Šta je novo?

Telefon do 200€ sa akcentom na kameri

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,783
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Do jutros sam imao Galaxy K Zoom. I bio prezadovoljan njim. Medjutim, pade sa kreveta na pod i ode displej...

Pitanje je poprilično jednostavno jer znam šta mi treba i znam da na tržištu nema ništa ni slično kao K Zoom, pogotovu po pitanju 10x optičkog zooma. Toliko sam se navikao na tu funkciju da mi ozbiljno dodje da sačekam da se negde pojavi isti telefon u oglasima. O popravci nešto specijalno i ne razmišljam, jer vidim da se za S4 model ekran kreće po 120€ na oglasima, dok za K Zoom nisam ni video da iko ima na stanju... A i iskreno, pre bih za takve pare kupio drugi pa da imam rezervne delove :D

Ali, ako recimo i odlučim da uzmem nešto drugo, koji telefon da uzmem a da je kamera baš dobra?

Ne znam kakav je ovaj Asus Zenfone Zoom serija (npr ZX551ML ), deluje interesantno, ima barem 3x zoom.. Idealno bi bilo ako bi mogao da nadjem nešto do 150€, ali, ajde, i 200€ bi mi bilo prihvatljivo. Naravno, mogu i polovni telefoni.
 
Poslednja izmena:
To je u 2017toj nažalost problem :(

Sve sam bliži ideji da lovim polovan K Zoom...
 
Do 200 eu samo polovan Samsung a5 2016. Najbolja kamera kad su mid range telefoni u pitanju. Ima i OIS - opticku stabilizaciju. Koliko je dobra kamera bila govori to da su je unistili sa updejtom na android 7. Tako ako ga uzmes, a updrjtovan je, moras preko odina da vratis na android 6. U prilog mojoj tvrdnji ide i to da su novi model a5 2017 osaktali za OIS koji nedostaje.
 
A Sony Z Compact serija eventualno? Znam da nema optički zoom, ali mi manji format i gabarit deluje kao prihvatljiv kompromis ako je kamera sličnog kvaliteta...

Jedino ne znam koji model je pametnije uzeti Z3 ili Z5, negde mi u malom mozgu informacija da se jedan od ta dva modela "lako kvari".
 
Pa ako ćeš polovan onda pecaj nexus 6p. Ljudi na oglasima traže neke ludačke sume, od toga nema ništa, nudi im manje i neko će pristati. Možda ne za 200 ali malo preko.
Imaš i 5x za debelo ispod toga al on je prilično nepouzdan.
 
Imao sam z3c i z5c i lično bih ti savetovao da izbegneš oba. Z3c je bio podložan raznim kvarenjima, ali i z5c je imao bubica.
Ako ti je već taj optički zum neophodan i ako si bio zadovoljan istim, onda vijaj isti telefon na oglasima.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
U istoj smo situaciji.
Ja sam razmisljao o prodaji telefona, zatim o kupovini polovnog, na kraju sam odlucio sa skupim pare, i da u ovlascenom servisu stavim nov ekran.
Zamena kompletnog ekrana je nesto malo manje od 160e.

Kada bih ga prodao, zaista ne vidim telefon koji bi mogao da ga zameni, tu pre svega mislim na opticki zum, ksenon. Ako bih kupio polovan, pitanje je u kakvom je stanju baterija itd.
Ovako znam da moj telefon nikada nije pokrenuo nista teze od Vibera i Instagrama, baterija nikada nije praznjena do kraja, jednostavno vodio sam racuna o njemu, i osim tog stakla na ekranu koje je puklo, sve ostalo je bez ogrebotine.

Znam da ce mnogi reci da sam lud sto dajem toliko novca za popravku ekrana, ali jednostavno ovaj telefon mi savrseno odgovara.
 
Poslednja izmena:
Imas nekoliko opcija a nijedna nije bas idealna:
- Da ponovo kupis K Zoom jer ti ocigledno treba takav combo android fon/kamera + opt. zoom. Ne postoji nista slicno osim starijeg i nesto losijeg S4 Zoom.
- Da predjes na upokojeni W10m zbog kamere (L950/1020) sto i nije bas dobra odluka ali sam proceni. Da ne pominjem PV808, to je bas egzotika za entuzijaste i OS je odavno mrtav.
- Da kupis bilo koji proveren polovan/nov android do 150e i da naknadno kupis neki kvalitetan ali ne i preskup, polovan dzepni fotoaparat npr. Canon S100/110 ili cak polovan Sony RX100 mk1 (nedavno je u oglasima bio jedan za oko 20k din). Ovo u svakom slucaju prelazi planiranih 200e ali je bolje resenje od prethodnih (dobija se i bolji smartfon i bolja kamera, ne samo od KZ vec od svih telefona)

Od sony-a zaobidji Z3c jer su po oglasima uglavnom ''divljaci'' bez garancija a taj model ima par dokazanih hardverskih problema, nema svrhe rizikovati.

Z5/c do 200e je ok, cela Z5 serija je izbacena sa bagovitim 5.1.1 ali su MM/Nugat dobri apdejtovi, ako te zanima softver pitaj u Z5/c temi kako radi sa poslednjim 7.1.1,
Kamera/kamkorder su na nekim poljima bolji od Samsunga KZ ali tebi ocigledno mnogo znaci opticki zoom a to nijedan uredjaj nema kao ni xenon blic tako da ti je manje-vise svejedno koji je android do 200e u pitanju (naravno od proverenijih modela) jer ce svaki biti losiji na tim poljima od KZ.

U sustini Nexusi 5X/6P imaju najbolju (android) kameru u okviru tog budzeta (opet bez opt. zoom-a) ali Vojkan ti je objasnio ukratko zasto 5X treba izbegavati kao i situaciju sa cenama polovnih 6P, koji je i klasican phablet, a napisao si da trazis manji uredjaj.

@ ale

Razumem da ti samo KZ odgovara ali ja ne bih mogao da dam cak 150-160e za ugradnju novog displeja (na tako star uredjaj kome je i cena opala) a da znam da za 100-150e na KP cesto nalete polovni sony nex milc, evo sada videh Nex 3 sa 35mm objektivom za 100e.
 
Poslednja izmena:
Da, ali u tom slucaju uvek moram nositi dva uredjaja uz sebe, sto mi uopste ne odgovara. Sve to jeste, moze da se uzme daleko bolji aparat, ali ovo su dva uredjaja u jednom i to je ono sto mi treba. Uz to, prakticno imam skoro nov telefon. Apsolutno mi nije vazno da li je android 4.4.2 ili 7.1, nije mi bitno da li je ekran HD ili Full HD, ni da li je star 3 godine ili meseca. Dokle god meni odgovara, nema razloga da menjam. Prva opcija je bila samo zamena stakla, medjutim nijedan servis koji sam kontaktirao, a bilo je bas dosta, ne radi zamenu na ovom modelu.

Razmisljao sam ponovo o L1020, ali strah me da se ponovo ne opecem. Uz problem sa kamerom, vidim da dosta modela ima problem i sa pregrevanjem. Na oglasima u BiH ima ih dosta, vec za 90e moze da se uzme sa sve gripom u pakovanju. N808 jos je jeftinija, ali nije mi to telefon za svaki dan, i ako je zver sto se tice kamere.
 
Poslednja izmena:
Razumem ali opet 150-160e za ugradnju 3 generacije starog amoleda na uredjaj iz 2014.. a nov KZ je 200e na KP trenutno. Da ih ima vise po oglasima postojala bi bar neka sansa da naletis na neki primerak sa ispravnim ekranom i npr. plocom koja je crkla, pa da u nekom servisu izmenjaju delove. Ovako su male sanse.

MS je zakopao L1020, zajedno sa W10m, kupovina Lumia je od nedavno totalno izgubila smisao.
 
Poslednja izmena:
Idi onda na Sony RX100 mk1. Ta ti je opcija najbolja. Pomiri se sa tim da ćeš nositi dva uređaja, ja sam se pomirio da nosim dva telefona, krastavac, to ti je to.
 
Problem je sto se povoljan a ocuvan RX100 mk1 ne nalazi tako lako, vece su sanse da se nadje neki stariji Nex do 150e.. ali to je vec druga, naprednija klasa fotoaparata sa izmenjivim objektivima mada su dimenzije i dalje relativno ''dzepne''.
 
KZ ima super pogodnost sto je 2 u 1 uredjaj. Meni kao prosecnom android korisniku i fotografu entuzijasti njegove karakteristike savrseno odgovaraju. Bilo bi idealno da ima 16gb i 2 GB RAM, ali i ovako je prihvatljivo.

Vodio sam sledecom filozofijom - od 10 situacija, 8 puta necu nositi sa sobom RX. KZ hocu 10 od 10.

U principu bih mogao da se odreknem zooma na ustrb dobre kamere ako bas mora, a izgleda da mora. Mada, vidim da se spominju neki kinezi koji ce putem dva sociva imati neke fore sa 6x zumom.
 
Razumem ali opet 150-160e za ugradnju 3 generacije starog amoleda na uredjaj iz 2014.. a nov KZ je 200e na KP trenutno. Da ih ima vise po oglasima postojala bi bar neka sansa da naletis na neki primerak sa ispravnim ekranom i npr. plocom koja je crkla, pa da u nekom servisu izmenjaju delove. Ovako su male sanse.

MS je zakopao L1020, zajedno sa W10m, kupovina Lumia je od nedavno totalno izgubila smisao.

Slazem se da je mnogo, ali se opet vracam na staro - sta moze da se kupi za 160e, a da je isto kao K Zoom? Sta moze za 200e? Fotoaparat svakako necu uvek nositi sa sobom, nema teorije. On je dobar, da tako kazem all around uredjaj, sa sasvim solidnom kamerom za nekog ko voli da zabelezi trenutak. RX100 otpada iz price jer nov nema sanse da se nadje ispod 300e, i sigurno ga necu nositi uvek uz sebe i pored malih dimenzija.
 
temu sam otvorio sa idejom da pronadjemo neku valjanu alternativu za KZ a da nisu W10 ili Symbian dinosaurusi...

Jel neko ima iskustva sa Asus Zenfone Zoomom recimo? Malo mi je cudno da je KZ jedina opcija a da valja...
 
Mislim da k zoom ima za 100 eu na kp. Kupi njega, pa ako ne radi kako treba prebaci display na tvoj. Ruke za takvo nesto ne bi smele da budu vise od 20eu. I tako si ustedeo 40 eu a imas fon za rezervne delove.
 
temu sam otvorio sa idejom da pronadjemo neku valjanu alternativu za KZ a da nisu W10 ili Symbian dinosaurusi...

Jel neko ima iskustva sa Asus Zenfone Zoomom recimo? Malo mi je cudno da je KZ jedina opcija a da valja...
Nema, ili KZ ili Nokia 808 i 1020. Ostalo nije ni blizu sa kvalitetom. Gde si video da Asus ima top kamere? Batali specifikacije.
 
A sad razmisljam na glas... kako su se pokazale one Sony portabl kamerice?
 
Nema, ili KZ ili Nokia 808 i 1020. Ostalo nije ni blizu sa kvalitetom. Gde si video da Asus ima top kamere? Batali specifikacije.

Prednost K Zoom telefona u odnosu na ova dva je `samo` opticki zum. Ko ne koristi toliko zum, i onaj na L1020 moze veoma fino da posluzi. Ovako ako `maknemo` zum, realno nema sta da trazi KZ pored ta dva telefona.

5X nemoj ni da gledas, ali ako vec hoces da rizikujes, bolje uzmi G4 jer ima bolji manual mod. Ne znam kakva je situacija sa G5 sto se tice ploce, ali i on moze da se nadje za 200e.


Hunder je imao cini mi se QX100, pa pitaj njega, on ti moze tacno reci da li je bio zadovoljan i da li vredi kupiti.
 
Poslednja izmena:
Prednost K Zooma je i Android, da se ne lažemo :)

Prosto mi je neverovatno da se od 2014. nije pojavilo apsolutno ništa vredno pomena u odnosu na K Zoom...
 
Dobro, svakako jeste, ovo je vise bilo moje misljenje. Od aplikacija imam samo Viber, od pre manje od godine Instagram i to je to :)

Pa slaba prodaja :( Iskreno, za ove tri godine sam video dva S4 Zoom modela, ali K Zoom jos nisam video da neko koristi. Nije preterano popularan, ljudi hoce veci ekran, sto tanji telefon...
 
Ma, prvestnveno sam mislio na činjenicu da e kod ta 3 sistema jedino KZ ima OS koji nije klinički mrtav ili debelo zakopan :)

A S4Z vs KZ... da bude sve još banalnije, KZ ima bolje foto specifikacije, pola inča veći ekran, bolja rezolucija, čak i izgleda kao telefon i čak je 8g lakši :D

Inače, zvao servis da vidim za popravku... cena za nov ekran + touch = 14.000 u ovlašćenom servisu, u drugom 19.500.... Ludnica.

Ali, da budem iskren, koliko sam gledao po netu (SM-C115 ili SM-C111 su oznake modela), 85€ je najniža cena koju sam našao, tako da 115€ kod nas i nije "po ušima" s obzirom na ponudjene cene.
 
Onaj S4 je bas, bas cudan :D Nema sanse da provalis da je telefon dok ga ne okrenes :D Kod KZ sve je to dosta lepse uradjeno.

Cek, jel ime tog prvog servisa pocinje na slovo B? Ove druge sam i ja kontaktirao, prvenstveno zbog dosta dobrih komentara.
 
Jeftiniji servis je u okviru Samsungovog predstavništva u Ušću i rekli su da bi sve odradili za 24h...

Jedini problem je što imaju isključivo crni model, tako da bih dobio crno-beli hibrid :D
Ako ništa drugo, barem bih dobio i novu srebrnu lajsnu koja se raspadala kod svih Galaxy telefona iz tog perioda.

Ovi drugi (na P) su mi menjali kameru u okviru garantnog roka, ali su, eto, još skuplji.

Šteta pa sam sav trapav kad je sitna elektronika u pitanju inače bih se igrao sa AliExpressom i narudžbinom...
 
Nazad
Vrh Dno