Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Evo ti prosto poredje je. Moja zena korisri Mate 20 Lite. Bukvalno ga maltretira i legne uvece sa 40-50%, a skine ujutro sa punjaca u 7h. Ja moj Xs, sa upaljenim low power mode-om legnem sa 20%, bez njega vec u 17h moram da dopunim, jer spadne ispod 10%, ali ja ga stvarno urnisem, sto mailovima, whatsapp, viber, telegram i ostalim...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nisam znao za te prve procente kod ip. Ja sam s8+ uzeo nov i od prvog dana mi je iskljuceno brzo punjenje. Videcemo vremenom kakvo ce stanje biti kod xr-a. Ja sam pre s8+ imao 6s i kada uporedim njegovu bateriju kada sam ga prodao i trenutno stanje sa mojim s8+, razlike su mizerne.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
 
A cisto informativno, na pvom Xs-u mi je mesecno spadao procanet baterije za 1%


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja mogu samo reci da baterija na ios mnogo bolje radi nego na androidu. Ne znam kako su odradili ali sa istim aplikacijama u toku noci dok spavam daj boze 1% da spadne za 7 sati mirovanja. Kod androida 4% sony xzp ili s7e, iz nekog razloga dva sata mirovanja na androidu 1%


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
 
Poslednja izmena:
Trenutno nove ajfone najbolje koristiti kao one sim. Bez obzira da li je dual. Druga kartica moze da sluzi kao rezerva... ja sam razmisljao da sve smestim u jedan iOS telefon koji ce biti dual, ali vidim vec negativna iskustva...

Za sad je najveca prednost kod novih telefona upravo eSIM za sve one koji cesto putuju i mogu da iskoriste eSIM iksljucivo za internet, posto u mnogim zapadnim zemljama postoje operateri koji imaju eSIM u ponudi.

U toj varijanti moze slobodno da se iskljuci data roaming kod nasih operatera i nema razmisljanja ni o cuvenim malim sesijama koje se prave kad ste na 4G a iskljucen vam je data roaming na telefonu.
 
Ovo za 4G sesije i sam ustanovih neprijatno pre par dana sa hr tele2 karticom kod nas u srb.

Sent from my SM-N960F using Tapatalk
 
Samo da pitam da li ja dobro shvatam dual sim na iphonu. Postoje modeli sa fizicka 2 slota i modeli sa jednim fizickim i jednim eSim-om? Nema modela sa dva eSim-a?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Tako je. Dual SIM (dve fizicke kartice) i obicni koji imaju i podrsku za eSIM.

Svi imaju bar jednu fizicku karticu a mozes da dodas vise eSIM ali samo jedna moze da bude aktivna.
 
Posto mi je baterija jedna od najvaznijih stavki na telefonu sveo sam izbor na dve opcije:
1.Iphone Xr(128gb) oko 760e
2.Iphone Xs Max(64gb) oko 1000e
Nervira me jako sto na Xs/Max za 1000e nisu stavili pocetno skladiste od 128gb,a ne doplacuje mi se nikako jos 160-170e za 256gb. Pitanje za vlasnike Xr,kakav je sto se tice prijema i sto se tice dometa wi-fi-ja? Jel sve to radi kako treba?
 
64gb za premium telefon u 2018./2019. je sramota Epla. 128 uz 200gb iCloud je optimum i dovoljan za većinu danas. 256 je previše (osim ako cuvaš gomilu muzike lokalno) ali nemaš izbora.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Slazem se! To je i najveci razlog sto se dvoumim izmedju ova dva telefona. 1000e za 64gb je sramno,imam utisak da cu se osecati kao veliki magarac posle takve kupovine. Zato i razmisljam najozbiljnije da uzmem Xr od 128gb i ustedim 250e.
 
Posto mi je baterija jedna od najvaznijih stavki na telefonu sveo sam izbor na dve opcije:
1.Iphone Xr(128gb) oko 760e
2.Iphone Xs Max(64gb) oko 1000e
Nervira me jako sto na Xs/Max za 1000e nisu stavili pocetno skladiste od 128gb,a ne doplacuje mi se nikako jos 160-170e za 256gb.

Ovako razmisljam i ja i vecina apple korisnika. Mislim da ti odgovor ne moze niko dati, prosto moras da misliš prvo na finansijske mogucnosti, pa onda da mislis na to da li ti treba vise od 64gb, a svakome danas treba. Treća stavka je ekran, koji je bolji na max ali sasvim dovoljan i odlican na xr. Ja vec dugo vremena gledam xr i sto vise toga citam o njemu cini mi se da je jedini uredjaj koji nudi normalno skladiste za normalnu cenu od svih novih ajfona.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Realno,128gb je neki minimum za uredjaj koji je skuplji od 700e. A 64gb za uredjaj od 1000e je kradja. Koliko god on bio vrhunski u svakom drugom pogledu. Jeste oled bolji od lcda,lepse boje,dublja crna,ali ako mi je skroz dobar bio ekran na Iphone 8+ kojeg trenutno imam,smatram da cu biti i vise nego zadovoljan i ekranom na Xr,koji meni ima bolji ekran od mog 8+,uporedjivao sam ih nekoliko puta.
Ako potvrde vlasnici da je prijem dobar i wi-fi domet da je dobar,mislim da cu definitivno uzeti Xr.
 
Specifikacijski gledano, vidim da su hardverski sve prednje kamere pocev od iphone 7 pa do xs max iste - isti senzori. Razlike nema osim 60fps snimanja u full hd i bokeh-a na x seriji. Razmisljam da li je mozda jedan isti senzor softverski unapredjen na novijim modelima ili je u pitanju neki novi senzor. Jer ako je isti, cenim da ce iphone XI imati neki novi senzor prednje kamere koji će potući sve prethone. Ovo sam zapazio sasvim slucajno pregledavajući specifikacije na apple sajtu. Mozda gresim ali vidim da je to sve jedan te isti hardver.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Ako zanemarim cenu, ja bih svejedno izao na Xs Max 64GB.

Ako uzmem u obzir cenu, ne znam sta da ti kazem. Ja ne vidim kao neki problem samo 64GB memorije, vise onako vredja inteligenciju nego da je realan problem. Razlika u telefonu se vidi svaki dan, a ovu razliku izmedju 64 i 128, mnogi nece ni primetiti nikada.
 
Ja se takodje osecam pokradenim za 900e
Dobio sam 4 gb rama, 64 gb na Xs modelu. ‘Mali elran’ ‘notch’ i ne funkcionalan telefon za ono sto meni treba. Kao i bateriju koja je njah, ok izgura on meni u kucnim uslovima 6h SOT za jedan dan aali, cini mi se da malo brze curi baterija od N9, nekako su mi neuporedive. Drugacije je trose. Vise mi se svidja Samsungov nacin..
Na Note 9 sam imao svega vise i davao mi je vise telefon za skoro 300e manje!!
Xr ne bih uzimao jer bi se takodje osecao pokradenim jer je ruzniji telefon, ima mat aluminiumski okvir koji ne pruza premium osecaj, lcd ekran iako mi ne treba hocu da ga imam u 2019!! Ima ga xiaomi a ne apple, smesno zar ne?!?
na tvom mestu bih zadrzao taj 8+ ili isao na Max ( i prihvatio da sam prevaren, ali ok svakako ces uzivati u maxu jer je prelep, i vredi malo progutati! )
Sporo punjenje me ubija!! Nisam od onih koji dopunjavaju telefon na 10 min 5x dnevno vec kad ga stavim, punin ga od 10-100% a tad mu treba 2 i po sata, sramota za 1000e koji god da je razlog.

Iiii ok da me ne shvatite pogresno sve sam ovo znao dok ga nisam kupio i prihvatam sve zbog moje ljubavi prema apple koja se rodila kada sam prvu generaciju iphona uzeo u ruke!





Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja ne znam zašto bi presao sa 8+ na Xr? 8+ je i dalje i više nego odličan da bi ga menjao za Xr. Maltene osim dizajna sve je manje vise isto. Sto se tice prostora ja mislim da je 64gb malo jer ja recimo sve slike i snimke kao i aplikacije sa prethodnih ajfona prenosim na novi, tako da ce mi zatrebati sigurno preko 128gb, a mozda i 256 za neku godinu. Ko ne prenosi nista 64gb je dovoljno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Ja razumem i zasto su oni to uradili a razumem i zasto se to kupcima ne svidja [emoji3]
 
Kupci su uvek u pravu. Prst u oko možeš da im guraš do neke granice a posle ćao :)

Kako su krenuli, sledeći će imati 32 i dolaziće u kesici bez punjača. Premium iKutija će biti samo 99 plus punjač 99 :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Specifikacijski gledano, vidim da su hardverski sve prednje kamere pocev od iphone 7 pa do xs max iste - isti senzori. Razlike nema osim 60fps snimanja u full hd i bokeh-a na x seriji. Razmisljam da li je mozda jedan isti senzor softverski unapredjen na novijim modelima ili je u pitanju neki novi senzor. Jer ako je isti, cenim da ce iphone XI imati neki novi senzor prednje kamere koji će potući sve prethone. Ovo sam zapazio sasvim slucajno pregledavajući specifikacije na apple sajtu. Mozda gresim ali vidim da je to sve jedan te isti hardver.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

Bas jutros cim mi stigao jedan iP7 za drugara iz znatizelje upalim kamere prednje i uporedim sa XS. Softverski bolje ispeglana ekspozicija ili sta li je vec na njoj, i HDR ako se ne varam. Kod videa je drasticnija razlika.


Sent from my iPhone XS using Tapatalk
 
Ja ne znam zašto bi presao sa 8+ na Xr? 8+ je i dalje i više nego odličan da bi ga menjao za Xr. Maltene osim dizajna sve je manje vise isto. Sto se tice prostora ja mislim da je 64gb malo jer ja recimo sve slike i snimke kao i aplikacije sa prethodnih ajfona prenosim na novi, tako da ce mi zatrebati sigurno preko 128gb, a mozda i 256 za neku godinu. Ko ne prenosi nista 64gb je dovoljno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Najvise zbog veceg i boljeg ekrana. Mada ima jos prednosti u korist Xr-a: bolji procesor,lepsi dizajn,bolja kamera(glavna),jos bolja baterija,128gb u odnosu na 64gb koliko imam na 8+. Da se ne lazemo,Max bi uzeo sigurno,ali ne mogu nekako da progutam tih 64gb. Ne vredi,pokusavam da opravdam kupovinu i vecim boljim ekranom i drugom kamerom i izradom,ali ne uspevam da se ubedim da je to pravi izbor.
 
Da sam na tvom mestu sacekao bih sledecu generaciju sa 128gb minimalnog skladista, iako sam i ja techfreak pa te razumem u potpunosti ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Najvise zbog veceg i boljeg ekrana. Mada ima jos prednosti u korist Xr-a: bolji procesor,lepsi dizajn,bolja kamera(glavna),jos bolja baterija,128gb u odnosu na 64gb koliko imam na 8+. Da se ne lazemo,Max bi uzeo sigurno,ali ne mogu nekako da progutam tih 64gb. Ne vredi,pokusavam da opravdam kupovinu i vecim boljim ekranom i drugom kamerom i izradom,ali ne uspevam da se ubedim da je to pravi izbor.

Kada ga otpakujes kuci zaboravices na sve ono sto smatras manama. Pa i tih 64gb, jednostavno Max je prelep, naravno ako se ima love i za fast charger.. negde sam nasao info da se od 0-100 puni za 3:30h, uzas.. ili ga puni nocu. Ako uzmes Xr uvek ces znati da si mogao uzeti Lepsi, bolji, veci... A sa Maxa uvek mozes ici na Xr ako ti bude smetao u buducnosti jos i kusur da ostane


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Druga je stvar koliko je objektivno potrebno da stotine gb foto i video materijala, napravljenih za nekoliko godina, čuvate lokalno :)

Ja sam isto sa starih telefona prebacivao sve i sad mi je zauzeto 100 od 256 ali tu realno ima bar 30 za bacanje, posebno gomile kratkih video zapisa koji trebaju da se edituju i spakuju u jedan normalan... ali sve danas, sutra :)



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ozbiljno ruzan telefon planiraju da naprave, svaka im cast :)
 
Pričali smo i o tome da je notch ružan. Sada je on IN i niko ne moze bez njega [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja bih mogao i jedva cekam da ga izbace. Mislio sam da cu se navici,ali ne mogu. Mnogo je ruzno.
Apple nije prvi primenio notch. To je bio Sharp Aquos S2 .Na zalost to jeste sada in. Bar dok neko ne uspe da sve sakrije pod ekran.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno