Šta je novo?

Telefon do 200€ sa akcentom na kameri

wladymeer

Čuven
Učlanjen(a)
15.03.2009
Poruke
3,784
Poena
505
Moja oprema  
CPU & Cooler
Intel i5-4690 (3.5GHz)
Matična ploča
MSI H97M Eco
RAM
Patriot 16GB DDR3 800 MHz
GPU
NVidia GTX 1060 3GB
Storage
Samsung 840 Evo 250GB • Gigabyte GP 480GB • Hitachi HDD 2TB
Zvuk
SSL 2+ • JBL LSR305
Monitor
Hisense H39A5100
Ostale periferije
Audio Technica M50x
Laptop
Apple Macbook M1 (16/256)
Tablet
iPad 2 / iPad 3
Mobilni telefon
Samsung Galaxy S20 FE
Pametni uređaji
Soundpeats Sonic
Steam
djedroid
Pristup internetu
  1. Optički internet
  2. Mobilni internet
Do jutros sam imao Galaxy K Zoom. I bio prezadovoljan njim. Medjutim, pade sa kreveta na pod i ode displej...

Pitanje je poprilično jednostavno jer znam šta mi treba i znam da na tržištu nema ništa ni slično kao K Zoom, pogotovu po pitanju 10x optičkog zooma. Toliko sam se navikao na tu funkciju da mi ozbiljno dodje da sačekam da se negde pojavi isti telefon u oglasima. O popravci nešto specijalno i ne razmišljam, jer vidim da se za S4 model ekran kreće po 120€ na oglasima, dok za K Zoom nisam ni video da iko ima na stanju... A i iskreno, pre bih za takve pare kupio drugi pa da imam rezervne delove :D

Ali, ako recimo i odlučim da uzmem nešto drugo, koji telefon da uzmem a da je kamera baš dobra?

Ne znam kakav je ovaj Asus Zenfone Zoom serija (npr ZX551ML ), deluje interesantno, ima barem 3x zoom.. Idealno bi bilo ako bi mogao da nadjem nešto do 150€, ali, ajde, i 200€ bi mi bilo prihvatljivo. Naravno, mogu i polovni telefoni.
 
Poslednja izmena:
Hmmm, ajde posalji mi poruku sa imenom tog servisa, posto ne poznajem bas Beograd, pa ne znam da li je to taj servis. Meni crni odgovara, a i cena je sasvim korektna u odnosu na onu drugu.

Meni je takodje menjana kamera u garantnom periodu zbog prasine( koja se inace, opet vidi pri maksimalnom zumu, tj. jedna tackica), ali sam telefon ostavio u G***** gde sam i kupio telefon, pa ne znam koji servis je to radio. Izbrisao sam email, mozda je i pisalo.

Gledao sam i ja cene na AE, i tamo sam nasao najjeftinije 100 dolara. Dok dodje, carina, pdv, zamena, slicno izadje kao i ovde.
 
Poslednja izmena:
Kineska je muka pregolema :)

Pošto se pojavilo nekoliko kineskih telefona u cenovnom rangu ispod 140€ koje bih voleo da pazarim, muku mučim šta da uzmem pa ajde da krenem redom na glas da razmišljam, možda pomogne :D

Do skora sam imao telefon sledećih karakteristika:
- Hexa-core, 4.8" 720p ekran
- Androidu 4.4
- 1.5GB RAM / 8GB ROM

i skoro pa sam bio srećan sa njim. Malo me je smaralo da praznim cache, baterija je počela lagano da izdaje, ali osim toga, stvarno mi je ispujnavao sve potrebe. A imao je super kameru i navikao me na to da od telefona očekujem fotografije koje su zaista lepe, primera radi:
https://www.instagram.com/p/BXu2oVCgeSV/?taken-by=djedroid
https://www.instagram.com/p/BXxe4OyAntf/?taken-by=djedroid
https://www.instagram.com/p/BZa_TfBHLUJ/?taken-by=djedroid
https://www.instagram.com/p/BX8CxWeAGMQ/?taken-by=djedroid

E sad, pošto je u pitanju dobra optika, sumnjam da mogu da dobijem baš takav kvalitet, ali hteo bih da se približim tome koliko god je moguće. Drugim rečima:
- CPU i GPU - zaista nebitan - štagod da kupim a da radi, verujem da će da mi leti u odnosu na telefon koji sam imao
- RAM - 99% dovoljno 2, idealno 3, čisto da ne brinem naredne 2 godine o tome.
- ROM - 16GB verujem da je dovoljno, imam microSD od 64GB
- baterija - bilo bi zgodno da bude što jača

Koliko sam isto imao prilike da vidim, na optičku stabilizaciju u ovom cenovnom rangu mogu da zaboravim, imaju je jedino Le Max 2 (X820) i Le 2 Pro (X620 / X625) a njih ne mogu da nabavim bez PDVa i carine, osim ako mi neko ne pokaže foru kako da ga naručim da stigne u EU.

Imam varijantu da poručim da stigne u CG a tamo se sve ispod 100€ ne carini i ne plaća PDV, barem su mi tako rekli, pa eto... let the games begin! :d

Redmi Note 4x
da se ne lažemo, ako izuzmemo kameru, bolji odnos uloženo-dobijeno i bolja podrška zajednice sumnjam da postoji. Čitam da ima i tih modova da se instalira GoogleCam pa ako mogu linkovi sa tim modom, hvala unapred. Usput, zanima me, da li bi ti modovi za kameru radili instant i za Mi Max?

LeEco X527/X626
https://www.kimovil.com/en/compare/leeco-letv-le-2-in,leeco-letv-le-s3-x626
Ako se ispostavi da ovaj telefon ima dobru kameru, mislim da bih pregrmeo i to što nema microSD i to što nema 3.5mm ulaz pa čak i bateriju od 3000 koja mi deluje da je "knap". A sve zbog hvaljenog ekrana i cene od 89€/100€ - i ne znam, nekako mi vizuelno deluje primamljivo

Ulefone Power
https://www.kimovil.com/en/where-to-buy-ulefone-power16gb
Baterija brutalna, f/1.8 IMX258 senzor obećava, ali ne znam šta da očekujem? Može se trenutno nači za 103€ na GearBestu

Što se tiče ostalih ponuda, ne znam da li uopšte da razmišljam o Cubot X18 (primamljiv zbog 18:9 odnosa i 720p ekrana), Leagoo T5, Umi Max (ili Plus)? Možda grešim ali nekako mi odaju utisak da im je kamera poslednja stvar o kojoj su razmišljali...

Valjda sam sve pokrio... fju!
 
Poslednja izmena:
Uzmi xiaomi redmi note 4(global version)...taj je sigurica, narocito ako imas telenor, pa ce ti 4g raditi svuda gde ima... :)

Ja se dvoumim izmedju njega i huawei p10 lite...xiaomi ima veci ekran i bolju bateriju, a huawei ima bolju kameru i moze za malo vece pare od xiaomia da se nadje sa skoro 2 godine garancije od operatera... :)
 
I da, hvala - 4G mi nije nikakav prioritet :)

Ako ga nemam u datom momentu, preživeću :)

Nisam siguran kakvo je stanje izmedju P10 Lite i RN4? Za P10 mi je jasno, ali ne bih se baš kladio da P10 Lite ima nešto bitno bolju kameru... Plus što ja nisam video P10 Lite ispod 200€
 
Poslednja izmena:
trazim i telefon, hvala :D

jel Mi5 pristojniji po tom pitanju od RN4?

Sent from my HUAWEI U9508 using Tapatalk
 
a MI5 ima OIS? kako to?

Sent from my HUAWEI U9508 using Tapatalk
 
ova moze lock slobodno onda... definitivno sam se preorijentisao ka budzet kinezima.

Sent from my HUAWEI U9508 using Tapatalk
 
Pa jbt ako već uzimaš telefon na dve tri godine daj 200 umesto 140e :)

Sent from my HUAWEI VNS-L31 using Tapatalk
 
Stvar je u tome što sam i tih 200€ dao zato što sam dobio 2 u 1 uredjaj :)

Baš mi nije trenutak da izdvajam pare. A na sve to, iskreno, imam trip da će u narednih godinu dana svašta da se izdešava na polju telefona, da prosto dolazi neka nova tehnologija i da je greška kupovati bilo šta skuplje u ovom trenutku.

Najverovatnije idem totalno budzet linijom, 99% uzimam neki LeEco, eventualno ako naletim na neki polovni i povoljni Mi5, S6 i slično... Možda čak i Galaxy Note 3 :d
 
Novi updejt... gledao relativno skoro poredjenj izmedju Samsung S6 vs Sony RX100 i sasvim sam zadovoljan prikazanim, a vidim i da se S6 može naći kod nas za ~180€ ako se pažljivo kupuje. Štaviše, izgleda se i Galaxy S5 pokazuje pristojno...

Pitanje: koji telefoni bi odgovarali S6 ako poredimo samo kamere?
 
Poslednja izmena:
Ja ti kazem gledaj p9, bices zadovoljan. Moze da se nadje ispod 200e. Bio je jedan za 170e ne znam da li je jos na oglasima.
Inace imao sam s5 sad imam p9, ne moze da se poredi.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Nema to što hoćeš, već smo ti sve rekli. Taj S6 nije 140e a nije ni 200e. Smisli se šta hoćeš jbt.
Najbolje da nađeš na nekom ebay (u kojoj zemlji imaš nekog, nemačkoj, Italija itd.) odličan K Zoom i da ti taj pošalje busom.
 
@Ivan I.
S jedne strane razočaran sam kamerama u novim telefonima do 200€ i onda bih iz inata uzeo najjeftinije tipa LeEco X626 za 85€ i čekao da se pojavi to što mi odgovara (ako se ikada pojavi)
Sa druge strane mi dodje da pazarim RN4X i da odyebem sve u naredne 2 godine
A onda na sve to guglam i naletim na ovaj link: http://www.androidguys.com/2015/08/...y-rx100-how-good-is-todays-smartphone-camera/

I pronadjem se u sledećem citatu 99%: http://smartphones.reviewed.com/features/best-smartphone-cameras-2015
The Samsung Galaxy S6, on the other hand, is a perfect choice for casual photographers—those who occasionally need to take manual control over exposure or edit a shot in Instagram, but mostly just want to point and shoot

Tu shvatim da osim optičkog zuma sa kojim sam se oprostio (Panasonic CM1 se ne pravi više), ipak mogu da nadjem to što želim od telefona do 200€. I kada shvatim da je S6 otprilike dovoljno OK, pogledam rezoluciju (2K), bateriju (2550) i prosto moram da se zapitam - jel postoji još neki polovni model ispod 200€ a da nije bagovit i da ima kameru u toj klasi?

dzony_1100 je to skapirao i skrenuo mi pažnju da P9 može da se nadje po toj ceni recimo. Proverio sam na KP, uglavnom su u ovom stanju https://www.kupujemprodajem.com/Huawei-P9-51141988-oglas.htm?filter_id=151162113
Možda i može da se nadje, ali baš treba loviti izgleda.

Inače, K Zoom nema na ebayu ispod 150€ + našao sam jedan u Zagrebu za 160€ a to mi je za njegov hardver suludo dati bez obzira na kameru. Maksimum bi bio da kupim na aliexpressu displej za 85€ i da slučajno nadjem nekoga ko će da mi učini pa da zameni displej besplatno. Sve preko toga mi je već samoubistvo.
 
Poslednja izmena:
Ej, ne mogu da se porede.
K-Zoom-u ne mogu da pariraju ni S6 niti išta slično, u praksi. Drugar ima K-Zoom, potaknut ovom temom upoređivao sam njegove slike sa onim koje pravi S6E+, nema si veze. To samo na prvi pogled izgleda slično. Dobro oko za detalje i svako ko se iole ozbiljnije razume u tematiku može roman da ti napiše na tu temu.
Bilo bi idealno kada bi pronašao crknuti K-zoom, polomljen ili šta već da mu je čitav ekran. A da su bezobrazno skupi, jesu.
kada je već takva stvar, možda ne bi bilo loše da konsultuješ nekog servisera da ti da oznaku tvog ekrana, ili da proguglaš. Možda postoje adekvatne zamene/klonovi/kinezi...
 
Problem je što čak i na aliexpressu vidim najniže cene 85€ za ekran+touch. Očigledno se nije prodavao mnogo pa su delovi došli u onu fazu kada postaju raritet.

Sve i da smislim foru da mi stigne bez PDV i carine, opet dok platim ruke nekome da mi to namesti dodjem blizu 14.000 koliko su mi trazili u servisu. Tako da nisu serviseri "bezobrazni" već Samsung. Ruku na srce, zamene ti i ovaj metalni bumper sa strane pa dobiješ praktično vizuelno nov telefon, ali opet... za 14.000 kupim Xiaomi / LeEco... a ne dekicu iz 2014te... bezveze je to. Znam i naziv, C115 ili C111 (3G verzija), ali nema na aliexpressu, ebayu, googleu. Ostaje samo lov na kupone, polovne delove i slično :(

U medjuvremenu sam naručio Coolpad Cool1 - vodio se idejom šta je najbolje što mogu da kupim za 14.000 i ovo mu dodje kao neki odgovor... valjda. SnapD 652, 4/32 4000mAh fullHD i 13MP dual kamera za 109€
Razmišljao i da li da uzmem Sony Z5 Compact inače... šteta što nema Kineza koji bi primenio tu filozofiju na telefone - prosečan hardver, ali zato jaka kamera :)
 
Poslednja izmena:
Nubia N1? Nju sam najviše gledao zbog optičke stabilizacije, ali nisam mogao da je nadjem ispod 170€. Iskreno, MTK Helio P10 mi je nekako delovao kao slab za te pare danas. Moguće da su nas Xiaomi i LeEco razmazili ;)

Ali, izgleda da senzor nije ni 50% kamere... jer ako jeste, Cool1 koji sam naručio ima isti senzor (IMX258) kao G6 i Mi5s Plus :)
 
Nazad
Vrh Dno