»RSS Benchmark sajt

Strana 180 od 180 PrvaPrva ... 80130170176177178179180
      Prikazani rezultati od 2.686 do 2.694 od ukupno 2694

Tema: iPhone XS / XS Max / XR

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2012
        Poruka
        30
        Svi telefoni odnosno makar iphone modeli od nove godine na Telenoru su simfree, sto i po zakonu o zastiti potrosaca mora da bude, samo mts jos uvek ne postuje zakon i zakljucava nam telefone i ako si ga ti kupio i obavezao se da ispatis telefon do kraja ugovorne obaveze. Nema veze sa mozgom da te primoravaju za tvoje pare da koristis samo jednu karticu u telefonu, sta ces ako odes u inostranstvo da vukljas 2 telefona? *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*izam. Sigurno su iphone simfree u Teleonoru i Vipu, skoro sam opet uzeo iphone xr iz Telenora pre neki dan i simfree je, nema veze sa kontigentom stizanja telefona niti da li je telefon isplacen u celosti ili na rate ili pravno ili fizicko lice, jednostavno ih Telenor vise ne zakljucava. Znate sta m se desavalo pre 4,5 godina, kada su se priv put pojaveli iphone 6 u Mts, prodajem telefon koji je u vakum pakovanju i proveravam posle 10 dana, imei broj telfona na apple chekeru i kaze mi da mi garancija vazi jos 9 meseci a telefon u vakumu sa mts mreze, skontam ja da su oni njega maltene serverski aktivirali kada su ih zakljucavali na mts mrezu, mislim da su to sad presali da rade na taj nacin, ali je to toliko pokvareno, izem ti jedinu drzavnu firmu koja daje najlosije uslove a na papiru deluju nabolje.

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        97
        Zvaničan stav Apple-a je da jednogodišnja garancija važi od dana kupovine. E sad, što se u praksi sreću i drugi slučajevi, to je neka druga priča.
        Tako da, ne radi to MTS, niti može da uradi tako nešto, osim ako ga fizički ne izvade iz kutije i aktiviraju.

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2012
        Poruka
        30
        Isrken da budem nisam bas siguran da to ne mogu da urade, imao sam iphone 7 sa mts, drugar koji ima drugara koji je uspeo bez vadjenja iz kutije da mi od zakljucanog na mts mrezu preko servera otkljuca telefon, sto sam nakon otkljucavanja i proverio, i telefon je nakon toga primao svaku karticu. Mislim da oni to mogu da urade. Ali moguce je i da si u pravu, kazem ovo je slucaj od pre 4,5 godina, ne u skoriji vreme, verovatno da je mozda doslo do greske i na samom serveru. Hvala na odgovoru.

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2012
        Poruka
        30
        Nije zvanican stan apple da garancija vazi od dana kupovine vec od dana aktiviranja telefona, tebi ako on sedi u kutiji neaktiviran njemu jos uvek nije pocela da vazi garancija, samo ne moze tako u nedogled vec neko odredjeno vreme.

Newcomers
        Na forumu od
        Aug 2015
        Poruka
        97
        Mislim da sam ipak upravu
        https://www.apple.com/legal/warranty...y-english.html

"Your Apple-branded or Beats-branded hardware product (“Product”) is warranted against defects in materials and workmanship for a period of ONE (1) YEAR from the date of original retail purchase (“Warranty Period”)..."

Member Avatar korisnika Nicol@
        Na forumu od
        Jun 2013
        Poruka
        605
      7. Moja mašina
        • CPU: i7-6500
        • RAM: 16gb DDR4
        • VGA: NVIDIA GE FORCE GTX950M
        • HDD: SSD+1TB
        • LAP: ACER ASPIRE E 17 i MACBOOK PRO 13
      8. Citat Citiram korisnika: srkytheone Pogledaj poruku
        Zvaničan stav Apple-a je da jednogodišnja garancija važi od dana kupovine. E sad, što se u praksi sreću i drugi slučajevi, to je neka druga priča.
        Tako da, ne radi to MTS, niti može da uradi tako nešto, osim ako ga fizički ne izvade iz kutije i aktiviraju.
        Čovek je provereno 100% u pravu. Nemojte dalje da nastavljate o ovome, jer je ovo jedina tačna informacija. Ako ne verujete , pogledajte pojedine telefone koji se prodaju sa mreze i proverite na sajtu apple, vec je krenula da tece garancija a nisu ni otpakovani. Napominjem, nemojte verovati ni apple sajtu, ne mora da znaci da je uvek tacno to sto pise. Jedino sigurno je račun, sve ostalo je kocka. Sve ovo sto kazem moze vam potvrditi i neko iz ovlašćenih servisa apple.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2012
        Poruka
        30
        Nikolakoki, hvala brate.... nisam pricao napamet, meni se to licno desilo, da nije pa da bude da sam cuo negde, ali licno iskustvo....

Newcomers
        Na forumu od
        Apr 2015
        Poruka
        96
        iPhone uređaji se i inače zaključavaju i otključavaju "serverski", tj. lock info je vezan za serijski/IMEI broj i svako ko je makar jednom otključavao iPhone uređaj zna da na kraju procesa samo stigne obaveštenje na email/SMS da je uređaj otključan i nakon restarta telefona može se koristiti bilo koja SIM kartica, tako da MTS nema potrebu da vadi telefone iz kutije i da im radi ne znam šta, već jednostavno Apple odradi šta treba za njih za već zapakovane telefone.

Da li su domaći operatori zakonski primorani da prodaju SIM free telefone, to već ne znam, ima dosta oprečnih mišljenja a ja ne umem da tumačim relevantne zakone jer nisam pravnik....

Newcomers
        Na forumu od
        Mar 2012
        Poruka
        30
        [QUOTE=wyomingplease;5927142]iPhone uređaji se i inače zaključavaju i otključavaju "serverski", tj. lock info je vezan za serijski/IMEI broj i svako ko je makar jednom otključavao iPhone uređaj zna da na kraju procesa samo stigne obaveštenje na email/SMS da je uređaj otključan i nakon restarta telefona može se koristiti bilo koja SIM kartica, tako da MTS nema potrebu da vadi telefone iz kutije i da im radi ne znam šta, već jednostavno Apple odradi šta treba za njih za već zapakovane telefone.

Upravo to sam i mislio, tako sam i uspeo da otkljucam iphone 7 sa mts o kome sam malopre i pisao, nema veze, sve smo se razumeli, hvala na odgovoru....

Strana 180 od 180 PrvaPrva ... 80130170176177178179180

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •