Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Ta radnja se zove Mobile Outfitters i ima je, pored Nisa, u BG-u i Krusevcu ako se ne varam.
 
Da sad gledam na sajtu njihovom to je to. Clear-coat je model zastite koji su nudili za 4500. Sa garancijom , tj zamenom ako se odlepi u garantnom roku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kada sam imao Samsung telefon, bio sam u Mobile Outfittera u Uscu, prelepo ali posle nekog kratkog vremena popusti i njihova folija, najgore sto od drzanja telefona ivice folije se iskrive i meji jednom ona zena rekla pa kao mnogo koristis fon.
 
Da sad gledam na sajtu njihovom to je to. Clear-coat je model zastite koji su nudili za 4500. Sa garancijom , tj zamenom ako se odlepi u garantnom roku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ako se ne varam postoji tzv dozivotna garancija. Kada se folija odlepi, placas samo postavljanje nove, narodski receno placas samo ruke, ne i materijal. [emoji4]
Mana takve zastite je sto stiti samo od ogrebotina, ne i od padova. Mada pri padu, najveci faktor je sreca, ali je cinjenica da svako staklo bolje stiti od folije u takvim situacijama. [emoji4]
 
Ne znam kakva su iskustva drugih, ali kad sam furao iPhone X imao sam Apple silicone case koji ima fenomenalan grip ali i pored toga je prašina uspevala da uđe sa strane i da onda grebe telefon iznutra pod pritiskom maske. Ako na to dodamo i činjenicu da mora periodično da se skida da bi se telefon generalno očistio od prašine, nekako ispada da izađe na isto/slično da li ga nosio bez maske ili sa njom. Na Xs Max nemam nikakvu masku i opet sam fasovao ogrebotine sa strane i na ekranu ali barem imam premium materijal pod prstima, pa dokle potraje.

Jedno vreme sam furao i kineske kopije ali do sada nisam video kinesku masku koja je dovoljno precizna kao Apple maska, u smislu da npr. rupice za zvučnike ili mikrofon budu isečene pola milimetra ulevo ili udesno i onda donekle blokiraju mikrofon ili zvučnike. Doduše vrlo je moguće da ne koristim "prave" brendove jer ovo što sam uzimao je bilo baš kinesko do daske, pa je i cena bila u skladu sa tim, vođen logikom da uvek postoji alternativa u vidu Apple maske koja jeste skuplja ali barem mogu da je uzmem kad god poželim bez da čekam po mesec i po dana da stigne iz Kine...
 
Ne znam kakva su iskustva drugih, ali kad sam furao iPhone X imao sam Apple silicone case koji ima fenomenalan grip ali i pored toga je prašina uspevala da uđe sa strane i da onda grebe telefon iznutra pod pritiskom maske. Ako na to dodamo i činjenicu da mora periodično da se skida da bi se telefon generalno očistio od prašine, nekako ispada da izađe na isto/slično da li ga nosio bez maske ili sa njom. Na Xs Max nemam nikakvu masku i opet sam fasovao ogrebotine sa strane i na ekranu ali barem imam premium materijal pod prstima, pa dokle potraje.

Jedno vreme sam furao i kineske kopije ali do sada nisam video kinesku masku koja je dovoljno precizna kao Apple maska, u smislu da npr. rupice za zvučnike ili mikrofon budu isečene pola milimetra ulevo ili udesno i onda donekle blokiraju mikrofon ili zvučnike. Doduše vrlo je moguće da ne koristim "prave" brendove jer ovo što sam uzimao je bilo baš kinesko do daske, pa je i cena bila u skladu sa tim, vođen logikom da uvek postoji alternativa u vidu Apple maske koja jeste skuplja ali barem mogu da je uzmem kad god poželim bez da čekam po mesec i po dana da stigne iz Kine...

Maska mozda ne stiti od ogrebotina ali stiti od padova. Ako vam ne ispada telefon cesto onda ok, ali meni je leteo i na beton i na parket i na tepih u ovih pola godine koriscenja... premium osecaj ode kad pukne displej ili zadnje staklo a ode i 400e :D


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nikada mi prasina u apple silicone case nije usla ali nikad...
 
+100
Nema teoretske sanse,pod uslovom da je original.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja imam jedan original za 8plus i jednu kopiju silicon case na Xr posto nema originala za njega. Ni u jednom nema prasine. Zaista cudno sto je kod tebe tako.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pojma nemam, meni se to dešavalo redovno kad sam imao X a silicone case jeste bio original pošto je kupljen u Apple Store u Beču. Moguće da mi je naleteo faličan primerak, ko će ga znati. Prodao sam telefon odavno zajedno sa case - om tako da ne mogu sad naknadno da proverim bilo šta.

Maska mozda ne stiti od ogrebotina ali stiti od padova. Ako vam ne ispada telefon cesto onda ok, ali meni je leteo i na beton i na parket i na tepih u ovih pola godine koriscenja... premium osecaj ode kad pukne displej ili zadnje staklo a ode i 400e :D

Ovo je doduše tačno, ali sa ispadanjem nisam imao do sad nikakva iskustva i trudim se da ih nemam i ubuduće :)
 
U globalu pazim telefone bas i retko kada mi se desi da mi telefoni ispadaju, realno se skoncetrisem kad vadim telefon iz torbice da mi ne bi ispao, sto se tice apple silcon case imao sam ih na svakom telefonu pocev od iphone 6 pa na dalje mada nisam bio pristalica odmah jer mi se cinilo ne pouzdanim to sto je futrola otvorena dole pri dnu i misliio sam da nece stititi telefon, medjutim moja greska, ako bas telefon ispada onda mu ni najjaca futrola nema spasa ali za slucajna ispadanja bez udaraca direktno o kamen ili trotoar pomaze u svakom smislu, ja iskreno nisam imao problema sa prodiranjem prasine i grebanja telefona skoro pa nikada, jednostavno original case tako fino legne na telefon da dugmici kada ih koristite kao da neamate futrolu na telefonu, to bas lepo prijanja, svaka je preporuka za apple case original ali cesto pribegavam kupovini apple futrola u Istyle radnjama ali ne bas od apple proizvodjaca vec od drugih proizvodjaca ali da ih prodaje istyle i mogu vam reci da uglavnom budu bas dobre i da jako lepo leze na telefonima a red velicina 50% ay hwdrubuhw od apple.... :)
 
Sto se tice mobile outfittersa imao sam na 4 telefona, na samsung 8plus, note 8, note 9 i na iphone x, samo sto na iphone x sam imao fusion zastitu koja je jedina moguca samo na apple proizvodima jer fusion zastitu ne dozvoljavaju na drugim proizvodjacima, ni sam ne znam zasto, kada sam ih u Uscu u Beogradu pitao nisu znali da mi daju odgovor, u pravu su svi koji kazu da vremenom folija koja ide po bokovima telefona hoce da se iskrza i da pravi neravnine, po ledjima i na ekranu se to ne desava jer pravi osecaj, ja sam koristio mat varijantu, kao kada sa nove stvari tipa tv skidate foliju prvu onu od proizvodjaca koja je nekako bas zalepljena za telefon, ne pravi tragove u principu je dobra stvar, clear cote i mat cote su samo za grebanje i ako oni kazu da neam sanse da se telefon razbije to je mit, fusion zastita koja ide na iphone modele je jaca od ovih, i svtarno mozes da tuces kljucem po ekranu i ledjima i nema pucanja i sam pad telefona moze da se apsorbuje tom zastitom, jos sto mobile outfitters nudi uz fusion i zastitni bumper koji ide na telefon, za nekih 2500 dinara plus cene celog telefona od 7000, mislim da je preskupo i da za te novce moze da se uzme original apple case i da se stavi 5d staklo na telefon od ivice do ivice i da sam telefon bude mnogo bolje zasticen, moja iskustva da i pirlokom prodaje telefona masa ljudi ne voli kada im je telefon oblozen u folije skroz i trazili su mi da im te folije poskidam bas da bi mogli da vide u kakvom je stanju telefon....
 
Narode, pomogaj, narodee ee ee ee... (iz Ko to tamo peva) :) imam iphone xs menjao sam iphone xr, i novog sam ga uzeo i aktivirao pre 10 dana, imam svega 4 ciklusa punjenja i danas udjem u buttery option da vidim buttery health i vidim da mi je na 99%, sta se desava, da li je to normalno, pitao sam drugara, on misli da je zbog update telefona, jer je stariji telefon u odnosu na ove nove i da automatski pokazuje kako je baterija slabija za 1%, ili je nesto drugo, sta mislite vi....? Hvala svima slika.png
 
Ko da je bitno? Stavi ga na 3utools i vidi sta oise tamo...
 
dobro, ali iskreno ne znam sta je 3utools to je aplikacija? ili neki program, ne znam kako se to koristi? Hvala ti...
 
Narode, pomogaj, narodee ee ee ee... (iz Ko to tamo peva) :) imam iphone xs menjao sam iphone xr, i novog sam ga uzeo i aktivirao pre 10 dana, imam svega 4 ciklusa punjenja i danas udjem u buttery option da vidim buttery health i vidim da mi je na 99%, sta se desava, da li je to normalno, pitao sam drugara, on misli da je zbog update telefona, jer je stariji telefon u odnosu na ove nove i da automatski pokazuje kako je baterija slabija za 1%, ili je nesto drugo, sta mislite vi....? Hvala svima Pogledajte prilog 275736

Nema pravila,moj Xs je na 92%,aktivirao sam ga u januaru. 200 i kusur ciklusa punjenja. Uzivaj i ne opterecuj se procentima.

IMG_0291.PNG


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Otkad stigao update 13.1.2 imam bug nekad da kad hocu obaviti poziv ne cujem da zvoni dok uspostavlja poziv niti druga strana ne dobija poziv, dok ne restartujem telefon.
 
Prva godina na xs max modelu. Ne znam kolko cycle punjenja je bilo. 95% je bilo preko bezicnog punjaca. 10 puta max je bilo koriscenja ipad punjaca da kazemo brzog. A onaj spori punjac je ostalih 4% punjenja :p

Elem ja nesto ne verujem da je ova statistika tacna al ajde.

cb96c589184e55a92abe2637914b5461.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Meni je baterija na X posle godinu dana na 86%. Isključivo originalni (spori punjač), skoro nikada korišćen dok se puni. Iskreno, ne vidim neku razliku u trajanju baterije, samo me nervira taj broj.
 
Hvala punooo....da znas da hocu.... :)

Pricao sam juce sa drugarom koji drzi servis iskljucivo za apple proizvode, kaze da to nije pravo stanje stvari, jer cim se pojave novi telefoni kojima je operativni sistem nam apdejtovan a njima po defoltu, softver prepoznaje telefonske komponente od prosle godine i automatski smanjuje zdravlje baterije iako ono fizicki nije oslavbljeno, tako da ove brojke kao sto kazete uopste nemaju veze sa mozgom, kod drugara na iphone x tek sa izlaskom novog apdejta mu je buttery healt pao na 98%, dok su bili aktuelni xs, xr i xs max, bilo mu je sve vreme na 99%, a telefon je star godinu dana.... :)

Ej meni se to nije desavalo iskreno, ali su mi se desavale neke druge gluposti, od zagrevanja telefona, zamrzavanja ekrana prilikom otkljucavanja i sve sam uspeo da resim hard reset, kojim sam poceo da praktikujem posle svakog apdejta, odradim jedan hard reset, da on fino preslozi sve sto je dovukao i instalirao i onda telefon bas lepo radi, Samo da li ti se svaki put to desava, pa stalno moras da resetujes telefon ili ti se desilo jednom i posle reseta nestalo?
 
Poslednja izmena od urednika:
Pricao sam juce sa drugarom koji drzi servis iskljucivo za apple proizvode, kaze da to nije pravo stanje stvari, jer cim se pojave novi telefoni kojima je operativni sistem nam apdejtovan a njima po defoltu, softver prepoznaje telefonske komponente od prosle godine i automatski smanjuje zdravlje baterije iako ono fizicki nije oslavbljeno, tako da ove brojke kao sto kazete uopste nemaju veze sa mozgom, kod drugara na iphone x tek sa izlaskom novog apdejta mu je buttery healt pao na 98%, dok su bili aktuelni xs, xr i xs max, bilo mu je sve vreme na 99%, a telefon je star godinu dana.... :)
Apsolutno netacno za zdravlje baterije... po tok kogici iphone 7 ili jos gore 6s sa tek zamenjenom baterijom treba da ima health 95 :p nema to veze sa azuriranjem, kapacitet baterije varira, telefon je prosto zabelezio tako jer vrlo moguce da ceo ciklus nije odradjen po “njegovom nekom sistemu” i jednostavno prikaze 99% pa i 98. Prikacim telefon danas na racunar ima recimo 1000mAh , sutra nekim slucajem 1020mAh telefon sam po sebi ne dize health do nekog update-a ili restore-a nema tu pravila i 99% sam siguran da nema veze sa tim da je model stariji...
 
Ne znam, ali jesam primetio da najčešće padne procenat posle apdejta
 
Ja sam i na 7 i na Xs imao 93% posle godinu dana.. [emoji3]
 
Normalno ali isti vrati posle nekog update-a...

Kod mene se to nikada nije desilo. Opet ponavljam, nisam ni primetio neku drasticnu razliku u trajanju baterije...

Ipak, zanima me sledeće. Ako kojim slučajem izbaci “service” u battery health-u, a telefon je još uvek u drugoj godini garancije (mts), da li imam prava na zamenu?
 
Meni se desilo da je ip7 pao zimus na 84% te na prolece kapacitet se unormalio i vratio na 87% , sto se tice service-a mislim da ne ali proveri kod njih..l
 
Ej meni se to nije desavalo iskreno, ali su mi se desavale neke druge gluposti, od zagrevanja telefona, zamrzavanja ekrana prilikom otkljucavanja i sve sam uspeo da resim hard reset, kojim sam poceo da praktikujem posle svakog apdejta, odradim jedan hard reset, da on fino preslozi sve sto je dovukao i instalirao i onda telefon bas lepo radi, Samo da li ti se svaki put to desava, pa stalno moras da resetujes telefon ili ti se desilo jednom i posle reseta nestalo?

Vec par puta, resetujem fon i posle par dana opet.
 
Ako se ne varam postoji tzv dozivotna garancija. Kada se folija odlepi, placas samo postavljanje nove, narodski receno placas samo ruke, ne i materijal. [emoji4]
Mana takve zastite je sto stiti samo od ogrebotina, ne i od padova. Mada pri padu, najveci faktor je sreca, ali je cinjenica da svako staklo bolje stiti od folije u takvim situacijama. [emoji4]

Morao sam da probam ovo. 3000 dinara ledja i ivice, mat varijanta. Bukvalno se ne primecuje da ima nesto na telefonu. Videcemo koliko ce trajati ali mi se svidja :)
a43abc2cb2f20a73351e1610f5411647.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Otkad stigao update 13.1.2 imam bug nekad da kad hocu obaviti poziv ne cujem da zvoni dok uspostavlja poziv niti druga strana ne dobija poziv, dok ne restartujem telefon.

I ja sam primetio na X-u da u poslednje vreme znam da budem nedostupan. Na istom mestu gde nema razloga i gde se to nikada nije desavalo.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako si telenor mreza nema veze sa iosom isto mi se desava sa 12.4... katastrofa su par meseci u nazad...
 
Nazad
Vrh Dno