Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Ovaj put je ova izjava čisto preterivanje. Samo petnestak zemalja na celom svetu! podržava esim


Sent from my iPhone using Tapatalk

Možda je nekome preterivanje, ali meni nije zbog nekih svojiih misljenja. Kasnimo uvek. Tako je bilo sa 4g mrezom, tako ce biti i sa 5g mrezom tako i sa svom drugom novom tehnologijom. A cene pretplate (ne telefona nego pretplate) su iste, mozda i vise kao i u tih 15 zemalja koje imaju uvek najnoviju tehnologiju. Kako onda naši provajderi ne stižu da isprate taj korak sa tehnologijom? Idem u off i necu dalje, ali to je moje misljenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije mu cena baš niska... ne znam bas koliko se isplati kupiti xR pre nego iphone X... jos nema force touch-a... generalno lepo izgleda, mada mi se cini da apple dosta rizikuje sa ovim notch LCD ekranom


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Isplati se jer X nema vise u zvanicnoj ponudi, mnogo ljudi ne kupuje telefone po oglasima i za kes tako da to nije moguce uraditi za vecinu ljudi, imas opciju iphone 6,7,8,Xs i Xs Max

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
To jeste, ali još uvek je iPhone X dostupan u iStyle-u :) Slazem se da kada ga ne bude bilo, xr ce biti alternativa


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pa ne znam koliko smeju da ga drze verovatno jos kratko ce biti.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Možda je nekome preterivanje, ali meni nije zbog nekih svojiih misljenja. Kasnimo uvek. Tako je bilo sa 4g mrezom, tako ce biti i sa 5g mrezom tako i sa svom drugom novom tehnologijom. A cene pretplate (ne telefona nego pretplate) su iste, mozda i vise kao i u tih 15 zemalja koje imaju uvek najnoviju tehnologiju. Kako onda naši provajderi ne stižu da isprate taj korak sa tehnologijom? Idem u off i necu dalje, ali to je moje misljenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pretplate nisu iste niti slične kao u tih petnestak zemalja gde radi esim(inače taj broj je bliži 10). Možda je percepcija tvoja da kasnimo, ali u realnosti nije tako, telco industrija je jedna od retkih u Srbiji(a možda i jedina) gde apsolutno držimo korak sa Evropom.

Da ne bi išli dalje u off, esim ne odgovara ni jednom provajderu na svetu da se uvede. Tako da će svi maksimalno prolongirati dok budu mogli, to nema veze sa tehnologijom(mogao bi “sutra” da se uvede kod nas ili bilo gde drugde u svetu).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 


Iznervirao sam se kad sam odgledao video... Nemam običaj da branim Apple, ali ovo je toliko subjektivna i neprofesionalna recenzija, sa pogrešnim zaključcima... Plus gomila anti-apple botova u komentarima koji podržavaju review, haos. Da ne pominjem ubacivanje Mate 20 Pro kao boljeg telefona, što je toliko providno ulizivanje Huawei-u. Potpuno mi nejasno zašto se gubi kredibilitet ovako, a još gore je to što ljudi ne mogu da provale o čemu je zapravo reč. Šta je loša strana ovih telefona - cena? Ma daj, ništa skuplji nisu od trenutne konkurencije, a ko ne ume da nađe da kupi po standardnim cenama i daje iznos koji je u retail prodavnicima u Srbiji i zaslužuje da plati više. Bitno je da je Huawei jeftin, svašta.
 
Ja sam danas ovo video ali nisam hteo da komentarisem da ne popijem ban.Recenzija Iphona a ustvari reklama za Huawei, jadno.
 
Dijametralno suprotna recenzija proslogodisnjoj. [emoji4]
 
Peca pokidao.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Auuu, prosto osecam transfer blama dok gledam ovo...
 
Samo jos nije rekao koliko pilica i banana u Lidlu moze da se kupi za taj novac. Na tom nivou su “impresije” i komentari ispod. I to malo sto je receno o samim uredjajima,bolje da nije,rekao bi covek da se radi o nekom proseku klase ili malo ispod toga,a ne o najboljim u skoro svim segmentima. Nigde elana,zelje,energije,sve pocinje i zavrsava se sa cenom u Srbiji,hrana za one koji ce doci samo da pljunu nesto jer je najskuplje,jer se taj novac uvek moze “pametnije” potrositi,cak ce ti reci i kako. Skroz promasena poenta i jeftini poeni za Honor i Huawei,to je sve sto sam ja video. Razumem da mora od necega da se zivi,ali ovo je sve samo ne profesionalno odradjeno.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Jeste losa recenzija, prakticno reklama za Mate 20 Pro. Za neke stvari je u pravu doduse, mora da lezi bolje u ruci jer je 5mm uzi od Xs Max, ogromna razlika. Za kameru ne verujem da ce njihov softver prici Apple softveru kamere, a za softver samog telefona je suvisno pricati, jedan od najlosijih Android skinova vs iOS 12, iOS je barem za klasu bolji.

Van toga, covek je(imajuci u obzir standard i da je standard van Beograda, koji je ionako nizi u odnosu na normalan svet, dosta nizi) sve rekao kako jeste. OP6, PS4 Pro, pristojan 55" 4K TV i ostane jos ~40.000(to je vise novca od prosecne plate van Beograda) u odnosu na cenu Xs Max-a.

Sto se Xr-a tice, oni bezeli su najstrasniji, verovatno ruzniji telefon od Pixel 3 XL za koji sam smatrao da ce biti neprikosnoven po tom pitanju :D
 
Poslednja izmena:
Kontam da ce ovih nekoliko poruka koje komentarisu ovu JEZIVO lošu recenziju uskoro nestati, bez obzira što je komentarisanje iste u ovoj temi potpuno normalno i nije off. Potpuni amaterizam, nedostatak objektivnosti i fanboy-izam. Meni sve bilo jasno jos kada sam pogledao "reportazu" za tog nekog Huawei dogadjaja u Londonu. Potpuno bezvredna "reportaza" gde kao po narudzbini na svakih 3 minuta kaže kako je to "najverovatnije najbolji telefon na svetu".

Neki drugi poznati youtuberi sa tech kanala bar pokusavaju da su objektivni. Pogledao sam dosta recenzija novih pixel telefona, nikome se ne svidja onaj "notch" ali svi nekako to lepo upakuju da se ne vidi toliko da im se baš ne svidja.

Ova "recenzija"(anti-reklama) od početka do kraja je u tonu kao da je neko preminuo i kao da se nesto loše desilo. Više je statusni simbol a ne telefon - reče čovek i ostade živ(zato što je tako u Srbistanu, ne znači da je svuda tako). Sledeća rečenica odma o ceni, a koliko kostaju konkurenti, koliko košta taj Mate?

Jasno mi je da benchmark ne dobija pozivnice za apple eventove, ili bilo sta od te firme, ali ove "impresije" su smesne.

EDIT: Kaze čovek na kraju recenzije da neće da porede nove Apple telefone sa androidima zbog cene, da bar imaju sličnu cenu...A Mate 20 pro 10% jeftiniji od XS... :d
 
Poslednja izmena:
Sasvim korektan opis novih iPhone-a. Da se razumemo volim iPhone. Ali ovi poslednji...
Bar da su ostavili velicinu 4.7".
 
Poslednja izmena:
Jeste losa recenzija, prakticno reklama za Mate 20 Pro. Za neke stvari je u pravu doduse, mora da lezi bolje u ruci jer je 5mm uzi od Xs Max, ogromna razlika. Za kameru ne verujem da ce njihov softver prici Apple softveru kamere, a za softver samog telefona je suvisno pricati, jedan od najlosijih Android skinova vs iOS 12, iOS je barem za klasu bolji.

Van toga, covek je(imajuci u obzir standard i da je standard van Beograda, koji je ionako nizi u odnosu na normalan svet, dosta nizi) sve rekao kako jeste. OP6, PS4 Pro, pristojan 55" 4K TV i ostane jos ~40.000 u odnosu na cenu Xs Max-a.

Sto se Xr-a tice, oni bezeli su najstrasniji, verovatno ruzniji telefon od Pixel 3 XL za koji sam smatrao da ce biti neprikosnoven po tom pitanju :D

Pa sta meni kao korisniku iOS-a znaci informacija koji android telefon mogu da kupim za taj novac,ili vise komada? Apsolutno nista,porede se babe i zabe. A u “normalnom” svetu je cena 1000€ ili malo preko toga,koliko je i taj Huawei. [emoji1]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@Conquer

Tebi kao iOS korisniku nista, slazem se, porede se babe i zabe, ako je iOS must-have.

Sto se cene svuda i kod nas tice, oni ne mogu da pokrivaju sa cenama koje nisu lokalne ili cenama sa oglasa, uvek je to naglaseno. Ne znam sto vas toliko cudi sto je akcenat stavljen na cenu, na nasem trzistu(kao i na indijskom) je cena prvi faktor, pa ostalo. Mozda mnogi zaboravljaju da je standard prakticno 10 puta nizi od normalnih drzava(iz kojih i dolazi velika vecina recenzija).

Xs i Xs Max su svakako medju najboljim telefonima danas, ovo ionako nije recenzija vec "impresije", kao sto stoji u naslovu, ne znam sto vam toliko smeta.
 
Poslednja izmena:
Potencirati "ogromnu" cenu tokom kompletnog review-a a pritom mahati preskupom kineskom kopijom S9+ je bzv. Ako izuzmemo jeftinu reklamu za Huawei i lični negativni stav prema iOS (nepotrebno i neprofesionalno) mogao bih da kažem da je review dobar.

Očekujem da se i kinezu nađu mane i da se napljuje cena tokom testa istog.
 
@Conquer

Tebi kao iOS korisniku nista, slazem se, porede se babe i zabe, ako je iOS must-have.

Sto se cene svuda i kod nas tice, oni ne mogu da pokrivaju sa cenama koje nisu lokalne ili cenama sa oglasa, uvek je to naglaseno. Ne znam sto vas toliko cudi sto je akcenat stavljen na cenu, na nasem trzistu(kao i na indijskom) je cena prvi faktor, pa ostalo.

Xs i Xs Max su svakako medju najboljim telefonima danas, ovo ionako nije recenzija vec "impresije", kao sto stoji u naslovu, ne znam sto vam toliko smeta.

Kako sta mi smeta,recimo za zvucnike samo,rece zvuk vrlo dobar,culi smo i bolje. Totalno amaterski i nedoreceno,kazes konkretno koji su bolji po tvom misljenju. Cak i najveci Apple hejteri su se odusevili sa zvukom,pogledaj malo recenzije sa merenjem,uz novi Razer phone i Pixel 3,sigurno najbolji na tom polju. Onda za displej,kaze necete primetiti razliku u odnosu na neki android prosek,dok ne gledate u hdr i slicne nebuloze. A gde je tu kontrast,osvetljenje,vidljivost na suncu,kalibracija... Ne mozes se jednostavno tako frljati polu informacijama ili bolje receno dezinformacijama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Istina, pohvalio je odličnu kalibraciju ali džaba sve kad je lični negativan stav prema Apple prisutan tokom celog rivijua.
 
Baš loša recenzija, potpuno amaterski izgleda čak i da se izbaci na stranu potpuna neobjektivnost.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zaboravio sam da je rekao to za zvuk i ekran od silnog pominjanja cene :D

To je tacno, po svim recenzijama su napravili odlicnu stvar sa zvukom i ekranima na Xs i Xs Max. Po nekim cak i bolji ekran od Note 9.
 
Istina, pohvalio je odličnu kalibraciju ali džaba sve kad je lični negativan stav prema Apple prisutan tokom celog rivijua.

Nije oduvek bio takav stav,pogledaj samo recenziju za iPX,pa uporedi sa ovom. Nigde veze,kao da su 3x losiji uredjaji u pitanju,a ne bar malo bolji. Nije toliko licni stav u pitanju,koliko “spoljni” uticaji. [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije oduvek bio takav stav,pogledaj samo recenziju za iPX,pa uporedi sa ovom. Nigde veze,kao da su 3x losiji uredjaji u pitanju,a ne bar malo bolji. Nije toliko licni stav u pitanju,koliko “spoljni” uticaji. [emoji6]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sramna recenzija. Čak na granici ilegalnog s obzirom da ih Huawei plaća tj sponzoriše.
 
A relano niko ovde nije "sisao vesla", svi mi znamo da Oni dobijaju pozivinice i idu na samsung i huawei dogadjaje(verovatno dobijaju jos nesto osim pozivnica), da apple ne mirišu.

Ali ako si tech site/portal/forum/yt kanal moraš makar prividno da imaš neku objektivnost, ali ne, Oni se ni ne trude čak. Lik toliko providno hvali ekran zato što zna da ga pravi samsung(doduše po apple specifikacijama).
 
Ja ne mogu cudom da se nacudim,skroz druga politika,posebno kada je cena u pitanju. Ovo je bilo uzivanje gledati,neuporedivo objektivnije i kvalitetnije.

https://youtu.be/A5fDQjze_c4


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno