Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Max polako počinje da mi se dopada. Sve radi super, face id me oduševljava kao i integracija istog sa app store. iMessage super stvar, 3D touch takođe. Bolje je rešeno prebacivanje sa wifi na 4g i obrnuto... Samsung mi predugo drži konekciju sa wifi ruterom iako je udaljenost od istog prevelika. Tastatura osim nedostatka brojeva na prvoj strani (za tačku sam se snašao) generalno preciznija i komfornija čak i za kucanje podužih mail-ova.

Integracija sa autom mnogo bolja nego sa bilo kojim Samsungom... strimovanje muzike i upravljanje listom preko komanda na volanu, uspostava veze preko komanda na volanu čak i za poziv preko Vibera itd.

DJI Osmo Mobile 2 radi mnogo bolje sa njim. U principu imam osećaj da su sve aplikacije bolje napravljene za iOS nego za Android, osim možda Tapatalka.

I dalje mi se ne dopada UI jer mislim da je prevaziđen. Nedostaju mi Android widgeti mnogo bolja kastomozacija.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nisi znao, ali ne mora da drži wifi na slabom signalu dugo, jer imaš za to opciju u sistemu pa prelazi odmah na lte ako oslabi wifi protok.

Sent from Note 9.
 
Poslednja izmena:
Nisam znao.

https://youtu.be/vRPxjwgqJKs


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kao što sam već pisao, sve aplikacije koje učitavaju sadržaj sa neta su nešto sporije na iPhone ali mislim da je iOS jednostavno tako projektovan (ne prikazuje sadržaj dok isti nije komplet učitan, da ne bi lagovalo prilikom skrolovanja). S druge strane obrada neke slike, videa ili otvaranje PDF fajla od 10 mb ide mnogo brže na iPhone.

Mada i pored svega toga, razmišljam ozbiljno da se vratim na Android. Notifikacije su za dve klase bolje rešene na istom a to mi je bitnije nego milisekunde pri izvršavanju nekih zadataka.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Znaci nikako da se naviknes Floyd? Opet na Note 9?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Daću mu šansu do kraja godine. Najviše mi se sviđa što mi se mnogo bolje slaže s autom nego S9 :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Onda mora da je u pitanju Bmw ili Porsche [emoji39][emoji6]
Ma ne vredi na silu,jasno je da neki kompromis mora da postoji u oba slucaja,ali jednostavno ti nesto drugo vise lezi. Po tom pitanju sam tek sada 101% siguran,nakon sto sam koristio i Samsung 5-6 meseci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja zato uzeo odavno iPhone 8 i skoro sam kupio i OnePlus 6 (menjao samsung za one plus). Bez androida ne mogu zbog posla (otg, povezivanje sa win-om), a privatno samo Mac i iOS. Mislim da ne bih mogao ni bez jednog ni bez drugog :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Po meni su notifikacije mnogo bolje sredjene na ios. Ranije nije bio slucaj, ali sada mislim da ne moze bolje od ovoga na ajfonu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mozda mu ikonice za obavestenja u status bar-u igraju neku ulogu,to mi jedino pada na pamet.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da, na to mislim ali znam da je više stvar navike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@ICE
Pa nema ih za obavestenja,tj aplikacije [emoji1] Znam da ljudi naviknu i na aod,led lampice,itd... Ja sam sve to probao da koristim,i apsolutno mi ne fali nista od toga,stalno je telefon pored mene,tesko da ista mogu da propustim, a nije mi problem da eventualno tapnem ekran par puta dnevno i prelistam notifikacije. A jos kada imas Apple Watch,ni ne razmisljas o takvim stvarima.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Razumem Flojda. Ima android nekih prednosti kod notifikacija,ali mi je skroz ok na iOS.
Ma,stvar navike.
 
@ICE
Pa nema ih za obavestenja,tj aplikacije [emoji1] Znam da ljudi naviknu i na aod,led lampice,itd... Ja sam sve to probao da koristim,i apsolutno mi ne fali nista od toga,stalno je telefon pored mene,tesko da ista mogu da propustim, a nije mi problem da eventualno tapnem ekran par puta dnevno i prelistam notifikacije. A jos kada imas Apple Watch,ni ne razmisljas o takvim stvarima.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Cek, malo si me zbunio..mislite na ikonice u notification center? Tu postoje ikonice aplikacija
 
Ne,nego na ikonice za obavestenja u status bar-u(gde je baterija,signal i ostalo...) Cim nisi primetio da nema,nije ti to ni bitno [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne, nego u status baru.
 
Daleko bilo za sad nema problem sa signalom i wifi i stucanjem. Radi ko podmazan. Juce sam bas proveravao i 3g i 4g i wifi na 5ghz i 2ghz. Bas sam se bio istripovo zbog tog intel chipa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bio je Qualcomm modem i u iP X,ali samo u dva modela,jedan za Japan,drugi Kina,US... Ove godine je samo Intel u igri.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Mislim da su evropske sedmice bile sa intelom. Da A1778 su sa intel cipom.
 
Poslednja izmena:
Nema nikakvih problema, ni sa signalnom, ni sa štucanjem. Imao sam problem na iOS12 sa prebacivanjem 2G/5G WiFi, ali je to rešeno u roku od odmah :)
 
Samo da dodam da moj post nije imao nameru da prozivam iphone. Vec da odmah kazem coveku sta moze da ga nervira jer sam ja bio hardcore user androida i sad sam preso na iphone pa znam kako mi je bilo prve dve nedelje :D

Onda visa sila na kraju je pobedila i prihvatio sam apple standard i misljenje njihovih developera da to mora tako cak i da zivim u Kostolcu a ne u Smederevu.

Sad videh da sam pisao google maps umesto google assistant kad sam uporedjivao sa siri :)

E sad taj auto update, hajde molim te objasnj mi kako to da resim meni je to upaljeno al ja i dalje moram da udjem u app store i da kliknem update all. Ako moze guide gde sta da pritisnem da to radi. Btw koristim USA store jedino ako je to problem jer sam cuo glupost da zbog toga ne radi kao?

fa4fc43e38ad24d67c2f52fd770cca5f.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno