Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

X ima odlicnu bateriju i gura ceo dan bez problema.E sad koliko se brzo puni sa cevapom od 5w je druga prica.Xs sugurno jos duze ima da se puni.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja ne znam kako oni koriste telefon, ali ja ti kazem, meni posao zavisi od telefona, i bukvalno ga ne ispustam iz ruku i baterija drzi bez problema ceo dan. Mozda oni igraju neke zahtevne igrice, pa im to pojede bateriju.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Baterija traje opusteno ceo dan u normalnim uslovima. Desavalo mi se na moru kad sam ceo dan napolju i koristim dosta kameru da bude prazan oko 7 uvece.
 
Pitah danas ali mi nekako nestade komentar, kacite li ovakve klipove u temama S9 ili Note 9.
 
Jok,oni i kinezi su pravi inovatori [emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nikoga nisu ubijedili ni sa 7mice da pređe na Xs/Xr telefon... JEdino sa 6s ima smisla.

Tesko da mogu da zamislim vecu razliku medju teefonima nego izmedju 7 i Xs.

Najpre nacin na koji se koriste zbog odsustva dugmeta, ko se navikne na novi nacin, sve sa dugmetom mu posle deluje kao da je iz kamenog doba.

OLED ekran je za 3 klase bolji.

Face ID (prednost je ma sta neki pricali)

Sto drugih manje ili vise znacajnih unapredjenja.

Ukratko, telefoni su potpuno neuporedivi i prelazak sa 7 na Xs bi za svakoga bio jedan od najprimetnijih upgradea ikada.
 
Koja je vaša procena, da li će desetki još padati cena kod operatera s obzirom da se više neće proizvoditi ili je to to?

Ne znam da li da čekam XS ili sada da uzimam X? Pošto će XS sigurno biti značajno skuplji kada se pojavi, a razlika između njih je po svemu sudeći zanemarljiva
 
Tesko da mogu da zamislim vecu razliku medju teefonima nego izmedju 7 i Xs.

Najpre nacin na koji se koriste zbog odsustva dugmeta, ko se navikne na novi nacin, sve sa dugmetom mu posle deluje kao da je iz kamenog doba.

OLED ekran je za 3 klase bolji.

Face ID (prednost je ma sta neki pricali)

Sto drugih manje ili vise znacajnih unapredjenja.

Ukratko, telefoni su potpuno neuporedivi i prelazak sa 7 na Xs bi za svakoga bio jedan od najprimetnijih upgradea ikada.

Koja su ostala unapredjenja? Semdice rade odlicno. Slazems se samo za ekran. Face ID mi je licno meh.
Po meni je ovo najgori Apple Event do sada. Jedva da je i upgrade telefona.


E da, Apple Watch je cool novi.
 
Razlika pored displeja i fid-a u kameri, procesoru, ram memoriji, samom izgledu telefona i novom dozivljaju koriscenja. Generalno, 7 i 7+ su odlicni telefoni, i ne vidim razlog za prelazak na Xs. Ako vec hoce, po mom misljenju je mozda bolje na X, nego na Xs, jer nema nikakve znacajne razlike medju njima, sto bi svakodnevno koriscenje olaksalo i ucinilo primamljivije, da telefon zadrzis jos dodatnih minut i ruci. Sta mene ne bi iznenadilo, da kod nasih prodavaca i preprodavaca, na kraju X bude skuplji u odnosu na Xs, jer je povucen iz prodaje i samim tim postace vremenom rariter, bas kao sto je na pocetku gold boja na 5s bila skuplja od silver i space grey, za do 50€, ponavljam, to je bio kod nas slucaj. E, takve stvari samo kod nas imaju, zato, grabi X ko hoce i moze, na vreme, jer bacanje 200-300€ vise za Xs, nema smisla, jedino ako bas neko orati trend i svakw godine pravi upgrade.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Wireless charging.
Znatno bolja baterija.
Fast charging
Vodootporan, iP68
Bolja kamera (koliko, videcemo tacno, jako su se hvalili)
Brzi je (procesor je preko 50% brzi) i duplo vise memorije.
Izrada je bolja (steel frame je nenadmasan)

Ko zna kakvih sve jos sitnih unapredjenja ima(npr brzi modem), ali sve ovo je vec ogromna razlika.

Ispadne jedini problem sto 7 radi kako treba.
 
Meni je najsmesnije kako raklamiraju Xr kao telefon koji ce zbog cene biti dostupan vecem broju ljudi, a onda kosta $749.
SE je zbog svoje cene dostupan vecem broju ljudi, a njega su ugasili. Umesto da su dali SE2, oni neki Xr izbacuju.

Jedan od boljih postova u temi.
 
Narucio sam Xs Max 256 Grey, odbrojavanje pocinje :)
 
Narucio sam Xs Max 256 Grey, odbrojavanje pocinje :)

Nadam se da će do tada da ti izraste i treća ruka :D Šalu na stranu, čestitke na kupovini i čim stigne molim te za komparaciju kamera pošto znam da sada nosiš X.
 
Ja cekam odgovor iz USA,da vidim dolazi li neko za Srb, da mu posaljem lovu da mi donese,ako ne,kupujem za kes od ovih sto uzmu kod operatera. Ovi preprodavci su bas bezobrazni sa cenama za pre order,ne dam iz principa.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gde već ima da se poruči?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Apple is launching the flagship iPhones in 33 countries and territories including Australia, Austria, Belgium, Canada, China, Denmark, Finland, France, Germany, Guernsey, Hong Kong, Ireland, Isle of Man, Italy, Japan, Jersey, Luxembourg, Mexico, Netherlands, New Zealand, Norway, Portugal, Puerto Rico, Saudi Arabia, Singapore, Spain, Sweden, Switzerland, Taiwan, the UAE, UK, U.S. and U.S. Virgin Islands.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk
 
Ne znam da li je spomenuto negde, ali više u obimu isporuke uz nove iPhone telefone se ne isporučuje Lightning port adapter 3,5 mm za slušalice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ko ima 1000+$ za telefon mislim da nije problem da izdvoji još 9$. Mada jeste malo jajarski potez ali očekivano od jabuke :)
 
Sledece godine moze i 5 $ da se izdvoji za punjac i 3 $ za usb kablic. Ako se ima 2000 $ za tel sta je i ova sica za punjac i usb.
Nekome naplatis za tel 1500 $ i ne stavis kablic za sluske, ne, svaka im cast kako sisaju.
 
Poslednja izmena od urednika:
Potpuno se slazem. Ovo sto rade sa izostankom adaptera 3.5 mm za slusalice. Malo im sto uzimaju silnu lovu na telefonima vec hoce i to da naplate. Teske jaja**. Pa upravo ako neko daje >1000$ za neki telefon ocekuje bar i to.
I nemojte samo da ih branite. Nema logicnog objasnjenja zato.
Sta je sledece adapter za punjac, kabl, slusalice...
Sto je najgore u celoj prici sto moze da se desi da i drugi proizvodjaci krenu da ih kopiraju po tom pitanju.
 
Poslednja izmena:
Cuti dok daju displej uz telefon. [emoji23]

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
One vama daju slusalke sa ligtning portu i to je to.
Mora da daju slusalics, a vi to imate, a adaptere i takve stvare za 3rd party accessories nema sta one da brigu za to.
Videte ovako, jel vama samsung daje taj DeX desktop hub sa note 9 ili s9 itn?
Mora da platite 150 usd.
To sto samsung jos imaju 3.5mm jack pa su njihove slusalice na tom portu je drugo.
Mozda neko hoce hdmi da gleda na tv sa Iphone pa da daju i to.
Nije da su one vama zajebali, ako su vama dale slusalice sa mikrofonu na 3.5mm jack ok ondak pederski je da ne daju taj 3.5 to lght port.
Ama oni daju vama to so treba da da, i da funkcionise kako sto treba.

Ako mene pitate nisu trebali dati taj jack jos od samog pocetka.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Da li si ti realan sta pises......ne vredi sa ovakvima voditi dalju konverzaciju, sto se mene tice mogu posebno da krenu da vam naplacuju, punjac, usb, jos da izmisle i baterija da bude zamenljiva pa i nju da vam posebno naplacuju i nju da ne dobijete uz telefon.
Za svoje pare kupuj sta zelis kao sto ja radim, al kad mi neko opravdava nekog ko ga zeza prosto neverujem.
 
Da li si ti realan sta pises......ne vredi sa ovakvima voditi dalju konverzaciju, sto se mene tice mogu posebno da krenu da vam naplacuju, punjac, usb, jos da izmisle i baterija da bude zamenljiva pa i nju da vam posebno naplacuju i nju da ne dobijete uz telefon.
Za svoje pare kupuj sta zelis kao sto ja radim, al kad mi neko opravdava nekog ko ga zeza prosto neverujem.

Ja ne znam sta nije jasno.
Jel onji vama daje slusalice i mikrofon koje mozete koristiti bez nekakve dongles?, kao svi ostali na trzishte?
Ako daju sta je problem.

Mozda netko utre hoce i wireless charger od auta pa da onda daju i vw golf 7?

Ako sutra ne daju punjac i usb kable, i baterija , ondak se telefon ne moze koristiti, to je potpuno razlicito od to da vama daju dongle za da bi vi koristili 3rd party aksesori.

Evo zato pitam, zasto nitko ne reaguje na Samsung sto ne da taj DeX hub besplatno?


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Nek krenu da isporucuju airpods slusalice uz telefone pa cemo da prestanemo da se bunimo za dongle [emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja inace ne koristim njihove slusalice sto znaci da automatski moram da koristim taj adapter. Ili da uzimam neke jeftinije slusalice sa lightning dzekom ili bluetooth. Sto mi ne pada napamet.
Najbolje jos i da im platim da mi oni odaberu sta mi odgovara. Jel oni boze moj znaju sta je za mene najbolje.
Muka mi je bre vise od njihovog marketinga.
 
Poslednja izmena:
Nek krenu da isporucuju airpods slusalice uz telefone pa cemo da prestanemo da se bunimo za dongle [emoji23][emoji23]


Sent from my iPhone using Tapatalk
Amin :D. Mogli su realno uz Xs i Xs Max.

Mada ja koristim njihove sa lightning port-om (nisam audiofil) i skroz su korektne.
 
To bi bila prava stvar,ali sta da se radi. Da nisam zavisnik od tehnologije i da mi neki drugi os/hw vise odgovara,prvi bih ih nabio nogom za sva vremena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Vi ste mi ljudi vrlo zanimlivi.
Opsto pravilo je da sa telefon, dobijete punjac, usb kabel, telefon i slusalice sa mikrofon.

Znate to moze i obratno, evo ja kad kupujem 1000usd Note 9 ne koristim negove slusalice, ja koristim slusalice od Iphone sa lightning port, pa zaso taj Samsung ne ukluci u pakovanje taj dongle od 3.5mm to lightning port???

Ili evo ja kupujem citroen c3 i dolazi sa obican radio, ali ja hocu da ubacim 32 inch tv na taj dash.
Pa zaso taj citroen ne daje dash za da ja uklopim kad resim 32 inch tv u njega.
Mislim gluposti.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno