»RSS Benchmark sajt

Strana 43 od 43 PrvaPrva ... 333940414243
      Prikazani rezultati od 631 do 645 od ukupno 645

Tema: iPhone XS / XS Max / XR

Member Avatar korisnika igor88
        Na forumu od
        Jul 2009
        Poruka
        4.511
      2. Moja mašina
        • CPU: Intel i5 3570k
        • MoBo: Intel DZ77BH-55k
        • RAM: Kingston - KHX1600C10 2x8GB
        • VGA: ASUS GTX650TI BOOST 2GB OC (DC2OC)
        • HDD: Kingston HyperX 120GB
        • Case: Antec Sonata III Silent
        • INET: DSL
      3. Ja sam u UAE kupovao jefiniju hranu u marketima, vodu , sokove ... jedtinije nego kod nas. Restorani deru... ali svako priusti ono sto zeli dakle hrana da je skuplja pada u vodu... bar sto se UAE tice... Sto se plata tice daleko su vise nego u Srbiji.

Member Avatar korisnika NevisStarShine
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        1.318
        Za vas je statusni simbol očigledno samo Ferrari. Mozda ni to.

Evo vam bolji primer. Orbit žvake su 60 dinara. E, ti odlučiš da ces neke kao bolje koje koštaju 300! Cigarete? Kakav Marlboro, to je za sirotinju.

I roba široke potrošnje takodje može biti statusni simbol, bez obzira što je u teoriji svako može priuštiti.

Newcomers
        Na forumu od
        Jul 2018
        Poruka
        134
        O cenama i platama mnogih na zapadu sam vec rekao (iz iskustva, radeci tamo), ali to je vec off...
        I Armani odelo moze svako da priusti ako stedi i odvaja od usta, a opet je statusni simbol...

Da se vratimo na temu: iP Max vs Note 9 SuperSaf, poredjenje kamera:

https://youtu.be/0WTg6ZYpvbo

Member Avatar korisnika Conquer
        Na forumu od
        Mar 2017
        Poruka
        1.519
        Naravno da nije nikakav statusni simbol u svetu,samo kod nas na stolu u kaficu ili ruci privlaci paznju,jer je standard takav kakav jeste,pa se podrazumeva da si kao neko m*do ako imas telefon kao tri prosecne plate. Ko ima priliku cesto da putuje,lako moze da skonta da to ljude preko uopste ne interesuje,ne okrecu se za automobilima od par stotina hiljada,a kamoli da im neciji telefon bode oci. Gluposti... Mnogi idu bajsom ili gradskim prevozom na posao i gledaju svoja posla,nisu poremecene vrednosti kao ovde.

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        57

iPhone XS / XS Max / XR

@NevisStarShine
        OK,razumem ja sta ti hoces da kazes. Ja samo idem logikom da je i taj iphone dostupan sirokom krugu ljudi u odnosu na druge stvari. Recimo kuca u nekom elitnom delu grada,neki redak i skup auto. Skolovanje dece na preriznim univerzitetima,letovanja ovamo i onamo,zimovanja.... Sat isto moze biti statusni simbol.
        Ne ide mi ip u tu pricu. Mislim smesno mi je da je tel statusni simbol.
        Sto se nas tice i golf 2 je nekada bio “statusni simbol”.
        Za neke je jos uvek.
        Menjao DJ cyber : 23.09.2018. u 21:17

Member
        Na forumu od
        Feb 2013
        Poruka
        181
        Ma svesni su i oni da iPhone odavno nije dostupan svima. Zato i prodaju te "budžet" verzije kao što su SE i sad Xr.

Nekada jeste bio dostupan svima i na neki način bio bez konkutencije. Danas kada imamo poplavu jeftinih a solodnih smart telefona, više ga niko ne smatra za jeftinu igračku.

Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        1.318
        Apple vredi bilion dolara. Rastu kao kvasac od kako su izbacili prvi iPhone. Oduvek je bio najskuplji na tržištu, po mnogima je i 500 dolara tada bilo previše. Stvarno ne znam o kojim kafićima vi pričate, koji su to kafići gde se stavljaju telefoni i izigrava se neko ludilo? Nevezano za to, mogao ti to da kupiš ili ne, pet puta skuplji od proseka telefon jeste statusni simbol, pa košta još malo pa koliko entry-level Vertu onomad. To će kupovati samo bogati. Samsung, Huawei i Xiaomi su mnogo bolji pokazitelji šta ljudi zapravo žele i koliko to žele da plate. Apple je jedini u industriji gde je najjeftiniji model skuplji od najskupljeg svojih konkurenta (Note9 aside).

Apple je statusni simbol, namenjen bogatima. To što je standard u Švajcarskoj takav da ga svaki Šaćiri može kupiti je nebitno. Gole činjenice pokazuju da su najskuplji po svaku cenu i da nemaju nikakvu granicu.

Member Avatar korisnika Dautovic
        Na forumu od
        May 2012
        Poruka
        356
      11. Moja mašina
      12. @NevisStarShine, ne znam sta te muci, a nije me ni briga. U Srbiji je sve skupo jel su plate mizerne. Stvari poput telefona nisu statusni simboli zato sto ljudi nisu iskopleksirani. Ovde su statusni simobli neke kuce, vikendice, brodovi, camci, putovanja itd. Ne kazem ni da je to dobro, ali nema stvari poput "stavljanje Iphone-a na sto u kaficu na Obilicevom vecu" - kao sto neko pomenu gore

Smorile su price o skupim cigarama i alkoholu u inostranstvu ,a u Srbiji bar 2 puta su skuplji, naravno kada se poredi sa prosecnom platom a ne kada se prebacuje cena u dinare.

Novi "ajfoni" nista novu nisu doneli i starno su preterali sa cenom, ali daj malo razuma u glave. Toliko velika firma toliko bogata, pa zamislite kakav oni analiticni tim imaju, kakve finansijske strucnjake, koja je to masinerija!!! Oni su kerovi sracunali da mogu da prodaju te telefone po toj ceni, naravno ne u zemljama poput Srbije.
        Sta mi sad tu mozemo, ako ste pametni ljudi necete nasesti i uzecete X ako ste vec planirali upgrade, a ako ste "volovi" onda cete kupiti nesto sto ne vredi te pare.

Ja sam cekao da vidim sta ce izaci, tako da se razmisljam da uzmem X obican. 6s imam od 16GB i ubi memorija, stalno nesto slikam dete, snimam itd, smorilo me...
        Menjao Dautovic : 23.09.2018. u 21:33

Member
        Na forumu od
        Feb 2013
        Poruka
        181
        Pa činjenica je da jedino Apple može da traži doplatu za brzi punjač uz premium telefon od 1200 evra. To je kao kad bi ti BMW prodao M5 za 150k ali zaključan na 200ks i onda traži doplatu od 10k da oslobodi sve ks.

Ali lako je da se zezaš i pumpaš vrednost kompanije kad si monopolista pod zaštitom sistema.

Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        1.318
        Citat Citiram korisnika: Dautovic Pogledaj poruku
        @NevisStarShine, ne znam sta te muci, a nije me ni briga. U Srbiji je sve skupo jel su plate mizerne. Stvari poput telefona nisu statusni simboli zato sto ljudi nisu iskopleksirani. Ovde su statusni simobli neke kuce, vikendice itd. iza
        Ti mene reč jednu nisi razumeo a mislim i da ne bi mogao sve i da hoćeš.

Lepo sam napisao da je Apple uspeo da u tu priču o kućama i vikendicama ubaci i svoj model telefona, i da robu široke proizvodnje naplaćuje pet puta više od proseka i da prodaje desetine miliona. Plate nisu samo mizerne samo u Srbiji već u 80% sveta a svet nije samo Zapad i Australija.

Member Avatar korisnika Dautovic
        Na forumu od
        May 2012
        Poruka
        356
      16. Moja mašina
      17. Mene to uzasava, na paket sam zeni uzeo iPhone 8 64GB u januaru i kad sam skontao da moras kupis dodatni adapter za brzo punjenje, samo sam se streso, prosla me jeza. Odma sam se setio ove zadnje sve generacije Macbook-ova uz koje moras da kupujes "donglove" da bi imao neku funkcionalnost...strasni su...

@NevisStarShine, izvini ali sta si ti sad otkrio rupu na svirali da nije svet samo Zapad i Australija. Slazem se sa tobom 101%, ali taj Zapad od 20% kako ti kazes, ima duplo vise novca i kapitala od ovog ostatka sveta od 80%. To je cinjenica. Sto je apple toliko "zurio" da dodje u Srbiji, da bi prodao 0.0000001% telefona od ukupne prodaje... Bole njih uvo za prodaju u zemljama "treceg sveta" kako nas oni zovu...
        Mi smo beda, i ne samo mi nego velika vecina od tih 80% kako ti kazes. Ne kazem da je to dobro, kazem samo da je to tako.
        Najbolji primer ti je prodaja novih automobila. Ukupna prodaja novih automobila u Srbiji ti je na nivou statisticke greske u nekoj zemlji poput recimo Ceske. Namerno samo uzeo tu zemlju za primer, a ne neku zapadno evropsku, jer bi tu razlika bila x puta veca.
        Samo da se ogradim, ne likujem cak suprotno od toga, zato sto je "Zapad" dominantan i drzi ceo svet kao taoca...
        Menjao Dautovic : 23.09.2018. u 21:44

Member Avatar korisnika LazaNS
        Na forumu od
        Aug 2004
        Poruka
        2.849
      19. Moja mašina
        • CPU: i5 750@4.2/ Noctua NH-U12P SE2
        • MoBo: ASUS P7P55D
        • RAM: 8xMushkin 1600MHz
        • VGA: MSI GTX 570
        • MON: Samsung T240
        • HDD: Intel X25-M G2 WD 1TB Black
        • OPT: Samsung
        • Case: Antec P180, PSU Corsair HX750 750W
        • SND: Xonar STX+Sennheiser RS 180
        • LAP: Dell Latitude E6410
        • Ostalo: Logitech MX Revolution Logitech G15 V2
      20. iPhone XS / XS Max / XR

Citat Citiram korisnika: FloydSRB Pogledaj poruku
        Pa činjenica je da jedino Apple može da traži doplatu za brzi punjač uz premium telefon od 1200 evra. To je kao kad bi ti BMW prodao M5 za 150k ali zaključan na 200ks i onda traži doplatu od 10k da oslobodi sve ks.

Ali lako je da se zezaš i pumpaš vrednost kompanije kad si monopolista pod zaštitom sistema.

Da, ili da ogranici brzinu na 250kmh a onda trazi 3000 da skine ogranicenje...

Na forumu od
        Aug 2014
        Poruka
        1.318
        Citat Citiram korisnika: FloydSRB Pogledaj poruku

Doplacujes i uz onaj on 1450. Takodje kupuješ i dongle za slušalice. Bila je neka jeziva cifra o zaradi samo na tome, više su zaradili prošle godine samo na tome nego što će Xiaomi za deset godina.

Member Avatar korisnika Conquer
        Na forumu od
        Mar 2017
        Poruka
        1.519
        Citat Citiram korisnika: Migrant Pogledaj poruku
        O cenama i platama mnogih na zapadu sam vec rekao (iz iskustva, radeci tamo), ali to je vec off...
        I Armani odelo moze svako da priusti ako stedi i odvaja od usta, a opet je statusni simbol...

Da se vratimo na temu: iP Max vs Note 9 SuperSaf, poredjenje kamera:

https://youtu.be/0WTg6ZYpvbo
        Audio jos uvek bolji na Samsungu,kao i nocne fotke,mozda malo brzi auto fokus i bolja stabilizacija,mada mi deluje previse agresivno nekada. Sve ostalo Xs Max za moj ukus,vise mi prijaju boje,kako na fotkama,tako i snimku,bolji portrait,prednja neuporedivo bolja,dinamicki raspon takodje i generalno dnevne fotke uopsteno,sto mi je i najbitnije.

Member Avatar korisnika drgonzo
        Na forumu od
        Dec 2006
        Poruka
        3.284
        9to5Mac:

DetroitBorg:

Engadget:

Još jedno poređenje kamera sa Note 9:
        https://www.tomsguide.com/us/iphone-...view-5766.html

Strana 43 od 43 PrvaPrva ... 333940414243

Bookmarks