Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

A kakvi su oni sto po TC postavljaju one folije? Verovatno znate na koga mislim da ih ne pominjem sad. Vidim bas se agresivno reklamiraju u poslednje vreme.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Ne znam na koga misliš, ali sve što ima po TC možeš da nadješ u balkanskoj po znatno nižim cenama
 
Da, da dugujem izvinjenej Djilkosu... Izglerda da sma u poslednje vreme nekoliko puta radio migraciju izmedju vise ios uredjaja, a da sam se prebacio kada sam to radio izmedju androida i iosa... Valjda mi nisu bile bitne poruke u tom trenutku, a prelazak sa ip 7 na s9 je ukljucivao fizicki adapter koji je uspeo da prebaci i kontkate i podesavanja, ali nije prebacio poruke...
Ja se ponadao da nisu možda u 12 ubacili, ali znam da je to apple i koriste iCloud aplikacije za backup. Kao i Google što koristi drive. Šteta, može bolno za nekog da bude kad prelazi, kad ima po giga na viber i whatsapp.
 
mada sa druge strane, yasto cuvati te komunikacije_ slike koje ti trebaju vec se nalaye u galeriji...
 
Ja sam iskljucio tu opciju ludim kada mi cuva u tel svakojake gluposti...
 
A kakvi su oni sto po TC postavljaju one folije? Verovatno znate na koga mislim da ih ne pominjem sad. Vidim bas se agresivno reklamiraju u poslednje vreme.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk


Ako je reklama, brišite. Pretpostavljam da je čovek mislio na ovo https://www.moutfitters.rs/ Iskreno i mene zanima da li je neko imao iskustva sa ovim.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I ja padam u iskusenje vec neko vreme da obucem XS kod njih pa ga nosim bez maske. Jedina kvaka kod svega stoji po pitanju te njihove dozivotne garancije. Koliko sam shvatio to je samo marketing trik. Ukoliko se negde odlepi nakon 7 dana od postavljanja mozete jedino da platite opet 4000din. :)


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Video sam sada taj sajt, mislim da je bacanje para. 4.000 din za zaštitu od grebanja.
 
Dbrand i SlickWraps duplo jeftiniji i mnogo lepši.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gde je najbolje naci teme/wallpapere za Xs?

Mislim da odavno nisu bili gori wallpaperi od ove sapunice.

Sto je najgore kad jednom sklonite stari wallpaper, ne mozete ga vise vratiti (koristio sam ranije onaj plavi kao neki oblak/gas).
 
Gde je najbolje naci teme/wallpapere za Xs?

Mislim da odavno nisu bili gori wallpaperi od ove sapunice.

Sto je najgore kad jednom sklonite stari wallpaper, ne mozete ga vise vratiti (koristio sam ranije onaj plavi kao neki oblak/gas).

Unsplash, Vellum, Background...
 
Hvala, super je ovaj unsplash, momentalno je predlozio omiljenu temu i mesto [emoji3]

cd87745be4eb5e2efca687343a1a302f.jpg
 
Ne mogu da se setim, ali koristio sam jedan unsplash client app, neki lik napravio, jako dobro. Ako se setim pusticu ti na pm. Od animacija do izgleda app je odlična.
 
Za iOS? Za Android znam da ima. Mislim da nije, ali možda i jeste. Ne mogu je naći preko Google-a nikako.
 
Zamenio pre 15 dana sedmicu posle skoro dve godine za XS, nema sta ekran je najveca promena, veci memorijski prostor na osnovnom modelu, face id mi se vise svidja nego touch id, kamera u svakom pogledu naprednija, izrada, a razmisljao sam se izmedju svih glavnih flagship-ova, ali kako god okrenes iPhone je iPhone, imam i iPad pa je sinhronizacija jos bolja. I mozda to ljudi ne primecuju ali kvalitet samih aplikacija je mnogo bolji na IOS-u, od dizajna do optimizacije, i kada se naviknes tako je, ja bar licno ne bih se vracao na Android jesam se lomio, ali bukvalno sam samo otisao do Vipa, pitao jel imaju zlatni, oni kazu ima i ja reko aj daj jedan odma’ [emoji16] I svaka preporuka za Apple originalne maskice, odlicnog su kvaliteta samo prasina se zesce lepi za njih, ali silikon je bas prijatan na dodir, iskreno svaka cast vama koji ga nosite bez icega, nemam ja m**a za tako nesto, kad zelim da osetim izradu kod kuce na krevetu ga izvadim iz maske malo odusevim i posle vratim [emoji4] Odlican upgrade!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zamenio pre 15 dana sedmicu posle skoro dve godine za XS, nema sta ekran je najveca promena, veci memorijski prostor na osnovnom modelu, face id mi se vise svidja nego touch id, kamera u svakom pogledu naprednija, izrada, a razmisljao sam se izmedju svih glavnih flagship-ova, ali kako god okrenes iPhone je iPhone, imam i iPad pa je sinhronizacija jos bolja. I mozda to ljudi ne primecuju ali kvalitet samih aplikacija je mnogo bolji na IOS-u, od dizajna do optimizacije, i kada se naviknes tako je, ja bar licno ne bih se vracao na Android jesam se lomio, ali bukvalno sam samo otisao do Vipa, pitao jel imaju zlatni, oni kazu ima i ja reko aj daj jedan odma’ [emoji16] I svaka preporuka za Apple originalne maskice, odlicnog su kvaliteta samo prasina se zesce lepi za njih, ali silikon je bas prijatan na dodir, iskreno svaka cast vama koji ga nosite bez icega, nemam ja m**a za tako nesto, kad zelim da osetim izradu kod kuce na krevetu ga izvadim iz maske malo odusevim i posle vratim [emoji4] Odlican upgrade!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Generalno jeste bolji kvalitet iOS aplikacija, ima vise razloga za to (laksi razvoj ali i vise novca donose), ali postoji i par izuzetaka.
S druge strane, bojim se da je u Srb ipak Andorid u prednosti jer postoji dosta vise lokalnih aplikacija za Andorid nego za iOS (ebi ga siromasno trziste sa malim udelom iOS-a).

Svakako uzivaj u telefonu, nema potrebe da ti govorim koliki si upgrade napravio i da si uzeo daleko najbolji uredjaj na trzistu trenutno.
 
Peca kaže da su najbolji trenutno Samsung Note 9 i Huawei Mate 20 Pro :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Dajte ljudi pricate o kvalitetu iOS aplikacija i Android u 2018 godini. Budite malo realni trenutnog stanja app stora na jednog i drugoj platformi, i dokle je sve uznapredovalo.
Dnevno koristim obe platforme i na svakoj nadjem po jednu gluspot sto se appova tice, ili da na ios blokira Youtube i da moram bukvalno da ga ugasim. Bukvalno nece aplikacija na touch da reaguje, a sistem star manje od mesec dana.

Drugo od lokalnih developera nece niko da placa trenutno 99$ godisnje apple da pushuje svoje app na store. Za android plate 25$ jednom i vise nikad da mogu da okace app.
Tako da ima nazalost i takvih situacija da neke cak i kompanije nece da placaju smesnu sumu od 99$ godisnje, za par korisnika u Srbiji.

Inace deluje i po meni da je Note 9 najbolji, kad se pogleda i odnos cena i sta koji uredjaj nudi.
 
Poslednja izmena:
Dajte ljudi pricate o kvalitetu iOS aplikacija i Android u 2018 godini. Budite malo realni trenutnog stanja app stora na jednog i drugoj platformi, i dokle je sve uznapredovalo.
Dnevno koristim obe platforme i na svakoj nadjem po jednu gluspot sto se appova tice, ili da na ios blokira Youtube i da moram bukvalno da ga ugasim. Bukvalno nece aplikacija na touch da reaguje, a sistem star manje od mesec dana.

Drugo od lokalnih developera nece niko da placa trenutno 99$ godisnje apple da pushuje svoje app na store. Za android plate 25$ jednom i vise nikad da mogu da okace app.
Tako da ima nazalost i takvih situacija da neke cak i kompanije nece da placaju smesnu sumu od 99$ godisnje, za par korisnika u Srbiji.

Inace deluje i po meni da je Note 9 najbolji, kad se pogleda i odnos cena i sta koji uredjaj nudi.

Opet govorim u moje licno ime, i kada bi postojao srpski store nikada ga ne bih izabrao jer bi bio siromasan, a od lokalnih app jedino koristim blic, b92, n1 info i sportske, ali zato sve ostalo na US store-u i lagano.. bas zbog tog placanja svake godine i tera developera da pravi kvalitetnije aplikacije i update-ove da bi zaradio, Apple im je dao pravila igre hoces neces, sve je to na dobrovoljnoj bazi nije pod moranjem, mislim to na Androidu sa 25usd jednokratno je dobro za developera, ali ne znam, cackam Androide koje imam na poslu (od Xiaomi do Samsunga), i jednostavno nije mi to to, nema taj eye candy kao iPhone sta znam [emoji16] i uopste nije malo trziste za iPhone, ipak budite realni ljudi ce pre da kupe njega (pogledajte po busu u Bg-u ja masovno vidjam 5S, 6/S, 7, 8) nego Mate 20 pro (govorim o onima kojima nije problem razlika u ceni) ne zbog statusnog simbola (ja ga tako ne dozivljavam samo mi vise odgovara jer volim redovan update i jednostavnu point and shoot kameru i iOS), jednostavno kada das mnogo para hoces markirano ne striktno i najbolje. Radim u trgovini i znam sta se trazi, Huawei prodaje masovno svoje Lite modele i zato su toliko napredovali na trzistu i stekli veliku prepoznatljivost ali i dalje kada dodje neko za 100k telefon trazi se Samsung Note, S ili iPhone. Sve u svemu svako koristi sta smatra da ce mu biti bolje u odnosu na prethodni telefon i to je to, svaki ima svoju prednost i svoju manu i to je tako, bitno je da se uziva jer to su nam bitne masine za svaki dan nekome za insta, nekome za mejlove, ali najbitnije je uzivati u uredjaju koji posedujes bio to iOS ili Android, pozdraav [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad spomenu bus i ljude u njemu koji koriste iPhone sa sve bezicnim sluskama, a nemaju da ocitaju busplus karticu :D

A i kad smo kod blica njima je nista tih 99$ a kurir lepse izgleda na xs max nego blic app. Tolko o tome kolko ih tera da azuriraju :p

Sent from my iPad using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Peca kaže da su najbolji trenutno Samsung Note 9 i Huawei Mate 20 Pro :)

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk

Odavno se po naslovima testova moze videti da forsiraju Huawei i Samsung, i to je ok ako im placaju za to.
 
Ne vidim da je tu nikakav problem. Naravno da ce sajtovi iz jednog ili drugog razloga da vuku na stranu da li Huaweia, Samsunga, Apple, LGa.... Bez obzira da li je placeno ili su jednostavno ove godine u njihovim ocima stvarno bolji telefoni pomenutih kompanija od iPhone-a.

Sa druge strane, ne verujem da bilo ko ozbiljno bira telefon bez da ga proba negde ili procita vise od jednog review-a.

Na kraju krajeva, sta je bitno koji je telefon proglasen najboljim ?:)
 
Ne vidim da je tu nikakav problem. Naravno da ce sajtovi iz jednog ili drugog razloga da vuku na stranu da li Huaweia, Samsunga, Apple, LGa.... Bez obzira da li je placeno ili su jednostavno ove godine u njihovim ocima stvarno bolji telefoni pomenutih kompanija od iPhone-a.

Sa druge strane, ne verujem da bilo ko ozbiljno bira telefon bez da ga proba negde ili procita vise od jednog review-a.

Na kraju krajeva, sta je bitno koji je telefon proglasen najboljim ?:)


Ne znam da li si gledao “impresije” o Xs-u i review M20Pro, sumnjam da bi ovako pricao da jesi, jer ono je preko svake mere, bukvalno bljutavo za gledanje.

Zna se sta je reklama a sta recenzija i objektivno novinarstvo, to ne sme da se mesa.
 
Gledao oba :). I gledao razliku izmedju proslogodisnjeg review-a Xa i impresije. Da li je moralo onako da se uradi, nije. Ali ocigledno je nesto Pecu tu izbacilo iz takta i tako je i impresija napravljena.

Ali opet kazem, niti je bench jedini sajt za review uredjaja niti je jedini koji menja kurs i sklonost ka brendovima kroz godine (bez obzira na razlog). Nama ostaje izbor da li da nastavimo da pratimo te reviewove i da im verujemo ili ne.
 
Naravno da ima kad danas moze svako ko je zaposlen da ode kod operatera i uzme ip na rate i posle grca, al zato se nosi iphone.
 
Nazad
Vrh Dno