Šta je novo?

Grafička za staru konfiguraciju

Nightflier

Cenjen
Učlanjen(a)
16.03.2011
Poruke
169
Poena
169
Moja sadašnja konfiguracija izgleda ovako:

Gigabyte GA-790XT-USB3
X4 965 BE 3,4 Ghz
Gigabyte 5850 1GB DDR5 256BIT
Kingston 2x2 + 4 Gb DDR3 1600 CL9 + 4 Gb DDR3 1600 CL9
SSD 240 Gb
Seagate 3 Tb
Samsung 1 Tb SATA2 7200RPM 32MB
Samsung SH-S223C/BEBE DVD-RW SATA BLACK
CM Sniper Storm AMD Dragon SGC-6000-KWS1-G
Chieftec 600W
Dell 2717h
Genius Scorpion Gaming Mouse

Služi me veoma lepo još od 2010. godine, ali došao je trenutak da na njoj ne mogu da pokrenem igru koju žarko želim da igram - Total War: Warhammer. Stoga mi je potreban savet: može li taj problem da se reši samo zamenom kartice i koju karticu kupiti u tom slučaju? Unapred hvala na odgovorima.
 
Total War: Warhammer II? Ili prvi deo?
http://gamegpu.com/rts-/-стратегии/total-war-warhammer-ii-test-gpu-cpu
Sudeci po ovome testu na ultra ces tesko igrati, a inace ti je savet za gtx1050ti kao neki minimum, jer igra ladno jede 4gb ram sa ultra na fullhd. Ako mozes naravno gtx1060 je bolji izbor bilo 3 ili 6gb
twwh.png
Namerno izabrao fx4100 - kao najblizi cpu tvom phenom 2 (ali opet phenom nema ssse3\sse4, fma3, avx, pa pitanje kakvo ce biti stanje i sta ta igra koristi)
p.s. igra vise voli nvidia
 
Poslednja izmena:
Gledam steam: tw w2 trazi za graficku kao minimum NVIDIA GTX 460 1GB | AMD Radeon HD 5770 1GB | Intel HD4000 @720p . Trebalo bi da moze na minimum u 720p da pokrenes. Ako ne moze i sa takvim podesavanjima, izgleda da koristi ssse3, jer kao minimum cpu stoji core2duo, a oni to imaju
 
Poslednja izmena:
Moze, ako imas freesync monitor sa vecim opsegom i ne smeta ti da spustas podesavanja radi veceg fps. Inace gtx1050 2gb je nesto jaca od rx560 2gb, a tu je negde sa rx560 4gb od igre do igre. Ali totalwar voli nvidia koliko sam video. A 1050ti 4gb je skoro svuda jaca od rx560 4gb.
 
Nisam siguran da mi se razlika u ceni isplati za ovu konfiguraciju. Ideja mi je da je osvezim novom grafickom, pa da za godinu - godinu i po dana predjem na ryzen sa sve novo karticom.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
У emmi-ју имаш за 14 000 RX560 2GB или GTX1050. Да узимам за себе узео бих 1050, али ни са RX 560 нећеш погрешити :) AMD картице су наводно нешто мало процесорски захтевније од одговарајућих nVidia, али нису то драстичне разлике.
 
Vidim da su ovaj AMD i moj q9650 tu negde. Mogu da preporucim gt1030 za 9000 ja verujem. Mnoge igre rade u neverici bolje nego sto sam mislio. Fortnite BR zna da drzi oko 60-ak FPS-a, nov RE7 radi na lock 60 sa smanjenim detaljima u 1080p, Overwatch 60-90 i sl. Mislim da preko 1030-ice sve je uzaludno sa ovim procesorima.
 
Samo da naglasim kako ne bih da overklokujem procesor.
Steta jer Phenomi II pokazuju svoje stare zube tek kada rade bar na 3.8GHz, idealno na 4GHz i to uz overklokovan NB 2.4-2.6 GHz (potreban je dobar kuler, naravno). Ovo vazi i za zahtevnije programe.
Uz takav OC + GTX 1050/ti mogao bi da igras vecinu igara sa 60 fps i kombinovanim medium/high podesavanjima (u zavisnosti od igre, online MP je diskutabilan jer tu uglavnom treba brzi cpu).

Ozbiljno, imam PII 955 i novijim igrama (2011+) svakih 100MHz znace cak i uz matoru 5850, klasican primer je CS:GO koji primetno bolje radi uz oc nego na stock podesavanjima.

Ne znam da li ti ploca podrzava FX, najjeftinije resenje bi bila kupovina FX 6300 (oc bar na 4GHz) i GTX 1050/ti.
 
Poslednja izmena:
Ne znam ni ja. Cak razmisljam i o nekom apgrejdu na FX i kupovini nove ploce i procesora, a da zadrzim ddr3 memoriju, posto meni procesorska snaga za posao ne treba. Taj Warhammer: Total War je najzahtevnije sto planiram da igram u narednih bar godinu-dve dane.

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
Pa jedino da potrazis ovde u oglasima polovan FX komplet (npr. dobru Asus/GB plocu + FX 6300, ne isplati se kupovina novih) i da zadrzis DDR3 koju vec imas, na kraju da dodas GTX 1050/ti i bila bi to dobra masina.
 
Ne znam ni ja. Cak razmisljam i o nekom apgrejdu na FX i kupovini nove ploce i procesora, a da zadrzim ddr3 memoriju, posto meni procesorska snaga za posao ne treba. Taj Warhammer: Total War je najzahtevnije sto planiram da igram u narednih bar godinu-dve dane.

Sent from my m2 note using Tapatalk
Ako hoćeš takvu budžetsku varijantu sa zadržavanjem postojeće memorije najisplativija bi bila kupovina neke Sandy (Ivy) Bridge i5-ice i odgovarajuće socket 1155 ploče. To u kompletu može možda i za manje od 100e da se nađe :) Pošto ti postojeća ploča ne podržava prelaz sa Phenoma na FX, ta varijanta i nije nešto isplativa, pogotovo bez overklokovanja.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno