Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Kada dodje Ios 13, jel potrebno da se telefon vrati na fabricko kao sto treba na Android da bi update lepo slegao ili ne?
 
Sigurno nije neophodno ali neki korisnici to vole da urade sa novom verzijom softvera.
 
O tome i ja razmisljam da sve obrisem i da instraliram cist ios 13. Medjutim puno aplikacija i podesavanja, da li mogu da povucem ja to sve sa mog iclouda ili krecem peske aplikaciju po aplikaciju da setujem?

I kolko ima efekta clean install? Ja windows 10 npr nisam osvezio vec 3 godine samo radim upgrade i nemam problema.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Kazu da nema potrebe ipak, kada kupisi i nov iPhone i sve prebacis, svaka aplikacija i svaki backup se lepo organizuje.
 
Obicno kada instaliram novi update, ne resetujem telefon na fabricka podesavanja, tj ne radim factory data reset, vec uradim cist hard reset jedan, i uradim soft reset za brisanje kesh memorije, tako da u principu nije potrebno da to radis, jer iako se odlucis da bekapujes podatke na cloud-u i povuces posle resetovanja telefona, nisi nista uradio jer ako je i ostao neki glich povucice ti ga iz bekapa....
 
19:00 po našem vremenu, mada bih ja sačekao ipak 13.1, ako ništa, baterija je mnogo bolja.
 
Ma ne mogu ja vise nista da cekam. Samo da bude nesto novo :D Stvarno su dosadili sa dizajnom UI :D
 
Meni se na SE pojavio update.

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk
 
Pa svima je. Evo kod mene se vec priprema za install


Sent from my iPhone using Tapatalk
24daf3969fc469173fdd27b6f279af2d.jpg
 
Poslednja izmena:
Instalirao na 8plus. Sve radi super za sad. Instalira se na Xr


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mogu da primetim da imam par gigabajta više na telefonu 3-4 gb vise


Sent from my iPhone using Tapatalk
aa3233464eb05b98d88abcab2f4e8de6.jpg
d831c652c24e627a7b7d9668db8bcd89.jpg
 
Poslednja izmena:
Kad ona izlazi?
 
Ne,nego 24.septembra,zajedno sa iOS 13.1 i tvOS.
“Apple has said that iPadOS will ship on September 24, which we believe will really be iPadOS 13.1. This means all the Apple Arcade games will also become available on iPad on that day.”


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Prijavljuju ljudi neki da gube slike pri update ma ios13, ja sam osetio samo 1gb da mi fali :D na sta pojma nemam... za svaki slucaj backup. Podseti me ovo na windows update kad je bio pa mi pola dokumenata otislo...

6647eb8acf1f5980a4de0c29a097aaac.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Za slike nisam primjetio - za sada vidim da reminders i notes nije povukao sve kako treba, zakljucno sa stanjem prije update na IOS 13.
Vidjecemo da li ce tokom noci to odraditi, jer sad dosta toga nedostaje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, instalirao sam sinoc iOs 13 mogu vam reci da sam prezadovoljan, ispravio mi je problem koji sam imao sa otvaranjem safarija, sve radi bas fluidno i brzo, nisam radio ni hard reset ni soft reset niti sam brisao cash memoriju i za sada sve radi bas lepo, svidjaju mi se nove stvarcice narocito kako su photos uredjene brza i laksa preglednost fotografija, dark mode je dobar a i volume button koji je sada softverski pregledan je lepa pogodnost, svaka preporuka za instalaciju, koristim iphone xr i mogucnost 3d tacha koja je uvedena kroz novi update je bas lepa, sam proces instalacije trajao je sveka 15-20min, slobodno instalirajte, a kada se vec pojavi i 13.1 moguce a ce neke stvari biti jos prilagodjene, no ponavljam ne znam na sta bi se trentuno zalio....
 
Brat koristi XS Max, ja koristim obican Xs. Znamo passcodove jedan drugom, ali je na FaceID svakom svoje lice registrovano.

Sinoc je bratov XS Max poceo da se otkljucava na moje lice. Nismo blizanci... i desava se i nakon prelaska na iOS 13. Kako je moguce da FaceID toliko pogresi?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Тренутно није јасно да ли је ајфон обучен да препознаје оба члана породице. Начин на који Фаце ИД функционише је тај што стално слика фотографије корисника кад год је откључан, како би непрестано ажурирао математички израз додељен нечијем лицу. Уносом лозинке након неуспелог откључавања Фаце ИД-а практично налажете телефону да у своју библиотеку укључи најновије скенирање, посебно ако се некако поклапа са вашим лицем, то је нека врста грешке ајфон је једноставно обучен да препозна оба лица и створио је неку чудну комбинацију између њих. Сада сам мало гуглао твоје питање кажу људи да им се то дешава, али да не би требало да се деси са неким ко ти није тако близак или са свима осталима са којима ниси често у контакту, тј немаш заједничке фотке или било шта. Мало ми је тешко да сварим ову ствар, јер је чудно да је једна од најбољих заштита података на телефонима овакав пропуст доживела.
 
у сваком случаују сада нешто размишљам ти узмеш буразеров телефон упалиш му екран он покушава да ти скенира лице каже не може ти знаш пас коде укуцаш шифру и уђеш на телефон, и тако 200 пута, још ако имало личите телефон забоде, мисли да си ти твој брат и да ти откучавање лицем. Пробај да обришеш фаце ИД, и да урадиш ново скенирање лица мислим да ће то поправити ствар.
 
Nazad
Vrh Dno