Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Displej je tako kalibrisan. Ne možeš to promeniti kod ajfona. Nema te mogucnosti kao na samsungu. Posle par godina korišćenja ajfona, meni smetaju jake boje na samsungu, iako mi je to nekako bilo IN ranije. Sve je prirodnije sa bojama na ajfonu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I pretpostavio sam, steta. Realnost ume da bude dovoljno tmurna, nema stete da fotke i displeji imaju malo napucane boje;)

A da li bar ima nacin da telefon automatski dize osvetlenje u datim aplikacijama? Stvarno mi ide na zivce da udjem u twitch, dignem osvetlenje, stigne poruka i kad udjem da je procitam zabole me oci od svetle pozadine instant jer naravno da ne razmisljam o brightnessu stalno...

Ovo su sve sitnice ali sitnice koje za mene ios cine stvarno frustrirajucim, pogotovo sto nemam nijedan drugi Apple uredjaj pa da bar koristim njihov ekosistem, a iMessage mi koristi jedan poznanik...

Naravno ono sto valja je vrhunski, performanse, responzivnost, brzina i fluidnost, gestures (koliko su samo bolji od raspalog navbara), ali te sitnice i to sto se korisniku ne dozvoljava da telefon prilagodi sebi... pa ja moram linkove u Safariju da otvaram jer ne moze da se promeni default browser, tuga.


Mislim da ce mi sledeci mob definitivno opet biti android :/


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nema nacina za auto osvetljenje u odredjenim aplikacijama, to mislim ne postoji ni na androidu, mada ne znam, ne koristim android, ali recimo nikada nisam primetio da mi nesto smeta na iPhonu kao sto kazes. Ipak mislim da jos uvek patis za nekim opcijama sa androida, isto je i meni bilo i tako ce ti biti dok ne shvatis da iPhone ima više prednosti nego mana, ali opet, to ne mozes shvatiti bez nijednog drugog apple uredjaja, kao sto ja recimo imam 2 iPhone-a i MacBook, sve to povezano, žena i pola prijatelja je na iPhonu pa tu je i imessage, facetime... Family sharing, i td itd... mogao bih tako do sutra... :) Bice ti mnogo lakse ako zaboravis opcije sa androida, napucane boje, laksu komunikaciju sa windowsom, ako zelis da iskoristis pun kapacitet iPhone-a, tj ono što on može na uštrb onoga što nema i ne može...

Samo da dodam da je prednost ekrana iPhona to sto ono sto vidis na njemu videces isto tako na svim uredjajima manje vise, kada izradis fotografije bice identične, dok kod samsunga recimo dobiješ slike extra kvaliteta na amoledu sa napucanim bojama i onda kad izradiš sliku, veze s vezom nema jedno s drugim...

Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Treba danas da pogledam jedan XR, sestra hoće da kupi za sebe. Da li postoji nešto na šta posebno treba da obratim pažnju? Hteo sam da odmah da odradim kod notara da sam ja vlasnik, ali ne znam koji je to papir niti koja je procedura. Čisto da ne bih morao da cimam prodavca za svaku sitnicu. Hvala!

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
@Pavlony
Javi sta si uradio kod notara i koliko te je kostalo. :) Ja sam cuo da mozes samo da napravis punemoc, pa da onda mozes da trazis zamenu telefona i servis umesto vlasnika ugovora, u slucaju potrebe.
 
Znači to je punomoć? Zbog toga mi i treba, da ne moram vlasnika da cimam ako se desi da treba da nosim telefon u servis. Nisam još ništa uradio, automobil mi se u međuvremenu pokvario tako da ne mogu da odem da pogledam telefon.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
To ti je punomoćje. Obavezno navesti u punomoćju sve moguće slučajeve, to jest da imaš pravo da:

Predas telefon operateru radi servisa
Preuzmes servisiran telefon kod operatera
Preuzmes zamenski telefon

I td i td...

Sve sto ti padne na pamet. Bilo koji korak da preskocis nece biti validno. U obavezno 2 primerka za tebe. Jedan ce ostati kod operatera jedan tebi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^I koliko to kosta kod notara? Vremenski pretpostavljam bude gotovo za 10 min?
 
Oko 400 dinara cini mi se. to je overa potpisa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
^Dzabe. :D To cu obavezno uraditi ako kupim 11R ili kako ce se vec zvati.
 
Pozdrav, ne znam da li je neko ovo vec pitao ali planiram da uzmem slusalice za XS Max i dvoumim se izmedju Airpods i Samsung buds. Jel ima neko neki savet, ili ako neko zna neke druge koje su bolje od njih a u slicnom cenovnom rangu. Hvala unapred :)
 
Zavisi za šta ćeš primarno da ih koristiš. Ako ti je razgovor i ‘casual’ slušanje na prvom mestu, onda airpods bez dileme. Ako želiš neke za ozbiljno slušanje muzike, onda njih nikako. U svakom slučaju, ja bih izbegao Samsung jer najbolje rade sa Androidom, na iosu nemaju sve opcije.
 
Mozes da uzmes neke AKG/Sennheiser/Bose za slusanje muzike koje su sigurno bolje od Airpods. Takodje imas i bezicne modele
 
S poslednjim updateom mi vise ne radi Siri preko cellular-a. Prijavljuje connection problem. Preko wifi radi normalno. Probao sam network reset ali bez uspeha. Ima li neko iskustva sa ovim? Na guglu nalazim samo slucajeve gde Vodafon onemogucava Siri preko mreze znog nekog antivirusa ili kako vec..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jos nema tema za ovogodisnji iP?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Meni se cini da je to zbog toga sto ce izbaciti slicne telefone kao i prosle godine samo malo poboljsane.
Bice da je zbog toga opravdano manje onteresovanje za nove modele. [emoji3]
 
Jači procesori, više rama, 3 kamere umesto 2 i 2 umesto 1 na Xr i to je to. Sce ostalo je isto.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nedo bog 90hz bar njima da se omaklo, kad već ovi smeteni iz samsunga škrtare!

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
 
Ma nema nista od 90Hz :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da su najavili 120Hz za iPhone u 2020. ili 2021

Sent from my GM1910 using Tapatalk
 
Pre par dana mi se na XS poremeti sam od sebe FaceID i nece da se otkljuca telefon. Uzmem i resetujem lice i krenem da registrujem novo, nece. Uradim kompletan restore na iOS 12, sve iznova i nista.
Danas odneo telefon u iStyle, ustanovljeno da ne radi, a kao resenje dobijam nov uredjaj.

A taman sam razmisljao da ga se resavam jer je imao sitne tragove koriscenja i Battery Health mu opao na 88%. [emoji2]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
88%? [emoji54]
Jel si ga punio dva puta dnevno ili?
Ja moj imam 10 meseci, na 95% je.
 
Uglavnom ne, ali sam ga jako cesto punio u autu na Fast Charge sto mu je verovatno pojelo bateriju malo. Nisam nesto pazio kako se koristi i puni tako da mi ne smeta nesto narocito.
Isto ga imam 10 meseci, otprilike od izlaska.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Meni isto 95% posle 10 meseci. Punim ga i u autu, na qi chargeru i standardno ali jako retko preko 90%.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni poceo Xs povremeno da ne reaguje na power dugme i da ima crn ekran. Sad nisam mogao da prekinem poziv jer se ekran nije budio na power dugme a pre 7 dana sam morao da opalim hard restart pre nego sto sam otkljucao telefon jer opet nije reagovao ni na sta, samo je bio crn ekran iako sam jedno 7-8 pritiskao power button.

Ima li neko slicnih problema? Nije se desavalo pre 12.4, tako da mislim da je nesto softverski


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pre par dana mi se na XS poremeti sam od sebe FaceID i nece da se otkljuca telefon. Uzmem i resetujem lice i krenem da registrujem novo, nece. Uradim kompletan restore na iOS 12, sve iznova i nista.
Danas odneo telefon u iStyle, ustanovljeno da ne radi, a kao resenje dobijam nov uredjaj.

A taman sam razmisljao da ga se resavam jer je imao sitne tragove koriscenja i Battery Health mu opao na 88%. [emoji2]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

ha, isti slucaj sam video, na 12.3 je odlepio sam od sebe, nije proban reset telefona nego update-a na 12.4 i face ID radi normalno
 
Meni poceo Xs povremeno da ne reaguje na power dugme i da ima crn ekran. Sad nisam mogao da prekinem poziv jer se ekran nije budio na power dugme a pre 7 dana sam morao da opalim hard restart pre nego sto sam otkljucao telefon jer opet nije reagovao ni na sta, samo je bio crn ekran iako sam jedno 7-8 pritiskao power button.

Ima li neko slicnih problema? Nije se desavalo pre 12.4, tako da mislim da je nesto softverski


Sent from my iPhone using Tapatalk
Meni se desilo par puta na X, isto posle jednog update-a, al na nekoj ranijoj verziji pre 12.4, počelo je pre možda 2-3 meseca... kad se desi obično mora hard restart...
Nisam hteo da radim clean install jer se dešava retko pa mi ne smeta, čekam iOS 13 i nadam se da će "ispeglati" ovaj problem :)
 
Je l’ koristi neko onu Fusion zastitu od Mobile Outfitersa? Isplati li se puci na nju 5k?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno