Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Kad obicno krene prodaja u Srb kod nasih operatera?

U11 via TT
 
Pa i nije, jer ces isto tako za godinu dana dobiti 200e vise za Xs.
 
Pa i nije, jer ces isto tako za godinu dana dobiti 200e vise za Xs.
Upravo to sam napisao u jednom od prethodnih postova. Ljudi zaboravljaju na taj deo racunice, da ce im noviji telefon vredeti vise nakon godinu dana od starog... Naravno ta razlika nije jednaka, ali nije za zanemariti.
 
Meni se j... za rezoluciju i priblizno je ista sa 8+ koji trenutno koristim, mislim da ce upgrade na Xr biti idealan i nimalo skup. Veci ekran, izgled novih uredjaja i sve unutra od zadnje generacije. Vec sam pisao da sam imao X i posle polupanog stakla zamenio za 8+... Prva stvar na prezentaciji je bila da je sad na XS i XS Max najjace staklo ikad ugradjeno na smartphone... To je mene nateralo da prodam X jer od tri padanja tri puta se ekran polomio(ne nosim zastite i bilo kakva stakla i folije na ekranu). Osmica mi je ispala minimum 30 puta, sto na plocice, sto na tepih, sto na asfalt i sto na beton, ima oziljke ali ekran nije slomljen... Kamera mi nije preterano vazna jel imam oko 100 slika u tel, nebitna mi je stvar... Idealno mi je resenje za novi model i nove implementacije FID i ostalih zezalica. 3d touch koristim u retkim situacijama i kontam da bas za te stvari je reseno sa duzim pritiskom na odredjeno mesto. Mislim da bolje ne moze za minimalnu doplatu... Ja zadovoljan razvojem situacije i forsiranjem novih tehnologija.



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ne zna se koji je beskorisniji iskreno.
 
Slazem se.
 
Sta ce opsirniji videi da donesu? Vise razmiljanja o bojama Xr-a i koliko je veci ekran na Max-u jedini razlog da ga neko kupi? Mislim lol :)
 
Gde su one godine kada se stvarno sa nestrpljenjem ocekivao nov model iPhone-a. Ovo se pretvorilo u "cirkus".
 
Poslednja izmena:
Svake druge godine se ocekuju prave promene.

Sad se znalo sta ce biti, sve po ocekivanju, nema ni razocarenja ni extra uzbudjenja.
 
Svake druge godine se ocekuju prave promene.

Sad se znalo sta ce biti, sve po ocekivanju, nema ni razocarenja ni extra uzbudjenja.

I kad Apple nije imao ništa pametno novo da ponudi, uvek bi imao u rukavu neki gimmick oko koga bi se pričalo (3D touch, lol, kome je to ikad trebalo). Ovog puta nema ni toga, samo bolji procesor i u Švedskoj nemiri, zdravo.
 
A kako ti znas da 3d touch nikome nije trebao?
I opet da vas pitam, da li ste pisali ovakve stvare u temama S9 ili Note 9?
 
3D touch je jedna od boljih stvari koju su odradili.
To sto nekome ne treba ili ne vidi svrhu,ne znaci da je lose.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
I kad Apple nije imao ništa pametno novo da ponudi, uvek bi imao u rukavu neki gimmick oko koga bi se pričalo (3D touch, lol, kome je to ikad trebalo). Ovog puta nema ni toga, samo bolji procesor i u Švedskoj nemiri, zdravo.

Sta treses, 3D touch je single najinovativna rabota koja je izmislena na telefonima poslede 2-3 godine.
Koristim svaki dan, i radi sovrseno.
Ne mogu zamisliti imati telefon bez 3d touch.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
A sto bi ga izbacivali ako se ta funkcija koristi.
 
Odakle ti ta informacija!?

Pa na 100 mesta je to vec pominjano.

Meni nece previse nedostajati, povremeno ga koristim, ali je i sama implementacija cesto vrlo trapava pa se desi da stiskam ekran ko sivolja, uopste nije neko glatko korisnicko iskustvo.

Dodatno stvari komplikuje cinjenice da to ne podrzavaju svi uredjaji i na kraju sve sto moze da se uradi sa Force Touch moze i sa duzim drzanjem koje na kraju dodje elegantnije i pouzdanije resenje.
 
Mislim da je ta prica oko izbacivanja bila vezana za Xr, kako se na kraju i ispostavilo. Mogli su i na ostalim da ukinu da im je to plan...
 
Mislim da je ta prica oko izbacivanja bila vezana za Xr, kako se na kraju i ispostavilo. Mogli su i na ostalim da ukinu da im je to plan...

Što ne znači da na narednom neće. Xr će se gotovo izvesno najbolje prodati i biće milioni njih koji žive bez 3D Touch-a, što je dovoljno da ovima iz fotelje bude razlog za ukidanje. Mada verovatno i sam Apple ima uvid da mali procenat koristi ovu funkciju.

Xs i Xs Max Review Verge:

https://youtu.be/BoDQEuP8Igo
 
Sumnjam, to će biti jedna od stvari koje prave razliku između standardnih i jeftinijih modela. Nekome ne znaci ništa, ja ga volim i često koristim. Navika.
 
Po mom mišljenju XR je besmislen telefon, ne dobijaš neku uštedu na ceni koliko gubiš u odnosu na XS. Nije mi jasna uopšte cenovna pozicija, ko je spreman da izdvoji 750$ za telefon što je već dosta, to svakako nije midrange, neće hteti da izdvoji tih dodatnih 250$ za iPhone XS?
 
Da. Taj telefon je veliki rebus , pogotovu što je cigla od 200g. Čak su mu i bezeli veći nego na XS.
Očito da ovim fensi bojama pokušavaju da poguraju prodaju tog moba na kojem verovatno imaju najveću marzu

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Gledas iz pogresne perspektive, za 250 dolara manje ili cak vise eura manje dobijas telefon koji ima sve sto ima i skuplji uz razlike koje su za veliku vecinu zanemarljive, sto znaci da ce npr klinci biti zadovoljni jer ce dobiti novi dizajn, za razliku od prosle godine a i roditelji jer ce ustedeti 250 ili vise dolara. Plus su tu nove boje koje ce biti hit. Druga stvar je sto ce sada mnogi koji imaju iPhone prethodnih generacija dobiti mogucnost da po regularnoj ceni dobiju novi dizajn i predju na novu apple filozofiju ( bez touch id i sa face id) a to su dve kljucne stvari koje su promenile nacin koriscenja telefona.
 
Bio bi savršen da je iste veličine kao 8. Ko zna, možda je to recept za novi SE 2
 
Poslednja izmena:
Manje telefone necemo vise videti.
Ovaj max je ogroman,ali to je planski uradjeno najvise zbog kineskog trzista. Plus dual sim. Kinezi ce da odlepe od srece.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Ja isto mislim da od SE2 nema ništa. Iphone 8 je SE 2
 
Nazad
Vrh Dno