Šta je novo?

Bestbuy Intel CPU/MB i AMD pandan? Može i predlog za konfiguraciju

kriket

Slavan
Učlanjen(a)
22.04.2008
Poruke
1,264
Poena
360
Poz.

Znači treba mi desktop konfiguracija koja pruža najviše za najmanje novca, ili bar CPU/MB kombinacija , a može i AMD ako je bolji izbor a cenovno je u klasi.

Vidim da je neki minimum Zotac nVidia 1030 da mogu da se igraju igrice, bar na medium postavkama. Treba mi CPU/MB, zapravo konfiguracija koja može to da podrži a za minimum novca. Znači ono, barebones ali da radi ok, da nije ono u startu krš.

Da li je to Intel® Pentium® G4560 ili neki drugi, jači/slabiji? Ili pak Ryzen?

Spasili biste me velike muke pretraživanja/pregledanja raznih testova itd. a verujem da ovde ima ljudi koji su verzirani u trenutnu ponudu, performanse i cene.

Hvala unapred!
 
Ako se stedi do bola: g4560+h110 ploca+gt1030. r3 je ipak skuplji, i za taj novac vec moze da se doda za bolju graficku (gtx1050). Ne volim pentium/i3 2/4, ali za medium moze da prodje, moraces malo da se cimas sa podesavanjima u igrama i gasis programe u pozadini, da bi sveo na minimum statere, ali, ako nisi video bolje - tesko, da ce da ti smeta..
p.s. po mogucnosti idi na 2 stapa ram (2*4gb ti je neki pozeljan minimum)
Ja licno pre bih otisao na fx6300 uz OC, ali: 1. skuplja ploca, 2. ima nekih problema sa starim igrama zbog slabijeg jezgra i osobina arhitekure, 3. trosi vise struje, 4. zahteva neko znanje i vreme za pravilan OC, 5. mrtva platforma (medjutim kao i 1151 kaby, ali ipak bar imas sanse nekada nadograditi do i7), 6. veci zahtevi za napajanje.
r3 jeste malo zanimljivija kupovina od pentiuma, ali kao minimum pozeljno je odraditi oc ram (moguce i na a320 plocama).
g4560 jeste da nije bas za gaming, ali daleko od toga da je krs. Tako da to je najjeftinije resenje. (pogledaj laptopove samo - gomila modela sa cpu slabijim od tog pentiuma i mnogi cak igraju na tome)
 
Poslednja izmena:
Moras da navedes max novaca koliko bi da izdvojis.
Tu postoji ona vecita dilema, ako izdvojim 30e vise mogu da uzmem dosta bolji, ako jos 30 onda jos bolji i tako u nedogled.
Po meni je bolje uzeti R3 jer graficku imas a AM4 ploca je dobra podloga za buduci upgrade jer ce se AM4 socket zadrzati bar jos 2 generacije cpu-ova.
 
Imam slicnu dilemu kao ti i vec duze vreme bio uzeo nov racunar ali uvek pare odu na neku drugu sranu :(
Gledam ovako nesto

- R3 1200+b350 ploca (ili mozda ici na jeftiniji chipset ali kapiram na duze staze da je ovo bolje ali i dosta skuplje)
- G4560+H110 ploca ili nesto bolje (cenovno mi ova kombinacija najvise odgovara ali me odbija dual core procesor u 2017god. Komp
ne menjam cesto pa je pitanje koliko bi ova kombinacija trajala)
- I3 8100+ploca kojih nema (nekako mi se ovo najvise svidja ali je problem sto nema jeftinih ploca a ovo sto ima sad po meni neisplatljivo. Dopada mi se i to sto ima integrisanu grafu koja moze da posluzi dok se ne nabavi nesto bolje)
 
Poslednja izmena:
i3 se ne isplati kao budzet resenje jer su ploce 120e pa navise.

Ili Pentium, dok mu ne skoci cena, ili R3. Ako se ide na A320 plocu bolje uzeti 1300X, za 15e se dobija CPU sa primetno visim taktom.
 
Da, za budzet gaming je G4560+1050 bolji izbor od R3 i 1030.
 
Hvala svima na odgovorima.

Budžet nije fiksiran, već je ono fazon što jeftinije to bolje, al ipak da ispunjava neke osnovne kriterijume upotrebljivosti.

Konkretno komp se kupuje za jedan dnevni boravak za decu nižih razreda osnovne škole, gde bi služio kao komp za svakodnevne (znači nezahtevne) poslove, a i da mogu ponekad da se nešto poigraju, s tim da ipak ne možemo sad da im obezbeđujemo gejming konfiguraciju, jer smo naravno na budžetu, ali da može i taj segment kolko tolko da podrži.

Znači gledao sam na YouTube video Zotac 1030 u 9 različitih igrica i ono okej mi deluje za te pare. Ne sećam se koji je CPU/RAM bio niti dal je bio naveden, al siguran sam da vi znate šta bi to moglo da bude :)

P.S. Evo videh, bio je intel i3 6100 OC na 4.2GHz i 16GB RAM, s tim što piše samo nVidia 1030, ne piše proizvođač.

https://www.youtube.com/watch?v=QyltDBo3m_A
 
Poslednja izmena:
@kriket, budzet.png evo konfa ~ 350e, sve u jednoj domacoj radnji. Sklapaj i vozi, samo trazi na svaki slucaj da odrade update bios na maticnoj ploci, radi sigurne podrske tog cpu. Mozes i zotac graficku - ne verujem da ima neke razlike. Samo obrati paznju, postoje 2 modela zotac gt1030: ZT-P10300A-10L (dvi i hdmi izlazi: http://hkftp.zotac.com/External/VGA/GTseries/GT1030/Brochure/ZT-P10300A-10L.pdf) i ZT-P10300E-10L (vga i hdmi izlazi: http://hkftp.zotac.com/External/VGA/GTseries/GT1030 LP/Brochure/ZT-P10300E-10L.pdf). Kod gigabyte su dvi i hdmi.
 
Poslednja izmena:
@kriket, Pogledajte prilog 238776 evo konfa ~ 350e, sve u jednoj domacoj radnji. Sklapaj i vozi, samo trazi na svaki slucaj da odrade update bios na maticnoj ploci, radi sigurne podrske tog cpu. Mozes i zotac graficku - ne verujem da ima neke razlike. Samo obrati paznju, postoje 2 modela zotac gt1030: ZT-P10300A-10L (dvi i hdmi izlazi: http://hkftp.zotac.com/External/VGA/GTseries/GT1030/Brochure/ZT-P10300A-10L.pdf) i ZT-P10300E-10L (vga i hdmi izlazi: http://hkftp.zotac.com/External/VGA/GTseries/GT1030 LP/Brochure/ZT-P10300E-10L.pdf). Kod gigabyte su dvi i hdmi.
Po meni bolje uzeti kuciste+napajanje za 15,20e guraće svakako konfu a ostatak usmeriti na GTX1050 :)

A i ne bi skodilo da se doda malo za R3 1200 sa A320 pločom..doplata je smesna sa obzirom da se sa i3 pređe na otključan i5 za 30e..

Послато са D6503 уз помоћ Тапатока
 
Doplata je oko 5-6.000 za R3, a na A320 ploci nema OC-ja.

Kinesko napajanje od 10e ne bih uzimao.
 
Poslednja izmena:
Nije li 600W malo overkill za tu basic kofiguraciju? Ja isto mislim da bi možda bilo svrsishodnije uzeti neko jeftinije napajanje, u smislu snage ne u smislu kvaliteta, a taj novac preusmeriti u hardver.
 
Hvala svima na odgovorima.

Budžet nije fiksiran, već je ono fazon što jeftinije to bolje, al ipak da ispunjava neke osnovne kriterijume upotrebljivosti.

Konkretno komp se kupuje za jedan dnevni boravak za decu nižih razreda osnovne škole, gde bi služio kao komp za svakodnevne (znači nezahtevne) poslove, a i da mogu ponekad da se nešto poigraju, s tim da ipak ne možemo sad da im obezbeđujemo gejming konfiguraciju, jer smo naravno na budžetu, ali da može i taj segment kolko tolko da podrži.

Znači gledao sam na YouTube video Zotac 1030 u 9 različitih igrica i ono okej mi deluje za te pare. Ne sećam se koji je CPU/RAM bio niti dal je bio naveden, al siguran sam da vi znate šta bi to moglo da bude :)

P.S. Evo videh, bio je intel i3 6100 OC na 4.2GHz i 16GB RAM, s tim što piše samo nVidia 1030, ne piše proizvođač.

https://www.youtube.com/watch?v=QyltDBo3m_A

i3 6100 na 4,2GHz može sa "Z" pločom što ti i nije baš jeftina opcija, mada ako se radi o deci nižih razreda što ne razlisliš o kupovini A8 9600 sa integisanom r7 grafikom sa kojom može minekraft, robloks, fejs igre čak može i BF1 na 1080p na low podešavanjima, i može kasnije da se ubaci neki ryzen r3 ili r5. Na A320 ploči A8 9600 može da se malo klokne na 3,7-3,9GHz sa nekim starim kulerom od am2,am3 ili fm serije apu-a, jer onaj box i nije nešto. A uvek može da se ubaci neka diskretna grafika.
To ti je neka jeftinija varijanta, malo para malena i snaga, pc za nekih 33-34 crvene.
 
Zato što su se par klinaca zalepili za Just Cause 3 na mom laptopu, i to je minimum koji treba da ispunjava za gejming, a ova 1030 to može sudeći prema onom YouTube videu. Minecraft i sl. može i na integrisanoj grafici, za to mi ne treba GeForce.
 
Poslednja izmena:
@kriket, naisao slucajno na gotovu konfiguraciju: http://www.emmi.rs/emmi-konfiguracije-altos-rocket.11.html?productId=63851 . napajanje je 100% gore, ram najverovatnije jednim stapom 8gb, hdd najverovatnije toshiba aca100 koji ne preporucuju bas, ali gtx 1050 i jod dvd-rw (kako god okrenem to je ispod trzisne cene za jedno 3000 din, tako da ne znam kako su to sve uklopili - jedino ako nije gt1030 u pitanju)
http://www.emmi.rs/kućišta-kuciste-500w-rhino-rx18101.11.html?productId=52334 evo koje je kuciste sa napajanjem... tezak kinez, cudi me da daju na tako nesto 2 god garancije. ali - ako vec se odlucite za to - cim istekne garancija, odmah menjate napajanje
konfa.png
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno