Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Video sam ga i uživo. Mogu ja da se pravim da ga gotovo ne primetim ali je tamo pa tamo. Meni koji dosta gledam youtube preko mob, realno smeta.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Za gledanje Youtube-a i generalno videa, mnogo veci problem je aspekt ekrana.
Tu svakako budu crne strafte.
 
Ne smeta mi crop u većini slučajeva, a i verujem da će tuberi sami uskoro da se prebacuju na ovaj odnos videa, tako da će u doglednoj budućnosti "noch" još samo vise da smeta.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
3400mAh na iphonu...da mi neko rekao ;)

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Mislim da nece dizati cene ove godine, cak ce verovatno taj Plus ici za 999 dok ce obican otici na 899.
 
Ne mislim da su se opekli, ali mislim i da ne smeju tako brzo gurati dalje inace ce se opeci :)
 
Još malo informacija od KGI:
- sva tri nova uređaja u 2018-oj koristiće Face ID
- dva skuplja modela imaju ram od nerđajućeg čelika, a jefitiniji model aluminijumski ram
- sva tri modela imaće "staklenu" pozadinu i podržavaće bežično punjenje
- najmanje jedan model će možda biti dostupan u "zlatnoj" boji :S:
- Apple razmatra uvođenje dual sim opcije
- rezolucija ekrana modela od 6.5" biće 1242 x 2688
https://www.macrumors.com/2018/02/26/iphone-x-plus-gold-dual-sim-2018/
 
Najvise me zanima kako ce ih cenovno poredjati. I sta ce biti sa sadasnjim iphone x-om?

Mislim da nece ici na $1000+ cenu za 6,5" iphone. Previse bi to rapidno islo.
iPhone 6,5" = $999
iPhone 5,8" = $899
iPhone 6,1" = $799

Ovako mi je najlogicnije da ih poredjaju. 6,1" mora imati manju cenu od 5,8" oled-a jer ga jasno stavljaju ispod njega. A ispod $799 mislim da ne trebamo ni pomisljati, pogotovo posle X-ovih $1000 u 2017-oj.

Ali veliko pitanje ostaje onda ovaj danasnji x. Suludo bi bilo ostavljati ga u ponudi po snizenoj ceni jer ce takav jedan vec postojati. Kapiram da ce sve njegove delove zadrzati, sem soc-a koji ce se zameniti i biti jaci, a ovaj dosadasnji preusmeriti u taj 6,1" lcd kako bi se primetila ta izvesna inferiornost izmedju oled i non oled ajfona.

Mada to je apple i retko kad rade racionalno, pa je svasta tu jos moguce.
Cak me i ne cudi da ih cenovno pozicioniraju:
iPhone 6,5" = $1049
iPhone 5,8" = $949
iPhone 6,1" = $849

Galaxy im je istestirao podlogu i pripremio cene unpred. Ako je S9 - $899, S9+ - $999, Note9 ako izadje, morace biti barem $1049 a to se opet uklapa u veci model.
 
To je samo optimistično razmišljanje i ništa drugo. Niža cifra proizvodnih troškova je prilika za veću zaradu. U slučaju velike kompanije kao što je Apple, izuzetno je mala verovatnoća da će spustiti cenu telefona. Pogotovo kad ne moraju da "brinu" o tome da su preskupi jer Android konkurencija svoje flegšipe drži u istom cenovnom rangu.
 
Tako je, nije problem u Apple vec u Huawei-u i sl. Normalno je da Apple bude najskuplji a zahvaljujuci konkurenciji sada mogu bas da klepaju.
 
Ako tako bude, onda će ovogodišnji model biti stvarno dobra kupovina. Ne verujem da će sledeći model biti revolucionarno bolji
 
iPhone 2018

Tesko...

Svakako ce glavni hit biti novi Plus model.

U ovoj generaciji je bila cudna generacija, svi koji su navikli da kupuju najjaci model su bili zbunjeni ili u dilemi jer to nije bio Plus model.

Ove godine ce resiti tu svinjariju a potraznja ce biti ogroma.
 
Poslednja izmena:
Nemam pojma,morace Plus da ima dosta prednosti u odnosu na "obican" da bi me naterali da predjem sa ove velicine,koja mi skroz odgovara. Nisam siguran u ovom trenutku da mi treba 6.5" u dzepu. Kontao sam da uzmem opet ovaj od 5.8" i novi iPad Pro kada izadje,tako da mi taj Phablet nije bas potreban. Ali videcemo jos do tada,nije iskljuceno da ce mi se promeniti misljenje. :D
 
Šta misliš, koja će biti prednost novog 5.8" modela u odnosu na postojeći?
 
Pa klasika,bolji cipset,kamera,mozda eventualno skoci na 4GB rama. Spominjala se nesto i nova baterija,navodno iz jednog dela valjda,takodje L oblik,moguce i veci kapacitet. Mozemo samo da nagadjamo ostalo,mozda unapredjena true depth tehnologija,tj faceid druge generacije,manji notch,jos bolji stb ratio,itd,itd... Sto se mene tice,to je to,ja zadovoljan [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cekaj samo da izadje Plus, odjednom ce X preko noci postati premali :)

Mene od pocetka zulja i nervira sto je tako malen :)
 
iPhone 2018

Meni posle 7 Plus i Note 8 bas dosao kao osvezenje,milina je kada mozes i jednom rukom dosta posla da zavrsis. Ali kazem,ako Plus bude ponudio nesto novo,tipa 3 kamere, kao sto se prica da je moguce da vidimo cak i ove godine na X Plus modelu. Moja neka zelja je da taj ili neki buduci Phablet dobije podrsku i za Apple Pencil,to bi mi vec bilo interesantno [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li se moze predvideti koliko ce biti fizicki veci od ip8+?
 
Bas tako,verovatno za nijansu “kraci” i prilicno uzi zbog novog odnosa stranica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno