Šta je novo?

iPhone XS / XS Max / XR

Priemtio sam istu stvar na mts mreze nakon apdejta, doduse kad sam koristio iphone xr, mada mislim da nema veze sa kojim modelom iphone telefona vec sa mrezom...Za sada na iphone xs nemam tih problema....
 
jedino resenje koje meni pada na pamet trenutno je da uradis restor do cealn iphone preko itunes-a pa da vidis da li ce opet da se desava i jednu po jednu apk da instaliras moguce da neka aplikacija pravi problem, a pre toga probaj da resetujes network podesavanja, moguce da ce popraviti situaciju....
 
mislim da apple pokriva prvu godinu garancije iako je telefon sa 2 godine garancije mts, telenor, vip, i u prvoj godini garancije telefon pod garancijom nosis u Isyle sto je i sigurnije i brze a u drogoj godini garancije cini mi se da je Mobix ili promobi zvanicni serviser telefona. Bilo je price da je Macola dobila status zvanicnog serivisera ali ne znam da li je to potvrdjeno. Tako da idi do Mts-a i pitaj direktrno njih jer na to pitanje samo mislim da oni mogu da ti daju odgovor ali sto se pravne strane tice oni su u obavezi da servisiraju telefon dokle god je u garanciji....
 
Hvala na odgovoru Igor88, u krajnjem slucaju nije ni bitno, pitanje sam postavio da vidim vasa iskustva, sto se tice trajanja baterije nisam priemtio bilo kakvu razliku sem zdravlja koje mi telefon pokazuje, nema veze, moguce je veoma da si u pravu i da ce sa nekim apdejtom se to vratiti na normalu a ako se i ne vrati, samo nek drzi kako treba i nek pise sta god hoce.... :)
 
Fino je pala cena Max modela. Sad se može naći 256 Gb verzija za pristojnu sumu. Novi modeli se neće stabilizovati sa cenom dugo. Da li je stari Max dobra kupovina sada?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
iPhone xs - jesu simfree iz Telenora? Na koju "foru" može biti simfree xs kupljen u Telenoru?
 
Oni koji su na firmu uzeti su free

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Pa ne zakljucacaju, samo mts zakljucava i svi su simfree ne na firmu... :-D
 
Nije na firmu jer je dobijen fiskalni račun uz garanciju. Moguće onda da je iskeširan? Ili su stvarno svi simfree i u Telenoru, kao u VIP.
 
Svi su sim free drugarica je uzela na rate iPhone 7 letos i 100% je simfree probali smo :) cak i oni sami kazu da su simfree od nove godine pa na dalje uzeti :)
 
Nema na cemu, mozes i njih dodatno pitati ona je uzela ip7 i simfree je :)
 
Uzeo Xs Max u Telenoru prošle godine na rate, kao fizičko lice, dobio SIM free uređaj. Službenik u poslovnici mi je tada rekao da prva serija iPhone modela koja stigne obično jeste SIM free a da ostali kontigenti koji se dopremaju tokom godine uglavnom nisu. Ne znam koliko je pouzdan info budući da je star sada već godinu dana, ali možda nekome bude značilo.
 
Bogami baš primetna razlika...eh da je na samsungu ovako gde bi nam kraj bio!

Gesendet von meinem SM-N970F mit Tapatalk
 
Svi telefoni odnosno makar iphone modeli od nove godine na Telenoru su simfree, sto i po zakonu o zastiti potrosaca mora da bude, samo mts jos uvek ne postuje zakon i zakljucava nam telefone i ako si ga ti kupio i obavezao se da ispatis telefon do kraja ugovorne obaveze. Nema veze sa mozgom da te primoravaju za tvoje pare da koristis samo jednu karticu u telefonu, sta ces ako odes u inostranstvo da vukljas 2 telefona? *mjau**mjau**mjau**mjau**mjau*izam. Sigurno su iphone simfree u Teleonoru i Vipu, skoro sam opet uzeo iphone xr iz Telenora pre neki dan i simfree je, nema veze sa kontigentom stizanja telefona niti da li je telefon isplacen u celosti ili na rate ili pravno ili fizicko lice, jednostavno ih Telenor vise ne zakljucava. Znate sta m se desavalo pre 4,5 godina, kada su se priv put pojaveli iphone 6 u Mts, prodajem telefon koji je u vakum pakovanju i proveravam posle 10 dana, imei broj telfona na apple chekeru i kaze mi da mi garancija vazi jos 9 meseci a telefon u vakumu sa mts mreze, skontam ja da su oni njega maltene serverski aktivirali kada su ih zakljucavali na mts mrezu, mislim da su to sad presali da rade na taj nacin, ali je to toliko pokvareno, izem ti jedinu drzavnu firmu koja daje najlosije uslove a na papiru deluju nabolje.
 
Zvaničan stav Apple-a je da jednogodišnja garancija važi od dana kupovine. E sad, što se u praksi sreću i drugi slučajevi, to je neka druga priča.
Tako da, ne radi to MTS, niti može da uradi tako nešto, osim ako ga fizički ne izvade iz kutije i aktiviraju.
 
Isrken da budem nisam bas siguran da to ne mogu da urade, imao sam iphone 7 sa mts, drugar koji ima drugara koji je uspeo bez vadjenja iz kutije da mi od zakljucanog na mts mrezu preko servera otkljuca telefon, sto sam nakon otkljucavanja i proverio, i telefon je nakon toga primao svaku karticu. Mislim da oni to mogu da urade. Ali moguce je i da si u pravu, kazem ovo je slucaj od pre 4,5 godina, ne u skoriji vreme, verovatno da je mozda doslo do greske i na samom serveru. Hvala na odgovoru.
 
Nije zvanican stan apple da garancija vazi od dana kupovine vec od dana aktiviranja telefona, tebi ako on sedi u kutiji neaktiviran njemu jos uvek nije pocela da vazi garancija, samo ne moze tako u nedogled vec neko odredjeno vreme.
 
Zvaničan stav Apple-a je da jednogodišnja garancija važi od dana kupovine. E sad, što se u praksi sreću i drugi slučajevi, to je neka druga priča.
Tako da, ne radi to MTS, niti može da uradi tako nešto, osim ako ga fizički ne izvade iz kutije i aktiviraju.

Čovek je provereno 100% u pravu. Nemojte dalje da nastavljate o ovome, jer je ovo jedina tačna informacija. Ako ne verujete , pogledajte pojedine telefone koji se prodaju sa mreze i proverite na sajtu apple, vec je krenula da tece garancija a nisu ni otpakovani. Napominjem, nemojte verovati ni apple sajtu, ne mora da znaci da je uvek tacno to sto pise. Jedino sigurno je račun, sve ostalo je kocka. Sve ovo sto kazem moze vam potvrditi i neko iz ovlašćenih servisa apple.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nikolakoki, hvala brate.... :) nisam pricao napamet, meni se to licno desilo, da nije pa da bude da sam cuo negde, ali licno iskustvo....
 
iPhone uređaji se i inače zaključavaju i otključavaju "serverski", tj. lock info je vezan za serijski/IMEI broj i svako ko je makar jednom otključavao iPhone uređaj zna da na kraju procesa samo stigne obaveštenje na email/SMS da je uređaj otključan i nakon restarta telefona može se koristiti bilo koja SIM kartica, tako da MTS nema potrebu da vadi telefone iz kutije i da im radi ne znam šta, već jednostavno Apple odradi šta treba za njih za već zapakovane telefone.

Da li su domaći operatori zakonski primorani da prodaju SIM free telefone, to već ne znam, ima dosta oprečnih mišljenja a ja ne umem da tumačim relevantne zakone jer nisam pravnik....
 
iPhone uređaji se i inače zaključavaju i otključavaju "serverski", tj. lock info je vezan za serijski/IMEI broj i svako ko je makar jednom otključavao iPhone uređaj zna da na kraju procesa samo stigne obaveštenje na email/SMS da je uređaj otključan i nakon restarta telefona može se koristiti bilo koja SIM kartica, tako da MTS nema potrebu da vadi telefone iz kutije i da im radi ne znam šta, već jednostavno Apple odradi šta treba za njih za već zapakovane telefone.

Upravo to sam i mislio, tako sam i uspeo da otkljucam iphone 7 sa mts o kome sam malopre i pisao, nema veze, sve smo se razumeli, hvala na odgovoru....:)
 
Postoji li mogucnost da zvuk notifikacije ukine kad se otkljuca telefon? Znaci dobijem notifikaciju, ne pogledam odmah. Kad otkljucam tel , ponovo imam zvucnu notifikaciju za tu istu poruku.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni se to nikad ne desava, mozda ti je ukljucena opcija “Repeat Alerts” koja te obavestava na svaka dva minuta, sve dok ne procitas?

IMG_0339.JPG

Jel si se ti to vratio nazad na iOS, sta bi? [emoji2]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije ta opcija ukljucena. Ne ponavlja se u intervalima nego tacno u trenutku otkljucavanja telefona.Nista nije bilo, znao sam sta srce hoce samo se nisam tad mogao opruziti za ono sto sam hteo[emoji16] . Sad sam se vratio, srce na mestu.[emoji106]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
E to vec ne bi trebalo da se desava, mozda je neki bag, restartuj, pa vidi kakva je situacija. Lepo je cuti da je srce na mestu [emoji1360]


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kakva panika[emoji23][emoji23]. Xs max se ne moze ugasiti i upaliti samo na power dugme? Moram kombinaciju sa volume up , volume down pa power?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno