Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Da je dimenzija klasične osmice (umesto 8+), ja ne bih razmišljao ni milisekundu.
 
Ako imate fon sa vecom dijagonalom, uporedite video sadrzaj(YT/twitch npr) na 720p i FullHD, pa vidite jel nema razlike. Nije isto 320ppi na ekranu od 4-4.7" i 6" na kojem je zapravo uzivanje gledati slike/video.

Sto se tice kvaliteta samog ekrana, ne sumnjam da ce biti dobar, ali je rezolucija ocaj za 6.1".

Edit:

Uzimajuci u obzir da se telefon koristi na istoj udaljenosti, 4"-4.7" ekrani zauzimaju mnogo manji deo vidnog polja(isti efekat kao da se TV gleda sa vece daljine, pa se manje primecuje razlika u rezoluciji), na to sam mislio. To sto sam rekao ne vazi ako gurate nos u 4" ekrane :D

Ja sa iste udaljenosti gledam u sve telefone/tablete koje koristim, nezavisno od velicine.
 
Poslednja izmena:
320ppi je 320ppi, kakve veze ima veličina ekrana!?
 
Laki,podeli utiske kada se slegnu,ako moze jos neka fotka,utisak u ruci u odnosu na X (jel bas cigla?),itd... Pa da se prikljucimo uskoro ,)
 
320ppi je 320ppi, kakve veze ima veličina ekrana!?

Ma pusti ga vidiš da ne zna ni šta PPI znači kad lupeta tako. Ali da ponovimo, PPI znaci Pixels Per Inch ili na srpskom broj piksela po inču. Što znači nebitno kolika je dijagonala ekrana kada je PPI u pitanju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kada je reč o displeju, ne radi se o tome da li treba više od 720p, da li se vide razlike, itd. Činjenica (objektivno, realno) je da je FULL HD podrazumevani standard i za MNOGO jeftinije modele, dok flagship modeli guraju 1440p već par godina unazad. Ako se plaća telefon 750e+, onda je nonsens da nema ni Full HD. Kao što je nonsens (samo blaži) što modeli od 1000e+ nemaju fast charger u kutiji. Pa ljudi kad traže telefon do 150e navode kao MANU 720p displej. O čemu dalje pričamo? Treba biti realan. Mnogo je stvari u tehnologiji da li baš treba toliko. Da li stvarno treba 8gb rama ili u macbook 128gb rama? Da li to baš stvarno treba toliko? Evo moj laptop 8gb za prosečnog korisnika i više nego dovoljno. Ali kada je nešto premium i ima tu cenu, postoje neki minimumi.

To da li se vidi razlika ili ne. Ja lično vidim razliku na telefonu kada gledam isti video u 720p ili 1080p. Nije drastična razlika, ali je tu ako znaš šta da gledaš. Takođe, iskreno verujem da većina prosečnih korisnika da im se pusti jedno pa drugo ne bi videla razliku. Takođe, slažem se da je Apple godinama unazad imao odlične LCD panele, ako ne i najbolje na tržištu. Kada se te dve stvari spoje, može se reći da možda u praksi i nije toliko drastična mana 720p displej. ALI gledano cenovno, gledano po tome šta konkurencija nudi , šta je standard industrije ZA MNOGO MANJE NOVCA...onda je ovo užasan potez. Ja da sam u mogućnosti ne bih uzeo XR ni u jednoj situaciji, nego bih ili išao na android ili dodao za Xs. Delimično iz praktičnih razloga (vidim razliku) a većim delom jer je sam potez džukački i stvar je principa. Nisam ovca.

Ono što mene više cudi je što se sada diže toliko prašine oko 720p displeja na Xr dok se (bar koliko sam ispratio) za iPhone 8 to nije ni pomenulo. A koliko znam iPhone 8 isto ima 720p displej. Ok, manja dijagonala, ali HD je HD.

Sent from my Redmi Note 5
 
Poslednja izmena:
Odakle ti da xr ima 720p displej?
 
Laki,podeli utiske kada se slegnu,ako moze jos neka fotka,utisak u ruci u odnosu na X (jel bas cigla?),itd... Pa da se prikljucimo uskoro ,)


E, pa nemam sta posebno da kazem, sve je po ocekivanju [emoji3]

Rekoh vec za Face id da je primetno brzi. Baterija je monstrum, ovo ce da tera po 2 dana izgleda.

Jako je brz, ali i X je bio.

Manje vise sve radi, osim sto vidim da neke aplikacije kore imaju preklopljene simbole, nije prilagodjeno novoj rezoluciji.

Ovde nor u Tapatalku mi fale dugmici da prikacim nesto, fali skroz taj deo komandi iznad tastature. Zapravo komplet tapatalk se gubi...

Da je cigla, cigla je...
Cudno nd to, kad sam uzeo X, uzadno mi je smetalo sto je onalo mali. Sad mi smetalo je ovaj vrliki [emoji3] Sad mislim da onaj Xr ima najbolju velicinu [emoji3]

Slike su odlicne, prepune detalja i ostre.

Tele mode je posebno bolji cini mi se.

3d8e8c3a58ea07de573e85778876d31e.jpg

5109388a0703361c647a5ed2177699af.jpg
6cb2cf65d4384d96022222cb340e7caf.jpg
 
Poslednja izmena:
E, pa nemam sta posebno da kazem, sve je po ocekivanju [emoji3]

Rekoh vec za Face id da je primetno brzi. Baterija je monstrum, ovo ce da tera po 2 dana izgleda.

Jako je brz, ali i X je bio.

Manje vise sve radi, osim sto vidim da neke aplikacije kore imaju preklopljene simbole, nije prilagodjeno novoj rezoluciji.

Ovde nor u Tapatalku mi fale dugmici da prikacim nesto, fali skroz taj deo komandi iznad tastature. Zapravo komplet tapatalk se gubi...

Da je cigla, cigla je...
Cudno nd to, kad sam uzeo X, uzadno mi je smetalo sto je onalo mali. Sad mi smetalo je ovaj vrliki [emoji3] Sad mislim da onaj Xr ima najbolju velicinu [emoji3]

Slike su odlicne, prepune detalja i ostre.

Tele mode je posebno bolji cini mi se.

3d8e8c3a58ea07de573e85778876d31e.jpg

5109388a0703361c647a5ed2177699af.jpg
6cb2cf65d4384d96022222cb340e7caf.jpg

E toga sam se najvise i plasio,zato cu verovatno da idem na Xs definitivno,ne gubim nista,a velicina ekrana mi je idealna. Pretpostavljam da ti je ukljucena ona smart hdr opcija(rekao bih po nebu),vidi se da su bas poradili na tome,ne sumnjam da je kamera vrhunska. Jel si primetio neku razliku u zvuku na zvucnicima? Vidim da je Flossy odusevljen :D

https://www.youtube.com/watch?v=gd_qI-Z-T-s
 
Poslednja izmena:
@Conquer

Ne znam sta da ti kazem, tek nakon par dana se moze reci sta ti vise odgovara.
Iskreno, ako uzmes Xs, prakticno neces ni skontati da si zamenio tel, uzmi bar beli [emoji3]




@Vicent87

Hvala [emoji3]
 
@LazaNS, jel ti vise odgovara taj veci model?
Ja sam zato preskocio X model, trazio sam veci ekran, ali ako kazes da je cigletina...[emoji2]

U11 via TT
 
Nemojte previse ozbiljno shvatiti ovo cigletina, to je samo stvar navike.

Ko sada vozi neki Plus model ili npr S+ ili Note, definitivno mu nece biti cigletina. S druge strane ko ima X, bice mu poveci prvih par dana dok se ne navikne.


U principu sad pri koriscenju treba da se ponovo naviknem da koristim ono spustanje ekrana. To na 8 Plus u 7 Plus radi odlicno, double tap. Na X je na pocetku radilo katastrofalno, medjutim u medjuvremenu su ga sredili, sada deluje da radi dobro, no sam pokret je tezi za izvesti od double tapa.
 
Poslednja izmena:
Vidim da ga svi porede sa Note 9 što je besmisleno. Note 9 ima stari SoC tj isti kao i S9. Treba sačekati novu generaciju procesora kod android telefona.
 
Onda će vlasnici Iphone-a da kažu “treba sačekati novi ip”. A možda i neće :D
 
Vidim da ga svi porede sa Note 9 što je besmisleno. Note 9 ima stari SoC tj isti kao i S9. Treba sačekati novu generaciju procesora kod android telefona.

Zasto besmisleno,oba su modeli sa SoC-om za ovu godinu,ne za sledecu. Po toj logici,ne treba ni kameru porediti i ostalo,svasta...
 
Pa dobro tu je Samsung sebe zeznuo što u avgustu ugrađuje procesor koji se ugrađivao još u februaru. Zato sam ja par puta ponovio da je Note 9 bio zastareo u trenutku pojavljivanja.

Apple je napravio veliki korak prelaskom na novu arhitekturu. Treba sačekati i 7nm procesore ostalih proizvođača pa uporediti ako ćemo realno.
 
Pa ugradjuje i Google u oktobru,pa nikom nista :D Ako cemo realno,i stari A11 (10nm) je superiorniji,tu su uvek bili i ostali cak i po dve generacije ispred.
 
Ako je A11 bio dve generacije ispred, zašto ga je onda A12 urnisao po pitanju autonomije?
 
Nazad
Vrh Dno