Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

I ja da se upisem, uzeo sam max verziju. Prelazim sa androida tkd bice zanimljivo [emoji1]

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Samo da te upozorim, nemoj da ga razbijes prve dve nedelje...

Nije tako lak prelazak, treba vremena za navikavanje, medjutim kad se naviknes i otkrijes fore videces da se zapravo brze i lakse koristi od Androida. O izgledu sistema ne treba trositi reci.

Nista cudno da se Max mnogo bolje prodaje, prosle godine nije bili velike verzije X-a, tako da oni koji zele velike telefone su ili silom prilika isli na manji X ili su odlozili kupovinu za ovu godinu.
 
Zasto u onom tekstu pise da xs radi losije od xs max kad su hardverski isti potpuno?

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
 
Samo da te upozorim, nemoj da ga razbijes prve dve nedelje...

Nije tako lak prelazak, treba vremena za navikavanje, medjutim kad se naviknes i otkrijes fore videces da se zapravo brze i lakse koristi od Androida. O izgledu sistema ne treba trositi reci.

Nista cudno da se Max mnogo bolje prodaje, prosle godine nije bili velike verzije X-a, tako da oni koji zele velike telefone su ili silom prilika isli na manji X ili su odlozili kupovinu za ovu godinu.
Potrudicu se [emoji16] Izasao me dosta jeftinije nego sto vidim kod nas na oglasima tkd mislim da je dobra kupovina.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Trajanje baterije je monstruozno. Ovo mi se jos nije desilo, ceo dan ga drndam i sad je na 50%. Istina, punio se par puta preko wirelessa u autu, ukupno mozda sat vremena, ali svejedno i X je imao isti tretman al ni blizu ovoga nije bio.

Ovaj poslednji clip mi najblize mom iskustvu deluje, daleko iznad svega sto sam imao je trajanje baterije.
 
Ne vidim samo u cemu ga je oprao?[emoji53] Btw izgorese mi oci od oba wallpaera
 
Na pocophonu su animacije na off, sto ih ne ugase i na iphonu.
 
Evo kako je proslo "najcvrsce staklo ikada na telefonu:
https://m.gsmarena.com/iphone_xs_an...that_they_are_not_invulnerable-news-33424.php

Ne znam da li je greska u tekstu, da li je moguce da zamena zadnjeg stakla kosta 600 dolara, a prednjeg "samo" 330?
Nije greska u tekstu. Ne menjaju samo staklo, vec i deo elektronike.

Za X je $549, tako da je za max samo $50 vise, sto i nije mnogo za par cm2 vise stakla. /s

Apple care+ to the rescue.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Mislim da se zadnje staklo ne mijenja nego se dobija drugi telefon uz 600$ doplate, a prednje, tj. displej se mijenja pa je zato "samo" 330$.
 
Potrudicu se [emoji16] Izasao me dosta jeftinije nego sto vidim kod nas na oglasima tkd mislim da je dobra kupovina.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk

Cestitam,bice zanimljivo cuti utiske kada se slegnu,posebno na polju zvuka,gde je dosta dobar U11 ;)
 
Poslednja izmena:
Šta mislite, da li će ovi naši preprodavci sa KP dovlačiti dual sim verzije iz kine?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Dobro bre, imate li vi ista da zamaerite iP Xs-u osim cene?

Vidim da se svaka zamerka na kraju svede na cenu, te izgleda da je definitivno perfektan uredjaj u pitanju.

Jako smara ovo stalno pisanje o cenama a nema nikakve poente.
 
Generalno ne smatram da su cene telefona (mini personalnih multifukcionalnih uredjaja) previsokoe. Ne moramo cak ni da gledamo tehnicki aspekt koji je neverovatan, toliko state of the art tehnologije utrpano u tako malo kuciste.

Lepo je Tim Cook objasnio, potpuno se slazem. $1000 iP u USA je 1 dolar na dan, to je smesna cifra, kafa im je u proseku 5 dolara. Mnogi ljudi telefon koriste vise nego bilo sta drugo, te telefon nije stvar na kojoj treba stedeti niti se neka velika usteda u razvijenim zemljama moze ostvariti. Da li neki Kinez nudi naizgled slicno za 30% manje, koga realno briga.

Cak i na zapadu u bogatijim zemljama ove skuplje iP modele mnogi (ne svi) gledaju kao nesto ima se moze se, ali to je iskljucivo problem u njihovim glavama i kulturi stekanja, ne u novcaniku. Npr, lik godisnje placa 60 000 CHF za stanarinu, kad god vidi novi iP odusevi se i prica o njemu (tj zanima ga i stalo mu je). Pitas ga, pa hoces li ga uzeti: "A ne, preskup je", pa WTF...
 
Ja jedva cekam piece of art A12X to ce da prsti gpu samo 8 clustera i duple gpu performanse... kako ce to biti piece of art mogu samo misliti sta cu nositi u ruci bice snaznije i od nekih midle graficki :p
 
Poslednja izmena:
Npr, lik godisnje placa 60 000 CHF za stanarinu, kad god vidi novi iP odusevi se i prica o njemu (tj zanima ga i stalo mu je). Pitas ga, pa hoces li ga uzeti: "A ne, preskup je", pa WTF...

To je koliko oko 1000e mesečno jel? Normalna cena stanarine u Švajcarskoj.

To je osnovna životna potreba. Telefon od 1200e nije.

Pre ćeš valjda izabrati mesec dana da imaš gde da živiš nego da imaš telefon.
 
Dobro odrađen review:


Display Mate je objavio test ekrana XS Max:
https://9to5mac.com/2018/09/24/iphone-xs-max-best-smartphone-display/
http://www.displaymate.com/iPhoneXS_ShootOut_1s.htm
Ekran je proglašen za najbolji ekran na smartfonu, čime je, ironično, preuzeo tu ulogu od Note 9 :d
The iPhone XS Max has an impressive Top Tier display with close to Text Book Perfect Calibration and Performance!
Based on our extensive Lab Tests and Measurements the iPhone XS Max receives our DisplayMate Best Smartphone Display Award earning DisplayMate’s highest ever A+ grade by providing considerably better display performance than other competing Smartphones.

Objavljen je i najpoznatiji speed test koji radi PhoneBuff, ovog puta malo inteligentnije urađen pa uključuje i Office aplikacije, obradu fotografije, eksportovanje videa, itd.
 
To je koliko oko 1000e mesečno jel? Normalna cena stanarine u Švajcarskoj.

To je osnovna životna potreba. Telefon od 1200e nije.

Pre ćeš valjda izabrati mesec dana da imaš gde da živiš nego da imaš telefon.



Racunaj ponovo, 60 000/12 = 5000chf, tj 4500 eur.

Isto tako, telefon nije 1200eur godisnje vec oko 400, posto se ne baca u djubre posle godinu dana...
 
Lazo proveri brzine wifi i data, zanima me da li tebi radi sve kako treba.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
Racunaj ponovo, 60 000/12 = 5000chf, tj 4500 eur.

Isto tako, telefon nije 1200eur godisnje vec oko 400, posto se ne baca u djubre posle godinu dana...
Nešto sam se prebacio...

Uglavnom ima ljudi koji troše pare na druge stvari. Svako voli nešto drugo.

Podržavam tebe, a podržavam i onog drugog, svako ima nešto svoje :)
 
Ja onog drugog ne podrzavam [emoji3]
Znam koliko zaradjuje i znam da pare cuva samo jer je tako vaspitan, ne zna ni on zasto. Kad ode u penziju imace 10 miliona na racunu i moci ce da se suta u dupe sa njima.


Lazo proveri brzine wifi i data, zanima me da li tebi radi sve kako treba.

Sent from my MI 8 using Tapatalk

4f928687512ec4fc96bd6a4f73894bf3.png
 
Poslednja izmena:
Jel imaš neki drugi telefon da uporedis sa iste pozicije Wifi speed I mobile data speed ?

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
X

74368370db3736ab68c88377236c1291.png


Mada svaki put drugi rezultat, nepouzdano je...

No, vidim da je Xs brzi u proseku...


4g mi je Xs imao 40Mb, nije neki signal ovde. Mrzi me da ubacujem karticu u X.
 
To i jeste suština. Kad je negde malo lošiji signal da izmeris.

Sent from my MI 8 using Tapatalk
 
I ja koliko znam LG pravi samo zamenske ekrane, nijedan nece dobiti LG u prvoj ugradnji.

Vidi se malo razlika na beloj boji medju ekranima (sa true tone off), i ne mogu da kazem koji je bolji, u jednom trenutku deluje jedan u drugom drugi.

Sad sam ih poredio, ovaj novi pod manjim uglom polazuje taj plavicasti tint (nije strasno uopste), medjutim novi nema uospte pink tinta koji se na starom vidi.

Kad se ukljuci true tone onda telefoni peglaju sliku i opet moze biti razlicitih izgleda bele. Inace true tone je sjajna stvar, sad mi je slika bez njega uzasna, tj boje.


Ovo za isprane boje, mislim da je samo do velicine ekrana. I meni se vise puta ucinilo da su boje slabije, svaki put kad uzmem X deluje mi da ima jace boje... Medjutim onda kad ih uzmem i stavim jedan do drugoga, identicno deluju boje. Mislim da na Maxu na app screenu povecan razmak medju ikonicama malo kvari izgled.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno