Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Jedino me brine da li će lepo da legne uz maskici
Uzeo bih spigen core armor pa stavio i to staklo

P.S. Kakve su ove apple silikonske 360 sto se prodaju po kupujem prodajem?
Ili ako imate bolji predlog za neku maskici koja će dati odličnu zaštitu a da je sto tanja. Da štiti i kameru ali i donji deo telefona (sto orginalna apple silikonska maskica ne štiti)
 
Ljudi,mozda je glupo da ova pitanja postavim ovdi,ali...
Imam par problemcica na ip xs ios 14.5.1
Nervira me kada god ispaznim fon pa se on ukljuci zezne me naplata za imessage,a to ne koristim pa ja mahinalno stisnem ok.
Druga stvar,nemam na tastaturi smajlice i poslednje...viber mi ne pamti u photos video klipove kada mi neko posalje.
Pa ako bi neko mogao da mi pomogne sta da radim.
 
Ovo za imessage je cudno, jer meni se tokom update-a naravno ugasi telefon, ali ne naplati imessage.

Za smajlice idi u settings > general > keyboards > keyboards > add new keyboard > emoji
Ako neces tako da saltas skini swiftkey koja ima u sebi smajlice

Viber ne snima automatski video, samo mozes fotke koliko znam.
 
Pozdrav

pitanje za XS Max, s pocetka bilo je neke price(ne na ovom forumu) da ce kada bude dostupan E-Sim moci do 8 kartica da se koristi na njemu, e sad kada konacno svi operateri imaju E-sim resio sam da 3 kartice stavim u jedan telefon ali koliko sam gledao i na apple sajtu i pitao operatere navodno moze samo 1+1(fizicka + e-sim) ili vise E-simova ali samo 1 moze biti aktivan?

Da li postoji neko resenje da rade 3 kartice na jednom telefonu u bilo kojoj varijanti? Hvala unapred. PS. hteo bi da se resim 2 telefona pa da nosim samo jedan :)
 
Ne postoji resenje da budu aktivne 3 kartice od jedno max 2 jena fizicka sim i jedna e-sim.
 
Hvala, nadao sam se da postoji neko resenje :(
 
Gledam sa komsijom oglase, hoce da uzme neki polovan.Objasnite mu, procitace ovo, posto mene ne slusa da 11 pro ne vredi 250e vise od XS.
 
Ja mislim da vredi pogotovo ako je mali xs tj obican.
 
A sta tacno, bolji je, nema diskusije, ali skoro dva XS mozes da kupis za jedan 11 pro sto je po meni suludo.
 
E to ne znam, on najbolje zna koliko mu sta vredi.
Dobijas mnogo vise za 250 i mislim da to sto dobijas vise , vredi toliko
 
Za skoro duplo više para na 11 pro dobiješ bolju bateriju i malo bolji sistem kamera. Po mom mišljenju, razlike su premale za toliku razliku u ceni.
Ja baš sad vagam da li da uzmem XS ili neki android za slične pare, ali vraća mi se na iOS :D
 
Zanima me dal su neki stariji iPhone-i dobili nocni mod slikanja sa dolaskom novijeg iosa 14.? Konkretno me zanima XS/XS Max?
 
Nisu i neće. A mogli bi. Za nightmode na starijim iphone-ima moraš da kupiš aplikaciju NeuralCam ili neku sličnu
 
Ovo pitam jer trenutno imam android telefon pa me vuce da predjem na iphone. Trenutno imam p30 pro dal vredi menjat ga za xs on mi odgovara cenovno trenutno? Malo me brine baterija i eto tel je to ipak iz 2018 god. U dnevnim uslovima nadam se da nije losija kamera na XS od p30pro? Kakva su iskustva vasa?
 
Ovo pitam jer trenutno imam android telefon pa me vuce da predjem na iphone. Trenutno imam p30 pro dal vredi menjat ga za xs on mi odgovara cenovno trenutno? Malo me brine baterija i eto tel je to ipak iz 2018 god. U dnevnim uslovima nadam se da nije losija kamera na XS od p30pro? Kakva su iskustva vasa?
Pređi slobodno, svakako će XS bolje držati cenu od Huawei, pa možeš lako da se vratiš na android ako ti ne odgovara.
 
Vratio sam se posle skoro 4 godine na iPhone, neverovatno koja je milina koristiti ovaj telefon. Android nikad više. iOS mi je odgovarao i na šestici, na XS sa gestures mi još više odgovara.
Posle celog radnog dana se kući vratim sa 50% baterije, ona me je najviše brinula ali očigledno nisam zahtevan korisnik. 10/10 iskustvo.
 
Vratio sam se posle skoro 4 godine na iPhone, neverovatno koja je milina koristiti ovaj telefon. Android nikad više. iOS mi je odgovarao i na šestici, na XS sa gestures mi još više odgovara.
Posle celog radnog dana se kući vratim sa 50% baterije, ona me je najviše brinula ali očigledno nisam zahtevan korisnik. 10/10 iskustvo.
Sve je to individualno. Neko vise voli android, neko iOS, dok ima nas kojima je svejedno...Ja sam ceo zivot koristio android telefone. Nikada premium jer nisam hteo da dajem ludu cifru. I sad ne bih dao 1000+ eura za neki noviji flagship!! Skoro sam presao na iPhone Xs. Meni je na prvom mestu bila dimenzija telefona, a Xs mi je knap. Zatim baterija telefona i kamera. SoT mi varira,, od 3h 30m do nekih 6h 30m. Ponekad se zanesem i "silujem" bateriju :D. Ali jedan dan izdrzi lagano. Iako o poredjenju brzina ne mogu da komentarisem jer sam presao sa LG K8 na Iphone Xs (sto je ogromna razlika), Ima par stvari koje mi se dopadaju kod ovog telefona (hardverski). Vibracija na prvom mestu. Neverovatno koliko je jaka. Zatim ovaj "prekidac" za silent off/on. Prosto sam iznenadjen koliko ga koristim :). Meni je ekran odlican (buduci da sam presao sa pomenutog telefona), tako da sa 50% osvetljenoscu vidim sve, cak i napolju. A zvukom stereo zvucnika sam zadovoljan.Za mene jedini smor je nedostatak 3.5mm. Ali to je vec individualno. Lightning na 3.5mm je resio taj problem. Ostale pohvale su samo za ios.. Meni licno je lepse "organizovan" nego android. Nema dodatnog menija u koji moras da ulazis, vec taj pocetni ekran i na njemu sve aplikacije. I settings mi je lepsi, tj vise mi odgovara.. Udjes u settings i pravo u aplikaciju pa podasevas sta ti treba.. A ne kod androida u settings/general ili gde vec/applications itd..
Ali me nervira sto ne mogu da skinem upozorenje za update.. Doduse nisam ni mnogo cackao telefon, pa i ne znam kakve sve skrivene funkcije imaju. Koliko vidim 14.6 jede bateriju. I pitanje je da li cu ikada azurirati software.. Citajuci o svemu nakon kupovine telefona, stekao sam utisak da ta prednost iphona zbog azurnosti softvera pada u vodu. Par aplikacija koje sam koristio na androidu, na ios-u nisu dostupne..
Ali imaju dved stvar koja me uzasno nerviraju kod ios-a i mislim da se nikada necu navici (ili ne znam da koristim). A to je
1) razmena fajlova sa racunarom. Nije kao kod androida (konektujes na laptop i prebacis sta ti treba)
2) bilo sta da downloadujem sa safarija ili mi neko posalje preko whatsapp-a itd, moram prvo da kopiram u photos library ili gde vec, da bih tek onda mogao da prosledjujem ili posaljem mailom. DA li ne koristim kako treba ili je u podesavanjima ili je takva organizacija ios-a zbog bezbednosti ili cega ne znam, ali meni ne odgovara.. Plus ako skinem recimo neke slike ili mi neko posalje a vec sam u viberu, moram da ugasim viber, pa da onda ponovo odem send file, pa me pita zelim li postojece odabrane slike ili bi da dodam nove.. A kada cesto saljes slike itd to postane poprilicno iritantno
 
Naravno, zato i nisam napisao da je "najbolji" ili neku sličnu nebulozu, već da meni lično najviše odgovara. Što se update-a tiče, ja sam prvo veče update-ovao na 14.6 i nemam nikakvih problema sa baterijom. Sve radi kao podmazano.
 
vidim da skoro svaki drugi XS Max na oglasima ima problem sa face id? je to neki generalni problem na ovom modelu, i šta tu zapravo ode, neki senzor ili prednja kamera?
 
Pa često im ispadaju na beton, šta znam :D

Nisu to kvarovi per se, već kada se menja neki deo drugim, koji nije originalan a ima veze sa ovim ispod, onda jednostavno to ne radi.

Znači, ne crkne ekran ili touch/face id u većini slučajeva, nego zamenom sa nekim kinezom jednostavno gubiš tu funkcionalnost.
 
Ima i slucajeva gde udje voda/vlaga i prvo umire taj projektor, jer je odmah do zvucnika. Inace kada se menja ekran sve se prebacuje sa originalnog na zamenski, pa i dot projektor.
 
Koliko znam ti što im ne radi face id ili touch id su neke budževine sklapane od kradenih i slupanih telefona i generalno ih treba izbegavati
 
Imam priliku da uzmem XS jeftinije nego inace al manu ima sto je zakljucan na jednoj od nasih mreza.? Dal postoji mogucnost da ga otkljucam? I drugo zanima me imal iPhone sinhronizaciju sa google? Dal ce mi doc moji SIM kontakti na iphone jer sam sad na androidu?
 
Nazad
Vrh Dno