Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Od SE2 nema nista, slobodno se pozdravite sa njim.
 
A kakva su šuškanja oko cena ova dva manja modela? Ovaj 6.1 će biti jeftiniji? Kakva se razlika u funkcionalnostima očekuje osim različitih ekrana? Počeo i Apple da zbunjuje korisnike...
 
Ne razumem kako apple zbunjuje korisnike kad, što se apple-a tiče, mi ne bi trebalo da znamo ništa od toga :) Što se funkcionalnosti tiče, ne znam šta podrazumevaš pod tim, ali taj najjeftiniji model navodno neće imati OLED ekran i 2 (ili 3) kamere pozadi, biće alu umesto čelika i stakla... Svi modeli će imati TID
 
Samo da skinu onaj “milje” sa vrha.
Najodvratnija stvar koju su napravili ikada.


Sent from my iPhone XXX
 
iPhone 2018

Nepotrebno.
Ali furaju “svoj” fazon.
Moglo je to da se resi i drugacije,tj da ekran ne ide do samog vrha,vec da se pri vrhu stavi sve sto je potrebno. Ovako....izgleda odvratno,kao i onaj android koji je prvi to stavio.
Vrlo rado cu preskociti takve modele,dok se ne opamete.

Sent from my iPhone XXX
 
Poslednja izmena:
Ne razumem kako apple zbunjuje korisnike kad, što se apple-a tiče, mi ne bi trebalo da znamo ništa od toga :) Što se funkcionalnosti tiče, ne znam šta podrazumevaš pod tim, ali taj najjeftiniji model navodno neće imati OLED ekran i 2 (ili 3) kamere pozadi, biće alu umesto čelika i stakla... Svi modeli će imati TID

Navodno najjeftiniji nece imanti ni 3D touch.
 
U pravu si, nisam se setio svih razlika. Mada su to i dalje sve nagađanja
 
Ne razumem kako apple zbunjuje korisnike kad, što se apple-a tiče, mi ne bi trebalo da znamo ništa od toga :) Što se funkcionalnosti tiče, ne znam šta podrazumevaš pod tim, ali taj najjeftiniji model navodno neće imati OLED ekran i 2 (ili 3) kamere pozadi, biće alu umesto čelika i stakla... Svi modeli će imati TID

Svi modeli ce imati Touch ID uz Face ID? To si hteo da kazes?
 
bas me zanima kako ce novi modeli uticati na cene klasicnih verzija 7 i 8... Obzirom da je sad 8 oko 600e nova na oglasima, pitanje je kako ce opstati pored full view ekrana.
 
Moj zet kupio pre 5 dana 8 običan za 550€ u vakumu, tako da ta cena od 600 ni danas više nije realna.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
6.5" model imaće landscape mod kao i drugi "plus" modeli:
iphone-x-plus-ios-12-leak-calendar-app.jpg


Izvor: https://bgr.com/2018/08/01/ios-12-delivers-more-proof-that-an-iphone-x-plus-is-in-the-works/
 
Ja ne vidim šta će to novi X model doneti u odnosu na aktuelni. Fid gen 2, jači procesor i bolju kameru. Imam utisak da će ovo biti najmanji upgrade do sada.
 
Zasto, naprave ga da radi 10% brze i kazu da je to druga generacija.
 
Pa FID radi primetno bolje nego na pocetku.

Na pocetku je bilo odlicno, al sada je fantasticno. Ne vidim tu vise ni mnogo prostora za napredak. Mogu mozda da malo poprave ugao pod kojim moze da radi i bez problema ga zovu drugom generacijom.

Reci ce (i napraviti) da sada skenira 60 000 tacaka, zbog cega je brzi i pouzdaniji i to je to.
 
Pa to kažem. Da li će neko prelaziti sa aktuelnog na X 2018 zbog bržeg procesora i fid i bolje kamere i baterije, iako je to sve i sada na veoma visokom nivou?
 
Ja nešto sumnjam da će targetirati ljude koji već imaju X.
 
iPhone 2018

Njih targetiraju X Plus modelom, tj one koje zanima taj a prosle god su uzeli X samo zato sto nije postojao Plus. Dosta je takvih.

Mislim da su im ove god glavni Plus model i onaj srednji, jeftiniji. Slabo ko ce trcati da zameni X za ovaj novi istih dimenzija.
 
Ja svake godine lazem sebe kako necu preci na novi model i uvek zdrav razum izgubi i uzmem novi model. Mislim da cu sada definitivno preskociti. Koristim X, plus model me ne zanima zbog velicine, jeftiniji model takodje ne, a ovaj malo naprednijinX koji ce se pojaviti, sumnjam da ce biti mnogo napredniji od postojeceg modela. Taman ce cena pasti lepo na 8, 8+ i X modele i to ce biti best-buy sledece godine za korisnike koji planiraju upgrade sa recimo 6,6s ili 7.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iPhone 2018

Ja cu sacekati malo da vidim kako ce se pokazati taj LG OLED displej u praksi na modelu od 6.5” u poredjenju sa Samsungovim. Imam neku averziju [emoji849]
 
Poslednja izmena:
Mene Plus model ne zanima zbog dimenzija, na novi X bih prešao ako je solidno poboljšana kamera i ako je dualsim. Ako bude dualsim odmah ga menjam, ovako možda po prvi put u poslednjih 10 godina ne promenim fon nakon godinu ili manje od godinu dana. :)
 
Ja svake godine lazem sebe kako necu preci na novi model i uvek zdrav razum izgubi i uzmem novi model. Mislim da cu sada definitivno preskociti. Koristim X, plus model me ne zanima zbog velicine, jeftiniji model takodje ne, a ovaj malo naprednijinX koji ce se pojaviti, sumnjam da ce biti mnogo napredniji od postojeceg modela. Taman ce cena pasti lepo na 8, 8+ i X modele i to ce biti best-buy sledece godine za korisnike koji planiraju upgrade sa recimo 6,6s ili 7.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Zavisi kako gledas, i ima i nema smisla da ne prelazis i sacuvas pare. S jedne strane, ocigledno ces sada izbeci investiciju i ustedeti novac. S druge, sada ako budes prodao X, trebace ti npr 250 eur da dodas i uzmes novi. Sledece godine opet prodas taj novi, dodas 250eur i opet vozis najnoviji. Medjuitim, ako kupovinu odlozis za dogodine, ove godie ne trosis nista, al dogodine prodas ovaj sadasnji i moraces dodati 500eur za najnoviji, sto mu dodje na isto kao da si dva puta upgradeovao telefon za po 250eur. Naravno, mozda sam malo promasio sa ciframa i verovatno da dve zamene izadju nesto malo skuplje nego jedna velika, ali shvatate poentu, svo vreme vozite najnoviji model za sitnu razliku u ceni, ne razmisljate da li treba da menjam ili ne... dva puta se igrate s novom spravom...

Ja cu sacekati malo da vidim kako ce se pokazati taj LG OLED displej u praksi na modelu od 6.5” u poredjenju sa Samsungovim. Imam neku averziju [emoji849]

Uf, nisam znao da ce 6.5 biti LG, to mi se ne svidja ni malo. Zar nije bila vest da ce LG samo praviti neke sitne kolicine, sve ukupno par miliona, manje vise kao test i da Apple ima alternativu.
 
Slazem se za kameru,mozda bude nesto zanimljivo na tom polju,eventualno bi me i neka nova (plava [emoji1362]) boja privukla,s’obzirom da ga u poslednje vreme furam bez zastite,bilo je neke price o novim bojama,videcemo da li vazi za sve modele ili samo za onaj od 6.1”. Svakako X ne bih menjao zbog 1GB rama vise i 20% bolje performanse na papiru,autonomijom sam takodje zadovoljan,jedini telefon posle iP 7+ koji moze tu da mu stane na crtu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da se kladimo da ces ga zameniti do nove godine?
 
iPhone 2018

Ne smem [emoji85][emoji23] Videcemo posle predstavljanja,za sada samo nagadjamo. A sto se tice LG-a,jeste da su u pitanju manje kolicine navodno,ali ajde ti znaj koji ce da ti zapadne. [emoji39]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno