rezoluciju,ali na XR su boje i jos neke stvari bolje,aj da kazemo da su po pitanju ekrana jednaki. Kamera je vidno bolja na XR,tu nema dileme. Iskreno,cak mi se i Portrait slike vise dopadaju na XR nego na 8+. Ne u svakom slucaju,ali u vecini. Zvuk prilikom snimanja videa prilicno bolji na XR. Zvuk prilikom slusanja muzike ili gledanja multimedije bolji na XR. Baterija slicna,na 8+ mi je bila top baterija,za sada mi se cini da je ova na XR podjednako dobra. Prijem i domet isti kao i na 8+. Zvuk na speakerfonu malo dublji na XR,ali malo cistiji na 8+ cini mi se. Moram da ponovim,mislim da je ovo najbolje nesto sto Apple ima u ponudi kada se pogleda odnos ulozeno-dobijeno,i ne cudi me uopste sto dosta njih sirom sveta vracaju Xs Max i uzimaju XR. Video sam vise takvih slucajeva po forumima i na you-tubeu.
 
Poslednja izmena:
XR-u tek dolazi vreme. Telefon polako pada ispod 600e, brzo ce doci na 550 i u tom slucaju nema dileme sta uzeti od apple , a da bude novo. Kroz par meseci xr ce poslati sve 6,7,8 u zasluzenu penziju, a vrlo verovatno i X...sto im i jeste cilj na kraju krajeva.
 
Najbolje idi u neku prodavnicu gde je izlozen i poigraj se malo sa njime, pogledaj kakav je ekran, dopada li ti se, odgovara li ti velicina i uporedi sa svojim telefonom [emoji846]
 
Bio sam ironican.
Nema potrebe,x je odlican telefon. I nema potrebe menjati za losiji. To sto ce da mu padne cena i bice pristupacniji,ne znaci da ce da otera sve u penziju.
Jos ce poceti ljudi i xs i xs max da menjaju za xr. [emoji23]
 
Je's, hoću menjati max za xr! Imt 577 s duplom vucom za rakovicu 65 :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Po meni je bolji X od Xr
 
Verovali ili ne,stvarno ljudi vracaju Xs Max i uzimaju XR. Na vise mesta sam to video. Po meni Max je bez sumnje najbolji Iphone,ali sa XR imas bukvalno 85-90% istog iskustva za prilicno manje para. Ja da sam hteo bez problema bi kupio Max,nije stvar u novcu,ali 1000 eura za 64gb je toliko bezobrazno da mi ne pada na pamet da to uradim. Za 730e sam pazario XR i vrlo sam zadovoljan. Po meni XR je prilicno bolja kupovina od X. Veci ekran,mnogo bolja baterija(jutros u 6 sam ga skinuo sa punjaca,imam skoro 7 sati ukljucenog ekrana i evo sad u 22:15 ostalo mi je jos 24% baterije),bolja kamera,128gb za 730 koliko kosta x od 64gb,noviji i osetno jaci procesor,bolji zvuk,bolji zvuk prilikom snimanja videa...jedino sto X ima bolje je Oled ekran i druga kamera za zumiranje. I onaj 3d touch ko koristi,ja ga nisam koristio na 8+. Nista od toga meni nije na listi prioriteta,mada priznajem da Oled jako lepo izgleda,lepsi ekran za gledanje nego lcd,nema sumnje. Ali da je neka velika razlika,pa i nije.
 
Meni licno je Max najbolji Iphone. Da je postojala opcija Max-a od 128GB za 1050e na primer to bih odmah pazario,bez razmisljanja. A ovi ljudi navodno nisu videli neke specijalne prednosti pa su vratili za XR koji je maltene isti telefon samo jeftiniji prilicno. To im je bila logika u toj prici. Ja apsolutno mogu to da razumem. Kazem,mene je jedino to sto nije pocetna opcija za Max bila 128gb odvratilo od kupovine. Max je sve ono sto volim kod telefona,veliki ekran,odlicna baterija,vrhunska kamera... Za sada sam sa XR bas zadovoljan,opravdao je sva moja ocekivanja.
 
“Svako ima svoja zadovoljstva.”- rece djavo i obrisa d... koprivom. [emoji23]
 
Nisam ovo uputio tebi,ali cudni smo u nekim rezonovanjima,ponekad.
Razumem da neko u startu,kao ti,sve to izvaga i odluci se za kupovinu.
Nzm da li bih mogao i sa x da se naviknem na xr. Dok sam imao 8+, kad bih izeo neki “ non +” model,kao da sam uzeo igračku.
 
Jedino sto mi nedostaje sa 8+ je sirina ekrana. Ovaj jeste generalno veci ekran i za filmove je recimo top,ali ne bi se bunio da je siri ekran po par milimetara sa obe strane. Ako se nisi previse navikao na oled ekran mislim da bi mogao lako da predjes sa X na XR jer stvarno ima vise prednosti nad X-om nego sto X ima nad XR-om. Sto bi rekli,ko sta voli nek izvoli.
 
Ljudi skroz je ok taj prelazak xs, xs max na xr kada su novi i ljudi vrate u prvoh 7dana i ne pucaju pare.
Ovde se prica o necemu drugom.
Ljudi koji kupe xs max pa posle mesec dana ga prodaju za 800-850e i daju skoro toliko za xr.. to nije normalno i je isplati se jer je MAX superiorniji telefon, jedino priznajem prelazak na xs ako je neko shvatio da mu je ne praktican max, jer je stvarno veliki...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moram jos malo da izhvalim bateriju na XR,sve je bolja i bolja. Skinuo sam ga jutros oko 7:30 sa punjaca,evo sada je 22:08 i imam jos 38% baterije,uz 6 sati i 2 minuta ukljucenog ekrana! Iskreno odusevljen sam sa baterijom,mislim da je bolja nego na 8+!
 
Da li neko zna da li je esim u telefonima sa telenora zaključan ili ne?

Sent from...
 
Da li neko zna da li je esim u telefonima sa telenora zaključan ili ne?

Ne verujem da je zakljucan.Moj telefon je iz Telenora i sim free je.Cak i da jeste otkljucavaju telefon na zahtev vlasnika ugovora.Doduse ovaj je na biz uzet.Cak i da jeste druga opcija za broj trebala bi da bude sim free. E sad da li je tako sa e-sim?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Verovatno je i e-sim onda zakljucan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na internetu piše da je, ukoliko je telefon zaključan na mrežu, esim takodje zaključan. Verovatno je tako i kod nas.

Sent from...
 
Na internetu piše da je, ukoliko je telefon zaključan na mrežu, esim takodje zaključan. Verovatno je tako i kod nas.

Sent from...

Što je majmunska politika.Jedan slot za sim ili u ovom slučaju e-sim bi trebalo da bude slobodan.Kod Mts kada je dual telefon u pitanju, jedan slot je uvek sim free.Bilo kako piśi im mail da ti otključaju uredjaj.Ne moraš da čekas istek uo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neko zna da li je esim u telefonima sa telenora zaključan ili ne?

Ne verujem da je zakljucan.Moj telefon je iz Telenora i sim free je.Cak i da jeste otkljucavaju telefon na zahtev vlasnika ugovora.Doduse ovaj je na biz uzet.Cak i da jeste druga opcija za broj trebala bi da bude sim free. E sad da li je tako sa e-sim?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Na biz su svi simfree, pisalo se već

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Da li je moguce traziti od MTS da se otkljuca XR ako je zakljucan i na UO?
 
Da li je moguce traziti od MTS da se otkljuca XR ako je zakljucan i na UO?

Mozes da podneses zahtev putem kontakt centra.Kao razlog navedi da privremeno mesec dana ides van zemlje, nikako trajno.Resavanje zahteva zavisi kod kog se isti zalomi.Putem sms te obavestavaju za status zahteva.Alo budes odbijen, slobodno posle nedelju dana podnesi novi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ljudi jedno pitanje, kada u Xs Max (telekom mts) gurnem telenor karticu on me vrati na pocetno podesavanje telefona kao kad se prvi put ukljuci, iz straha zasto se to desilo odmah sam izvukao karticu i on me je normalno vratio na home screen automatski predhodno podesenog telefona. Ima li neko ideju zasto je to i da li je neko probao?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
To se desava zato sto ti je uredjaj zakljucan na MTS mrezu.
Da si nastavio dalje izbacilo bi ti da SIM kartica nije podrzana od strane tvog operatera. [emoji846]
 
Hvala na odgovoru, 99% sam mislio da je to, nego sam se istripovao :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno