Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Користим неколико месеци XS и морам да кажем да сам углавном негативно изненађен, пре свега тим дечијим изгледом iOS и целокупни графички приказ као да каска читаву деценију. Сад сам убеђен да су Андроид премијум произвођачи и технолошки и дизајнерски далеко испред телефона из Јабуке. Чак и та чувена камера није не знам шта када један xiaomi (коме свака част) даје приметно боље фотографије а кошта и до 5 пута мање. Ајфон има добар приказ, веома добар аудио, неке сјајне апликације и то је то. Али док је робова марки и брендова биће и купаца.
 
Ja sam iznenadjen da pominjes žaoMi(para). Diskreditovao si se s tim. Za sve ostale mozemo diskutovati ali za njih nikako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bih rekao da za dizajnom iOS interfejsa kaskaju svi ostali. Odrzati toliko godina isti, minimalisticki interfejs i imati toliku prodaju je dokaz da je ovo telefon pravljen za gospodu koja ne pati od decijih bolesti poput “bolji je onaj ili ovaj telefon” “lepse su ove ili one ikonice”. Dizajn je jos uvek neprevazidjen. Vecina ostalih pokusava da imitira iOS.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
^ A posebno kaskaju upravo za tim grafičkim prikazom, koji čovek spominje, a najverovatnije ne zna ni o čemu se radi. Sve je grafički bolje odradjeno, od animacija, grafičkih detalja u aplikacijama i Store-u, do grafike u igrama.
Na stranu sve to, nebuloza je generalizovati i vredjati korisnike, čuj, robovi marki [emoji2] To možda prolazi u nekim drugim krugovima, a ne na tech forumu, gde su ljudi upućeni u tematiku. Ja mu od srca želim jednog kineza, šteta da čovek muči sebe nezadovoljstvom, a i druge.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam Xiaomi skoro 2 godine i hocu da ga menjam. Za 28000 koliko sam ga platio,isplatio se. Ali nije savrsen. MIUI je cista kopija iOS. 70% izgleda kao iOS. Da ne pominjem da imam osecaj kao da sam kupio uredjaj za pracenje i statistiku. Sve fabricke aplikacije imaju reklame. Kamera je prosecna ali ima mogucnost GCam. Baterija dok je bila sveza 2 dana lagano. A Xs je visi rang,kao da iz Opela prelazim u Mercedes. Jedino sto nema podrske za Srbiju u App store,ali bice jednom ,nadam se.

Послато са Redmi 5 Plus помоћу Тапатока
 
Pa eto, taman da se menjate, a možda ti ultra i doplati [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja dajem 100 evra. :d
 
Ja sam kupio X kada je izasao, 2 puta zamenjen u servisu i posle malo jače od godinu dana malo malo pa nisam dostupan. Kupio sam Xiaomi. Svaka cast iPhonu na svemu ali za 168K koliko je plaćen u Istylu, dve reklamacije, ponovo problem a telefon nikad prodrman, kamoli pao... nedopustivo. Da zabaguje Zaomi pa da kazes cao zdravo uzmem novi. Na stranu to sto definitivno je mnogo veca sloboda na Androidu. Ja lično imam negativno iskustvo i tolike pare od.mene vise nece videti. Probao sam, to je bitno.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Naravno sale nikada dosta. Isto bih kao i ti reagovao. Das pare a onda za to dobijes mucenje sa telefonom.
 
Da li je ovo normalna pojava kod XS?

https://youtu.be/oGC_LMK5ty0

Koristio sam dugo 6S pa ne znam kakvi su ovi OLED displeji.

EDIT: sad sam primetio da se ne vidi ovo za sta pitam na videu koji sam okacio na yt. Izgleda ga je ispeglao sam yt. Naime kad je ukljucen dark mode i kad se nalazim u settingsu pa polako pomeram gore dole kao da floatinguju ove sive trake nekako cudno
 
Poslednja izmena:
Normalno je kod svih OLED ekrana.
 
Normalno je i kod mene na s10 ista stvar. Oled [emoji16]

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Hahah nisam nikad ni primetio. Sad više neću moći da ne primetim :d
 
Ja sam se navikao na to..
 
Juce pazario Xs,i prvi utisak je da blago receno telefon suri!!!
Ne znam da li cu ikad moci da predjem na losiji telefon, stvarno je premocan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Znači, ipak si prešao u “Mečku”? [emoji4]
Neka te lepo služi!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Juce pazario Xs,i prvi utisak je da blago receno telefon suri!!!
Ne znam da li cu ikad moci da predjem na losiji telefon, stvarno je premocan.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Tako sam se i ja osetio sa Note 9 na Xs...
Sve je mnogo kvalitetnije,jace,bolje,elegantnije, naravno note ima svoje prednosti u odnosu na xs ali.......


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A ja kontam bataliti ovaj su..vi android i na 11 pro max, ali preskupo. Pa gledam xs max [emoji2957].

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Been there done that, sa androida na Iphone X pa nazad na android

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Neka proba čovek, pa neka sudi, bar je telefon lako promeniti...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sve znam, ali eto. Jedino sto me nervira su prespora azuriranje i prebrz pad cijene, a volim makar 1 godisnje promijeniti telefon.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
 
Muka mi je kad vidim poruke ovakvog tipa....
Ne zelim da pokrecem diskusiju android vs ios, ali molim te reci mi sta je to sve na androidu sto mozes, a na ios-u ne

Znam da postoje stvari koje su prednost kod jednih i kod drugih,ali malo realnosti
 
Muka mi je kad vidim poruke ovakvog tipa....
Ne zelim da pokrecem diskusiju android vs ios, ali molim te reci mi sta je to sve na androidu sto mozes, a na ios-u ne

Znam da postoje stvari koje su prednost kod jednih i kod drugih,ali malo realnosti
Evo ja sto sam skoro imao situaciju da sam trebao na sluzbenom racunaru (cim je sluzbeni ja ne mogu instalirat razne programe koji bi to omogucili, tipa iTunes itd) da prebacim pdf dokument koji sam dobio preko msn (intranet na racunaru, nema mesendzera itd) i ostampam. Usb kabel i opleti, a ios i ajfonom mislim da ne bih mogao tako brzo.

Gesendet von meinem Mi 9T Pro mit Tapatalk
 
Resi se lako, posaljes sam sebi mail, npr. To mi je prvo palo na pamet. Ako imas dozvoljen pristup cloud-u , to je drugo resenje


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Real dual sim, često putujem i teba mi. Skidanje mp3 u letu dok sam daleko od racunara, popcorn, jer i pored netflixa ima stvari koje su samo na popcornu. PPTP jer eto bas mi nekad treba. O fajlovima i zatvorenom ekosistemu da ne pricam. Meni najvaznije osecaj da ako je izgreban, polomljen, neispravan... nije bitno jer nema nerealnu cenu. Pare nisu problem, dao sam 170k za telefon, original staklo masku itd u radnji ali nisam ni ovca. 2 puta je zamenjen Iphone u servisu i sada novi problem da ponovo nekad nisam dostupan. Telefon nikad pao, kao kov, stajao stalno na stolu. Kada kupis kineza i da crkne posle 3 meseca to je ok, za pare koje sam dao za Iphone da toliko pravi problem u mom slucaju, da ne mogu bas sve sto zelim, pa ne znam. Rešio sam u jednom trenutku da kuoim stanje najbolje, probao skoro godinu dana i odustao, nisam zadovoljan. Skidam kapu za FR svaka cast za to, ali mogu i bez toga ninto nije savrseno. Otisak ispod ekrana + FR bi bio pogodak, da rade istovremeno.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno