Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Dual SIM iPhone? Pazi kad ne mogu da poverujem u to.
 
Nikad nisam razmatrao iPhone samo zato što ga nije bilo u dual-sim varijanti. To je za mene must have.
 
iPhone 2018

Gotovo je izvesno da ce novi A12 biti prvi cip izradjen u 7nm procesu:

“That A12 chip will be built on TSMC’s 7nm process, Digitimes notes, echoing similar reports from the past. Thus, the A12 will be the first mobile processor to make the jump from 10nm to 7nm, and that feature will be an iPhone exclusive for some time to come.
The A12 will bring various speed and efficiency improvements as a result, and the chip will likely mop the floor with anything available from the competition when it comes to benchmarks. The 10nm A11 Bionic does the same thing with all competitors, including this year’s Snapdragon 845 and Exynos 9810 that power the Galaxy S9, which are both second-gen 10nm chips.”


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije valjda da ce da se otvore još $5 za svoje korisnike :)
 
Tu će da se otvore, a dongle će da ukinu [emoji849]

Sve je to proračunato.
 
Interesuje me kolika bi mogla da bude cena SE2 ukoliko ga bude u Junu? Pitam jer nisam siguran da li se povecava za 50$ za svaki novi model. I kolika je bila cena SE-a kada se pojavio? Rekoh da sacekam ako bude prihvatljiva cena.
 
Poslednja izmena:
Ali kazu da dolaze bez dongle-a za sluske :p sto za njih dodje na isto :p
 
Za nas je dobro u svakom slucaju,dongle je valjda 9$,a za brzi punjac od iPad-a se moralo iskesirati 45$. [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako je dongle toliko onda super :-D svakako necu puniti nista na brzi punjac, ostacu veran ovom od 1A... :-D
 
Zasto ne? Za pola sata puni do 50%,do stotke duplo brze od ovog regularnog (5W). Nekome ce sigurno znaciti,a ne verujem da ce nesto posebno lose uticati na bateriju,bar ne bi trebalo. [emoji849]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posle 300ciklusa da menjam batt neka hvala :-D drugar je na 6s zamenio 2 do sad puni ipadovim punjacem izgubio je od tel :-D inace se iste popricno naduju jer se zagrevaju podosta jos ga on koristi dok se puni i eto...
 
Ta baterija u 6s je kriminalno losa sama po sebi,brzo degradira bez obzira na sve,da ne spominjem gasenje na hladnoci... Ovaj sto sam ja kupio je izgubio 20% za manje od godinu dana,punjen regularnim punjacem,a 7+ izgubio samo 8%,punjen sa punjacem od iPad-a. Od sedmice je skroz druga prica sto se baterije tice,bas cu i na X-u pratiti kakva je situacija,ne bi smelo biti neke razlike,sada kada su i zvanicno podrzali fc. [emoji4]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
i to sto kazes, mada nova je menjana u macoli u februaru i izgubila je oko 23% kapaciteta i 250ciklusa :-D... dodje mi da mu poklonim 1A punjac :p
 
Ma ta baterija je smece,nije merodavna uopste za neko poredjenje. Sedmicu i novije puni sa cime hoces [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve jabuke do sada punim punjacem od ipad-a, cak i 10-ku ponekad, i nikada nisam imao problem sa baterijom.
 
Pa bilo bi jako tužno da ti baterija na X-u tako rano krene da umire, pogotovo imajući u vidu da nema te generacije starije od 8 meseci.
 
10 podrzava zvanicno jace punjace, ali svi prosli modeli ne podrzavaju, i nisu imali nikakav problem iako su 98% punjenja bili na jacem od fabrickog punjaca. Moje iskustvo je da jabuke generalno ne biraju mnogo punjac, ali su osetljive na kabl.
 
Telefoni od iPhone 6 mogu da se pune jacim punjacem :)
 
vidim da pisete da su jabuke osetljive na kabl, pa rekoh da se umesam ovde u diskusiju, moj 5s drasticno manje ima usage time od kad mi je ostecen kabl, naravno narucio sam original novi cekam dostavu da li je moguce da je toliko brzo ostetio bateriju?
 
Ja ne verujem da oštećen originalni kabl može da upropasti bateriju. Verovatno u nekom ekstremnom slučaju, tipa kratki spoj, ali ne i nakon svakodnevne upotrebe. Voleo bih da čujem šta o tome misli @mikenziyu, posto i ja već duže vreme koristim kabl koji ne liči ni na šta.
 
Moje misljenje je da bilo koji kabl koji sprovodi struju za bilo koji uredjaj, a ostecen je, moze dovesti do kratkog spoja. Nakon toga, sve je faktor sreće. Uredjaj moze biti ostecen ili ne. Preporuka je uvek da se zameni osteceni kabl.
 
Nazad
Vrh Dno