Šta je novo?

PSU vs AVR

  • Začetnik teme Precise
  • Datum pokretanja
P

Precise

Guest
Imam kvalitetno napajanje EVGA G2 750W, 10 godina garanciju, napajanje ima sve potrebne zaštite, pa me zanima da li imam neke realne potrebe za AVR uređajem, struja u stanu je generalno ok, doduše ume ponekad da zatreperi sijalica i da mi se spusti prekidač, tj osigurač na strujnoj tabli.
Desi se redje i kratak spoj, kad mi rikne chopper il tako nešto što povuče odjednom dosta struje, ali to su redje situacije. Dal mi treba AVR ili napajanje sve to reguliše i zna li neko koliko košta električar da dodje da proveri instalacije?
 
Jel ima neko stručan da mi objasni dal postoji potreba za avr uredjajem, kad imaš kvalitetno napajanje?
 
Pa uglavnom nema mnogo potrebe, napajanja rade od 110 - 250v, opasno je ako ima naglih dizanja napona.
 
AVR niti Ups-evi nisu stabilizator napona, već štite od naglih skokova/padova voltaže. A neće raditi baš ništa dok voltaža ne pređe određene granice. Npr. kod APC Line-R te granice su 166 - 280V, tako da je u većini slučajeva bacanje para.
 
Poslednja izmena:
To je napon, ne "voltaža".
 
Bravo, Eriče, sokole !
 
Ajde da ponovim po 200x. Sad cu onako ko za decu!
Elektricna energija, u narodu poznata kao struja, u drzavi Srbiji je jako "prljava", varira sve sto moze da varira, a posebno u:
1. Letnjim mesecima, kada klima uredjaji ojade mrezu
2. Zimskim mesecima, kada tokom grejne sezone, varijacije srpske struje dostizu epske dimenzije. Realno, tokom zime svaki korisnik usluga ED bi mogao da tuzi doticnu firmu zbog pruzanja usluga van specifikacije.
Posebnu zahvalnost treba izraziti srpskim elektricarima i majstorima koji, osim u zaista retkim slucajevima, su uradili elektricne instalacije levom nogom. Govorim iz licnog primera.
Prednaponska zastita toliko malo kosta u odnosu da to koliko koristi, posebno u nasim uslovima, da odbijanje da se utrosi par desetina evra radi zastite 20-30x skuplje opreme ili AV tehnike mi se cini kao dobar signal za sifru kod lekara specijaliste. :d
 
Ja već imam dva surge protectora, ne znam kolko ona znače, topik sam otvorio jer ne znam dal postoje potrebe za AVR, APC, ako već samo napajanje radi taj posao.

Što se tiče uređaja koji bi eventualno uzeo, to bio neka od ova dva, oko 40 evra je svaki:

NJOY Akin 1000 800W AVR (PWAV-10001AK-AZ01B)

Ili

EG-AVR-D2000 Stabilizator napona 1200W

Da li je to dobar izbor?
 
Nazad
Vrh Dno