Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Pa nisi u toku,sada ti stigne kod na tvoj broj u Srbiji,omogucili su jos prosle godine u avgustu [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
I
Dzabe nama sve dok nas ne ubace skroz u sistem da mozemo i icloud da kreiramo na srbija itd a ne da se patimo, imao sam bas veliki problem sa two way verification kao salju mi kod na broj, a broj sam lupio jer sam kreirao americki icloud i lupio adresu i mob, poludeo sam bio tad sam i batalio iphone. Ma katastrofa, volim iphone i cim bidu to resili eto me nazad


Nije two way verification vec Two-factor authentication. To sto si imao problem sa tim nakon sto si ostavio pogresan broj telefona ne znaci da su oni krivi vec ti.

Two-factor authentication radi najnormalnije, pogotovo kad imas jos neki Apple uredjaj, onda vidis koliko je sve lepo vezano.

Mogao si da prvo procitas ili pitas ono sto ne znas i svi bi ti vrlo jednostavno objasnili. Imao si opciju i da dodas jos neki "trusted" broj telefona na koji mogu da ti posalju kod.

Apple ogranicenja za nasu zemlju, vezano za Two-factor authentication, su brzina provere da li je Apple ID, sa kojim imas problem vezan za verifikaciju, stvarno tvoj, kad pokrenes account recovery. Kad imas vezanu karticu, sve ide ultra brzo.

Druga ogranicenja nije potrebno ovde raspravljati posto nije tema o tome :)
 
Imao sam problem jer moj broj telefona ima 6 cifara, a kada sam pravio apple id stavio sam New York koji ne prihvata takav broj vec sam morao dodati jos jednu cifru... otuda problem, nisam nikada imao potrebu da cackam to dok nisam instalirao cini mi se 11 ios koji je pokrenuo tu lavinu, uglavnom nisam imao drugi apple uredjaj u tom momentu, ima opcija da se posalje request apple supportu ali pise da moze potrojati, kako na iphonu nikada nista pametno ne drzim najlakse mi je bilo napraviti novi apple id....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Broj telefona koji stavljas kad pravis Apple ID nema dodirne tacke, osim ako ti to nekad ne pozelis, sa onim koji koristis za Two-factor authentication. Ni Two-factor authentication nisi morao da ukljucis, ako nisi zeleo. Mesas pojmove, bilo je dovoljno da pogledas sta to predstavlja ili pitas na forumu.
 
Saznao sam posle toga dosta stvari, ne mesam ja nista covece zato sam i hteo da ga razbijem, preko noci mi se telefon apdejtovo na 11, niti me pitao niti bilo sta, verovatno sam slucajno ukljucio opciju u nekom periodu, a taj broj iz iclouda mi je ostao kao trusted number... ne vidim sta mesam, posle doslo do problema, ma nebitno, kad nas apple bude stavio da sve kod nas bude legalno eto mene opet na iphonu, jer ih mnogo volim. Mogu ja da plivam u tim vodama iako nas ne ubace samo eto jednom mi se desio taj problem zbog moje nepaznje... bas me naljutio :)


Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Posle jednog dana korišćenja iPhone XS (posle S9+) sve sam bliži ideji da ga prodam. Jednostavno nije to to. Odličan uređaj ali stvar navike...

Dajem mu šansu do ponedeljka.
 
Poslednja izmena:
Pa naravno da ti nije to to posle jednog dana... Isto bi ti bilo da si sa XS presao na S9+
 
Pa naravno da ti nije to to posle jednog dana... Isto bi ti bilo da si sa XS presao na S9+
Naravno ali nemam volju da se trudim. Da sam nezadovoljan S9+ brzo bih se navikao.

U svakom slučaju nosim oba telefona trenutno pa ću videti.

Kod XS mi se sviđa što je kompaktiniji a mislio sam da će mi to smetati jer godinama nosim velike telefone. To mi se zapravo najviše sviđa.
 
Možda neki telefoni imaju bolje kamere kada se koriste sa drugim aplikacijama i manuelnim podešavanjima. Za point & shoot mislim iphone je uvek najbolji

Probaj app Focos na iPhone telefonima sa portrait mode pa ces videti koliko su ispred ostalih. U iOS 12 je algoritam jako ispeglan, cesto hvata i najmanje dlacice :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Posle jednog dana korišćenja iPhone XS (posle S9+) sve sam bliži ideji da ga prodam. Jednostavno nije to to. Odličan uređaj ali stvar navike...

Dajem mu šansu do ponedeljka.

Zeznuto je sto ces oba istovremeno da koristis, secam se da je meni trebalo min 7 dana da se naviknem na 6s Plus posle prelaska sa Androida,a to mi je bio jedini telefon.
I sad sam u dilemi Note 9 vs XsMax...
 
Nisam gledao druge testove brzine P3, verujem da ih ima, da li je moguce da se stvarno toliko vuce?
Nerealno koliko dugo otvara Google Maps.

Ja ne primećujem nikakvu razliku u brzini između S9+ i XS. Suguran sam da je XS u nekim složenim zadacima (editovanje i snimanje videa) brži ali ovo otvaranje i zatvaranje aplikacija je skoro identične brzine.

Zeznuto je sto ces oba istovremeno da koristis, secam se da je meni trebalo min 7 dana da se naviknem na 6s Plus posle prelaska sa Androida,a to mi je bio jedini telefon.
I sad sam u dilemi Note 9 vs XsMax...
Pa to je jedini način da otklonim dilemu šta je bolje :)

Uzmi Max ako si navikao, Note 9 je trenutno loša kupovina jer je preskup za to što nudi... a nudi isto što i dosta jeftinji S9+.
 
Poslednja izmena:
Nisam gledao druge testove brzine P3, verujem da ih ima, da li je moguce da se stvarno toliko vuce?

Vidis da su pokusali po uzoru na iP da ubace neke animacije,a u kombinaciji sa 4GB rama,eto ti rezultata. [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Uzmi Max ako si navikao, Note 9 je trenutno loša kupovina jer je preskup za to što nudi... a nudi isto što i dosta jeftinji S9+.

Vise sam navikao na Android pa otuda dilema za sada, ali evo poslao sam rezervaciju za oba pa cu videti za koji pre odgovore :D
 
Nezgodno vreme za kupovinu android uređaja. Prava stvar stiže tek sledeće godine. Pritom ne mislim isključivo na S10 nego na nove procesore.

Sa Note 9 generalno nema greške ako ti odgovara. Hrabri mogu da probaju novi Huawei. Ostalo je nezanimljivo.
 
Poslednja izmena:
Narucio Xs Max 256gb space gray u MTS, ipak nemaju trenutno Note 9 za biznis korisnike

U11 via TT
 
I ja narucio Xs Max gold u mts. Cekam da mi odobre popust da ga uzmem bez doplate na soko tarifu.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Nezgodno vreme za kupovinu android uređaja. Prava stvar stiže tek sledeće godine. Pritom ne mislim isključivo na S10 nego na nove procesore.

Sa Note 9 generalno nema greške ako ti odgovara. Hrabri mogu da probaju novi Huawei. Ostalo je nezanimljivo.

Naprotiv, ja mislim oneplus 6 je telefon koji se treba kupiti.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pazario i ja XS, u Gold boji naravno (bas mi se dopala boja). U odnosu na X primecujem bolje (uspesnije) ocitavanje Face ID, i sto je jos bitnije bolje uglove hvatanja lica. Kamera za nijansu bolja u low light u odnosu na X koliko vidim na prvi pogled (nisam probao jos po danu).


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Da li neko zna da li je moguće koristiti esim kod naših operatera?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Jos uvek nije podrzan kod nasih provajdera.
 
Kao i uvek. Taman sam mislio da će biti moguce koristiti 2 kartice na ovom xs.

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno