Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Dok je bio jedan model sve je bilo ok. Kod Steve Jobs ovo ne bi moglo da prodje.
 
Ni meni nije jasan ovaj pravac kuda idu sa 100 modela i verzija...bolje je bilo dok su imali jedan model telefona
 
Jony Ive is retaking control of Apple’s design team after two years in hands-off role

https://www.theverge.com/2017/12/8/16753794/apple-jony-ive-design-management-role-change

Nisam ni znao da 2 godine nije bio direktno uključen... Svakako ovo je verovatno dobra vest, ipak nikako ne treba očekivati da će ukinuti notch, vratiti 3.5mm i slično. Tim pre što se sigurno već zna kako će izgledati model(i) za 2018. Ono sto možda možemo očekivati da će ios 12 biti dizajnerski upeglaniji od ove papazjanije sada...
 
  • Like
Reagovanja: M J
I da ih sada neko pita - cemu tri nova uredjaja?
Iznuđeno rešenje, kao i ove godine...
OLED-i i dalje skupi i nedostupni u većim količinama, pa je ovaj treći model sa LCD ekranom od 6.1" kompromisno rešenje - konačno će ponuditi novi dizajn po ceni prihvatljivoj za širi krug korisnika
 
I da ih sada neko pita - cemu tri nova uredjaja?


Jedno toliko logicno i normalno pitanje na koje niko od Apple mudraca ne moze da da logican i normalan odgovor :)


Prevelik sarenis dimenzija i tehnologija i nepotrebno uklapanje u sve ono sto se sareni kod konkurencije, sa neminovno losijom optimizacijom onog cime su mogli da se uvek hvale a to je sistem.

Poceli su to, tek nepotrebno, da rade i sa iPad-om i sa Mac-om a sad to prenose na telefone.
 
Hoće da budu prisutni u svim cenovnim segmentima...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Sve je to jos manje vise OK ali samo ako se svi mogu koristiti na isti nacin i imaju identican iOS.
Ovo sada X vs svi ostali je karambol, potpuno izbrkan UI a developerima komplikuju zivot.
 
krastavac, zamisli na droidu kako je, sto modela, svako svoj UI skin, različite rezolucije...
 
Zato je i dosta ljudi prešlo na iPhone...da se reše problema diverzifikacije, kad ono međutim :D
 
Zato je i dosta ljudi prešlo na iPhone...da se reše problema diverzifikacije, kad ono međutim :D

Tačno tako. Razmišljao sam da polako celu porodicu prebacim na ovu platformu ali mi se ne sviđa u kom pravcu ovo ide.

I ove reputacije mi nisu jasne. Kad god nekom hoću da dam "+" izađe mi ovo: "You must spread some Reputation around before giving it to zechs again.". Ovo konkretno se odnosi na post kolege zechs. Ne sećam se ni kada sam i za šta dao "+" ali mislim da nije bio poslednji koji sam njemu dao (kliktao sam "+" i drugima :D).
 
Poslednja izmena:
Postali su djubre prodani nigde veze sa apple on od pre 3 god a kamoli 6-7 ovo je katastrofa urejdjaju su im svevece djubre ne zbog hw-a vec SW-a ios 11 je nesto najgore u istoriji apple-a
 
Tačno tako. Razmišljao sam da polako celu porodicu prebacim na ovu platformu ali mi se ne sviđa u kom pravcu ovo ide.

I ove reputacije mi nisu jasne. Kad god nekom hoću da dam "+" izađe mi ovo: "You must spread some Reputation around before giving it to zechs again.". Ovo konkretno se odnosi na post kolege zechs. Ne sećam se ni kada sam i za šta dao "+" ali mislim da nije bio poslednji koji sam njemu dao (kliktao sam "+" i drugima :D).

Cenim da ce za 6 meseci sve doci na svoje mesto.

Malo su na silu bili naterani da izbace nesto novo, pa primeti se...
Generalno ja smatram da Cook treba da zavrsava svoju vladavinu, krajnje je vreme da neko drugi malo kreativniji dodje. Odradio je dobro posao, dodatno razvio dobro postavljene temelje, ali sada je vreme za malo svezine i odvaznosti.

Meni je i dalje od svih uredjaja najdrazi novi iPad Pro, kako to lepo i dobro radi stvarno je fascinantno. U principu zbog njega sam i odluscio da koristiom iP a ne Android.
 
Hoće da budu prisutni u svim cenovnim segmentima...

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Cenovni segmenti pocinju od 150 EUR pa idu do suludih $1300. Ako pogledamo trenutnu paletu, oni su prisutni samo u gornjem segmentu, a svi odlicno znamo kako se zavrsio eksperiment zvani iPhone 5C (Cheap). Tako da to nije to.
Tu postoji i problem diverzifikacije proizvoda, vec uocljiv kod 8+ vs X - razlika je toliko mala da je skoro pa zanemarljiva za 90% populacije koja kupuje iPhone. iPhone 8, recimo, nema apsolutno nikakvu poentu jer nije dovoljno jeftiniji u odnosu na 8+ da bi prihvatio njegove ozbiljne nedostatke.

Svakako bice zanimljivo da vidimo kako ce (ako ce) da nam prodaju tu pricu sada ;)
 
To sto si ti linkovao se zove liferovanje magacina po magarecim cenama, a ne dobro razvijena cenovna strategija i ispravno pozicioniranje u svim ekonomskim segmentima trzista.
 
Kako god se zove to je njihov slajd i oni su istakli da su prisutni u svim cenovnim kategorijama. Da su cene nerealne, stoji, ali dok god se jabuke prodaju cene ce samo na gore ici... Cak i za ove reciklirane modele
 
Apple navodno pokušava da integriše Face ID senzore sa prednjom kamerom u budućnosti.
Mediji na osnovu ovoga predviđaju da bi to moglo da dovede do smanjenja ili uklanjanja notcha:
https://9to5mac.com/2018/01/16/iphone-12-almost-notchless/

Nekoliko starijih vesti:
Samsung bi trebao da obezbedi 5.8" OLED ekrane, a LG 6.5" ekrane za sledeću generaciju ajfona (što baš i nije sjajna vest, imajući u vidu kvalitet njihovih OLED ekrana ove godine :S:: )
Sada se u listu potencijalnih snabdevača uključuju i Sharp i Japan Display:
https://www.macrumors.com/2018/01/12/sharp-japan-display-compete-iphone-oled-orders/

Apple patenti ukazuju da se i dalje radi na projektu bežičnog punjenja na daljinu:
https://9to5mac.com/2017/12/29/apple-long-range-wireless-charging-patent-application/
 
Ovako bi trebao da izgleda Apple portfolio za 2018-tu godinu, zanemarite neke manje greške u tabeli:
iphones-2018-kgi-800x492.jpg


Više detalja: https://www.engadget.com/2018/01/23/apple-isnt-killing-the-iphone-x/
 
Znaci nista od nekog SE 2 modela.
 
Realno pored postojećeg se nema ni potrebe za novim. Mali je, brz, odličan. Hoćeš malo veći tel, tu već imaš redovan ip (moje neko razmišljanje).

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
iPhone 2018

Zasto? U zadnje 2 godine je izbacio po 3 modela.
2016. SE,7,7+
2017.8,8+,X
 
Poslednja izmena:
Lebe mili, pa ovi sve ozbiljniji sa onom ogavštinom na vrhu :(

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
 
Veruj da ogavnije deluje na slikama,nego uzivo. Kada koristis telefon jedno vreme,gotovo da ne primecujes "notch". ;)
 
Nazad
Vrh Dno