Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Mislim da touch-sensing rate ima uticaja samo na osetljivost ekrana na touch. Nema veze sa animacijama...
 
Generalno je za osetljivost i sam odziv, ali utiče i na animacije:

Instead of refreshing the display at 60Hz like most phones and tablets, it (Xs) cranked it all the way up to 120Hz for super-smooth animations and lightning-fast touch response.
 
Po ovom kvotovanom (ako je zvanično od appla), ispada da radi stvarno na 120...ovi su lopovi veći od huaweija sa njihovim marketingom

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Najbolje da je Apple napisao negde "cranked it all the way up" :)

The major hardware advances start with the display. Naturally, the 6.5-inch iPhone Max has a resolution of 2,688 x 1,242 with the same pixel density of the iPhone Xs. They both have HDR, Dolby Vision and HDR 10. There's also a 120Hz touch-sensing rate, which Apple says helps the phone detect your touches faster. And Face ID is getting a speed boost, as well -- Apple didn't give specifics, but few will complain about unlocking their phone quicker.

https://www.engadget.com/2018/09/12/apple-iphone-xs-xs-max-announcement/
 
Oni su kraljevi marketinga.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Po ovom kvotovanom (ako je zvanično od appla), ispada da radi stvarno na 120...ovi su lopovi veći od huaweija sa njihovim marketingom

Iz nekog razloga fali drugi deo quote-a, gde se pominje da ekran nije kao kod iPad Pro modela:

Unfortunately, the 120Hz touch sample rate does not mean you get double the frame rate when scrolling, panning, pinching, and flicking your away around the iPhone interface.

Isto kao sa Liquid Retina nazivom u Xr, a ustvari ista Retina kao do sada.
 
Ok, sad je sve jasno ...definitivno nažalost nema 120hz. Bio bi to extra feature kontam

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Smešno sve, od naziva do cene.
Potpuno bez vizije. Kada je Steve Jobs umro cela ova priča je krenula nizbrdo. A samo uz pomoć sjajnog marketinga mlate pare i opet će ovi modeli prolaziti, siguran sam.
 
Meni je najsmesnije kako raklamiraju Xr kao telefon koji ce zbog cene biti dostupan vecem broju ljudi, a onda kosta $749.
SE je zbog svoje cene dostupan vecem broju ljudi, a njega su ugasili. Umesto da su dali SE2, oni neki Xr izbacuju.
 
Ja sam ocekivao se v2 sa hw ip8 preslikan bez reklame bez icega isto kuciste isto sve samo noviji hw na zalost overkill za mali tel :-( ali bih bas voleo da su izbacili se v2 ne kazem da je ovaj spor cak sta vise munja je ali eto cisto zbog podrske :)
 
Smešno sve, od naziva do cene.
Potpuno bez vizije. Kada je Steve Jobs umro cela ova priča je krenula nizbrdo. A samo uz pomoć sjajnog marketinga mlate pare i opet će ovi modeli prolaziti, siguran sam.

Erm. A da li mozda zaboravljamo na notch koji su svi zivi implementirali posle toga (cast samsungu koji je ostao dosledan).
 
To nije nikakva vizija, to je potreba zbog FiD-a.
U svakom slučaju, najgora 'inovacija' ikada.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Oni su bili u ovom fazonu: "Hej, ostalo nam je 10 miliona kućišta od X modela, prekinućemo prodaju X, ubacićemo novi čipset u XS i imamo novi model" :)
Dimenzije identične, težina 3 grama razlike XS.
Bukvalno majstori ovog zanata :)
Lepo sam napisao gore da ne postoji amoled od 120hz za telefone.

Nije ni čudo što svi Kinezi kopiraju Apple , marketing doktori.

Ali i dalje čekam da vidim sta kamere mogu , da li je napokon pixel skinut sa trona :)

Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Koji su senzori uopšte, zna li se?

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Nikad manja razlika izmedju manjeg i veceg modela,sto je donekle ok,manji nije zakinut za ram i dual kameru,sto je pre bio slucaj. Veci displej od 5.8” mi ne treba,tako da cu ici na Xs najverovatnije.
Evo ko voli malo filozofiranja na temu SoC-a,poredjenje sa “narednom” generacijom konkurencije,ako se tako moze nazvati uopste. [emoji2] Lik vise lupeta i prognozira,dok neko ne odradi ozbiljan test A12.

https://youtu.be/fR1GnR95zw0


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Svaka njima cast za procesor, ne moze niko da im prismrdi tu. Nego koliko je stedljiv, moze li da izgura dan, dan ipo? To je bitnija stavka makar meni, da naprave stedljiviji procesor, brzina A11 je bila sasvim dovoljna.
U realnom radu pitanje da li se oseti razlika, a da vrtim Geekbench, za to imam desktop procesore koje overklokujem na azotu i takmicim se u tome ko postigne veci skor.
 
Erm. A da li mozda zaboravljamo na notch koji su svi zivi implementirali posle toga (cast samsungu koji je ostao dosledan).
Da te podsetim da je esencijal izašao na tržište prvi sa tim rešenjem, pre appla...doduše manjim i lepšim.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ali nakon leakova kako ce ipx izgledati u tom slucaju svi klonovi ipx-a znaci ipx izasao je na posletku :p
 
Svaka njima cast za procesor, ne moze niko da im prismrdi tu. Nego koliko je stedljiv, moze li da izgura dan, dan ipo? To je bitnija stavka makar meni, da naprave stedljiviji procesor, brzina A11 je bila sasvim dovoljna.
U realnom radu pitanje da li se oseti razlika, a da vrtim Geekbench, za to imam desktop procesore koje overklokujem na azotu i takmicim se u tome ko postigne veci skor.

Pa pazi,ako je tu negde po autonomiji +/-10% sa uredjajima koji imaju 600-700mAh vecu bateriju,onda ti je sve jasno.Meni izdrzi dan bez problema,a cenim da ce ovaj Max model tu biti sampion ako bude imao bar 3200-3300 mAh. Pricam o realnoj upotrebi,4G i ostalo,ne ono nebulozno pustanje snimaka i igrica.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
MrMobile. Dobar osvrt na prezentaciju.

[YouTube]vxWf0-WsNRU[/YouTube]

I jedan lep klip od Kristal :)

[YouTube]hc-0blPHrso[/YouTube]


Sent from my MI 8 SE using Tapatalk
 
Pa pazi,ako je tu negde po autonomiji +/-10% sa uredjajima koji imaju 600-700mAh vecu bateriju,onda ti je sve jasno.Meni izdrzi dan bez problema,a cenim da ce ovaj Max model tu biti sampion ako bude imao bar 3200-3300 mAh. Pricam o realnoj upotrebi,4G i ostalo,ne ono nebulozno pustanje snimaka i igrica.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Dva drugara imaju iPhone X i nema sanse ceo dan da im traje, pljuju bateriju samo tako.
 
Evo meni je ovo treci X po redu i na sva tri je baterija drzala ceo dan (i dan danas drzi). Ujutru u 7 skidam sa punjaca, ceo dan mi je na 4g i uvece oko 23h legnem sa 20%.l, a Bettery health mi je 94%. Ja recimo po ceo dan ne silzim sa telefona, safari, razgovori, whatsapp, fb, insta, poker.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Onda njihovi telefoni ne valjaju ili ga koriste vise od tebe dosta.
 
Dva drugara imaju iPhone X i nema sanse ceo dan da im traje, pljuju bateriju samo tako.

Ja mogu da poredim sa Note8 koji sam identicno koristio nekih 5-6 meseci,jos je bila zima,ni blizu nije islo osvetljenje na max,kao poslednjih par meseci na X. Jeste veci displej,ali i solidno veca baterija na N8,i pored toga mi je otprilike 10-15% bolja baterija na iPX,nemam razloga da lazem. Samo neka bude jos stedljiviji A12,meni vise ne treba,ne bih deblji telefon od ovog,zarad veceg kapaciteta.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da su na prezentaciji rekli za bateriju nešto 30min više da drži od X-a, SOT pretpostavljam.

Sent from my HTC U11 using Tapatalk
 
Da te podsetim da je esencijal izašao na tržište prvi sa tim rešenjem, pre appla...doduše manjim i lepšim.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

To je skroz ok. Ali, niko nije pratio dok apple nije izbacio.

Ista prica kao sa kapacitivnim i rezistivnim ekranima do pojave iPhonea. Neko je nekada izbacio kapacitivni, ali dok Apple nije izbacio prvi iPhone imali smo Qtek/HTC sa cackalicom u masovnoj prodaji.
 
Nazad
Vrh Dno