Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Bolje i da daju na "kašičicu" ali da znaš da radi kako treba i da je propisno testirano, nego da dođu sa 200 stavki koje rade polovično i niko ih zato neće koristiti. Nije sve u količini, ima nečeg i u kvalitetu i pouzdanosti ali to svi nekako ispuštaju iz vida. I nije multitasking, već Split View.

Kao što je tiho i bez pompe uveden CPU throttling i kako je Apple tek nakon pritisaka priznao šta je uradio zarad izbegavanja servisa u garantnom roku? Istina servis im je vrhunski kad treba nešto da se odradi ali ovo je zaista bila ... fora. Daš vrhunski procesor i onda ga sapleteš...
Android jeste imao poteškoća i to velikih kad je u pitanju multitasking i generalno fluidnost sistema.Mislim da su jako napredovali u tom polju i da sad nije takva priča...
 
XR jer je brži, ima veći ekran, ima bolju autonomiju baterije, pravi bolje fotografije u LL uslovima. Kome ne smeta LCD (a nikome ne smeta, ljudi se mahom foliraju), XR je bolj izbor.

Jedinu pravu manu u onome sto citam (nisam ga jos video) vidim u debelom oviru koji kvari ugodjaj. Isto tako, celicni ram na X je prednost u odnosu na aluminijumski na Xr-u.
 
Jedinu pravu manu u onome sto citam (nisam ga jos video) vidim u debelom oviru koji kvari ugodjaj. Isto tako, celicni ram na X je prednost u odnosu na aluminijumski na Xr-u.

Na kratko sam koristio XR i kao što rekoh široki bezeli su promašaj, nekako se više primeti na crnoj verziji nego na drugim bojama ali aluminijum je nekako mnogo ugodniji za korišćenje, manje kliza u ruci od čelika. Da su samo te nesrećne bezele sredili...verovatno bih ga uzeo.
 
Ja sam verovatno jedan od retkih kojima vise odgovara LCD na XR-u nego AMOLED na XS-u koji posedujem. True tone mi se uopste ne svidja kako radi na XS-u, daleko mi prirodnije izgleda na LCD-u, bela boja mi je prirodnija na LCD-u, AMOLED na XS-u mi blago menja boju u razlicitim uglovima (pogotovo izrazeno kada je True Tone upaljen). E sad ne znam da li je meni zapao model sa takvim ekranom ili je generalno takva situacija, mogao bi uporediti neko ko je prethodno koristio 8icu ili 7icu. Jos jednom napominjem da koristim XS ali def mislim da XR pruza bolji odnos cene/kvaliteta u odnosu na XS.

I nikako se ne mogu sloziti da XR ne donosi nikakva unapredjenja u odnosu na prethodnu generaciju, cak bih rekao da je ogroman skok. Veci ekran, novi dizajn, bolja kamera, bolji CPU+GPU, Face ID, vrhunska baterija... Ne treba zaboraviti da ga treba porediti sa 8icom jer je njen logican naslednik. Po meni vredi 50$ povecanja cene.
 
Poslednja izmena:
Moje misljenje je da je XR trenutno Focus model Appe-u. Vise ga guraju, vise ga reklamiraju, dok Xs drze po strani kao nesto sto je odabrano za posebnu klijentelu. Iskreno izmedju X i Xr se ne bi razmiljao Xr bi uzeo momentalno. Ekran je bolji na Xr, nema blueshifta, nema lakog pucanja stakla kao na X, i nema prejakih boja. Kod Xs je Amoled ( smireniji ) nego na X sto je bio, ali i meni se opet vise svidja dobar IPS nego bilo kakav Amoled. Razlika se u rezoluciji primeti, ali toliko minimalno da je smesno i to samo pri maks zumu neke fotke, ali opet ponavljam smesna je razlika. Bazeli jesu mali promasaj, telefon deluje kao da je vec u nekoj masci, a nije, takodje je i malo nezgrapan doduse za moju saku, ali kvalitet je na visokom nivou sto je i ocekivano. Obzirom da izmedju ostalog Xs i Xr deli 1gb rama, i kamera manje za koju smo do sad videli da i ne pravi neku kljucnu razliku u fotkanju Xr je super kupovina. Dizajn i materijale ne komentarisem , svaki ode kad tad pod masku pa mi je Celik, Iridium, Karbon iskreno totalno nebitan. Takodje ocekujem da ce Xr cena padati do 600e jako brzo jer je kod Operatera sad toliko, i onda ce tek biti super kupovina. Sto se stabilnosti sistema tice potpisujem da nista IOS nije ( Stabilniji ) msm ne znam kome na S9+ ili Op6 nesto kresuje, restartuje itd...da bi se o tome polemisalo. Android sa gasenjem animacija dobija nenormalnu brzinu, i daleko brze obavlja sve od IOS-a. Igrice i testrendere ne racunam jer to upraznjava 5% korisnika. Sve je stvar navike i zelja, ali mislim da je Apple sa Xr uradio odlican posao, kao i sa super izborom kolorita. Drago mi je i sto je ostao IPS ekran.
 
Video si da ekran na X ima prejake boje i da lako puca, vrlo interesantno.
 
Nigde veze,imam X i XS,razlike gotovo da nema,mogu da slikam oba,jedan do drugog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Video sam sva tri telefona - X, XS i XR. XR ima odlican ekran, a X i XS ekrani su meni isti i dosta su bolji u direktnom poredjenju sa XR. OLED ekrani imaju mnogo bolji kontrast i generalno su meni bolji, ili ja imam problem sa očima...

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Uvek se javi neki naucnik koji ce da opovrgava i zapocinje raspravu. Nazalost takvima necu nista crtati, opravdavati, ko zna sta da gleda videce razlike. Komentar sam napisao kako bi pomogao nekom da se odluci u daljolj kupovini. Hvala na razumevanju.
 
Nigde veze,imam X i XS,razlike gotovo da nema,mogu da slikam oba,jedan do drugog.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ček Edi jel se ti to ipak ponovio sa xs na kraju ili neko od rodbine drugara...poslednje što znam je da si uzeo x po treći put!? [emoji56]

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Da da,nisi u toku,onaj drugi X (novi) je preuzela devojka. A tebi ne zna covek na kom telefonu pre da cestita,najgori si od sve dece [emoji23] Nadam se da ce brzo da ti srede reklamaciju sa N9,pa da se malo skrasis,valjda ces se ovog puta izboriti sa velicinom,bar do proleca. [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Da da,nisi u toku,onaj drugi X (novi) je preuzela devojka. A tebi ne zna covek na kom telefonu pre da cestita,najgori si od sve dece [emoji23] Nadam se da ce brzo da ti srede reklamaciju sa N9,pa da se malo skrasis,valjda ces se ovog puta izboriti sa velicinom,bar do proleca. [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ej pa čestitam i hvala! Da te služi i ne olupaš ko prethodne X [emoji4] Piši malo impresije i poređenje posle nekog vremena.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Nema komentara za ovo [emoji44]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
A13 ce u novom ajfonu biti nuklearno oruzje,po svoj prilici [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kao što je tiho i bez pompe uveden CPU throttling i kako je Apple tek nakon pritisaka priznao šta je uradio zarad izbegavanja servisa u garantnom roku? Istina servis im je vrhunski kad treba nešto da se odradi ali ovo je zaista bila ... fora. Daš vrhunski procesor i onda ga sapleteš...
Android jeste imao poteškoća i to velikih kad je u pitanju multitasking i generalno fluidnost sistema.Mislim da su jako napredovali u tom polju i da sad nije takva priča...

Kad već troluješ i flejmuješ, onda bar budi pošten pa se okreni ka drugoj strani. Setimo se recimo Samsung Note 7 koji je mesecima pokušavao da objasni kako baterije ne eksplodiraju, već je u pitanju manji problem. A onda su osakatili permanentno sve Note 7 telefone.

Naravno ni ovo što je Apple uradio nije fer niti na bilo koji način ok prema korisnicima, ali svaka kompanija ima neke svoje čudne metode prikrivanja grešaka koje su počinile, i zbog toga i trbea da pate.

Ti ovo pises iz iskustva ili...

Ma naravno da ima iskustva, višegodišnje kao onaj Ivanbass1 :D

Nigde veze,imam X i XS,razlike gotovo da nema,mogu da slikam oba,jedan do drugog.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Evo i ja mogu da potvrdim jer imam i X i XS u posedu. Razlike niđe.
 
Kad već troluješ i flejmuješ, onda bar budi pošten pa se okreni ka drugoj strani. Setimo se recimo Samsung Note 7 koji je mesecima pokušavao da objasni kako baterije ne eksplodiraju, već je u pitanju manji problem. A onda su osakatili permanentno sve Note 7 telefone.

Naravno ni ovo što je Apple uradio nije fer niti na bilo koji način ok prema korisnicima, ali svaka kompanija ima neke svoje čudne metode prikrivanja grešaka koje su počinile, i zbog toga i trbea da pate.
Niti trolujem niti flejmujem, kao korisnik Apple proizvoda samo iznosim svoje mišljenje a Samsung ne koristim niti me zanima. Samo kažem da se ne slažem sa bilo čijom politikom koja govori o tome da su potrošači ovce...

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk
 
Ajde bre ljudi sastavite sve u jedan post sta trolujete vise!!!
 
Ne znamo mi sta treba da gledamo i kako da uporedimo,sigurno nam je promaklo nesto,sto samo vide ovi eksperti u poslovnicama i drugim prodajnim mestima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ne moze ni u poslovnici da vidi - nema tu kao na samsung da ukljucis drestave boje. Jedino sto je mozda na jednom bio ukljucen true tone, a na drugom ne pa se covek zbunio jer ne koristi iOS...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima i toga,a i reduce white point opcija bude ukljucena na nekim uredjajima,pa samim tim dosta utice na intenzitet bele boje i samo osvetljenje. A kako je duboko zavucena u podesavanjima,mnogi korisnici ne znaju cemu sluzi,a kamoli neko ko svrati u prodajni objekat.
Ali bitno je da oni "uporedjuju" [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mene zanima, posto dugo nisam bio u prodavnicama operatera, da li je ijedan X, XS imao burn in? Znam da svi izlozeni Samsung Sx modeli redovno imaju strasan burn in...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Stigao Xs Max prije 3 dana, pa da napisem kratke utiske.
Brzo sam se navikao na velicinu, prije X-a sam koristio 6+ i 7+. Sad kad uzmem X, kao igracka je.
Baterija - oko 10% bolja.
Fluidnost - mozda za nijansu bolja.
Ergonomija - vise mi odgovara Xs Max, lakse mi je kucati.
Kamera - za klasu bolja, puno vise svjetlosti hvata.
Zvucnici - jaci nego na X.

Ako nekog nesto konkretno zanima, moze pitati :).



Sent from my iPhone using Tapatalk

Mozda bi zvucnik u slusalici pri buci mogao da bude malo bolji.
Velicina je bas odlicna, bar meni.
Sa baterijom sam prezadovoljan, do sada najbolji telefon sto se toga tice koji sam koristio.
 
Mene zanima, posto dugo nisam bio u prodavnicama operatera, da li je ijedan X, XS imao burn in? Znam da svi izlozeni Samsung Sx modeli redovno imaju strasan burn in...
Sent from my iPhone using Tapatalk
Ovo je istina, mislio sam a je to samo problem sa S8, evo sad na S9+ kad otključam telefon često na sekundu dvije u pozadini vidim sat od AOD. To nema veze sa osvjetljenjem, držim ga manuelno na pola, uveče skoro na minimunu...
 
Na Sam-s8 plus takodje ostaje duh AOD-a često :) Videcemo kako ce biti na ovom OnePlus 6 koji sam uzeo skoro. Ne znaš šta je gore, da li mrtvi pikseli na lcd ekranima starijih ajfona ili ovi problemi sa OLED - AMOLED. Misljenja sam da svaki OLED (AMOLED) ekran pre ili kasnije ima burn-in, pogotovu kod operatera gde iste reklame idu na telefonu ili jednostavno stoji na pocetnom ekranu. Treba izbegavati AOD

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno