Šta je novo?

Galaxy C5 Pro, J7 2017, P10 Lite

Sexy-NOT

Cenjen
Učlanjen(a)
16.04.2012
Poruke
110
Poena
169
Potreban mi je komentar poznavalaca CPU, GPU, Chipset-a...
Da li je neki od ovih telefona pogrešan ili dobar izbor gledano po tim specifikacijama ?
Ostale očigledne veličine(RAM, baterija, ekran...) sam već uporedio.

Tražim nov model jer retko kupujem pa bih da bude trajniji, dakle 2017. god. i Android 7
Kamera mi nije važna, ali jeste da ne baguje, da internet browser i društ.mreže(twitter, instagram) ne koče.

Budžet 250€ +/- , maximum 280 ! Cene sam gledao na KP.

Galaxy C5 Pro mi se sviđa zbog tankog aluminijumskog kućišta, RAM 4Giga, s-amoled ekran.
Brine me baterija 2600 mAh, manje je od ostalih koje sam odabrao.
Cena ~280€

Galaxy J7 2017 mi se manje sviđa ali mi je zapalo za oko što je baterija 3600 mAh
i (to sam negde pročitao) ima elektroniku većeg nivoa umanjenja mereno u nanometrima
što zajedno daje izrazito duže trajanje baterije.
Nema 4Giga RAM-a kao C5 Pro
Cena 250-270€

Huawei P10 Lite prijatelji preporučili sa tvrdnjom da je Huawei u svetu mob.telefona nova i ambiciozna firma
koja je još uvek u etapi proboja i da je zato odnos cena-kvalitet još uvek u korist kupca.
Sviđa mi se 4G RAM-a, brine me da li je ekran lošiji izbor u odnosu na s-amoled kod Samsunga.
Cena ~260€

Lenovo P2 je model koji imam u drugom planu, jer su mi prijatelji komentarisali da je Lenovo "druga liga" među mob.telefonima, sklon kvaru i bagovanju.
Inače sam bio privučen baterijom od 5100 mAh i s-amoled ekranom, i veoma dobrim reviewima na YT.
Sada je već prošlogodišnji model, ali podržava upgrade na Android 7 i ima 4 Giga RAM-a.
Cena 250-260€
 
Poslednja izmena:
Iaki nisam neki ljubitelj samsunga ovde mi najbolje deluje J7 2017. Baterija fenomenalna, ekran dobar, kamera ok. Na drugom mestu p10 lite. Isto je jako solidan model. Ostala 2 nisam video niti cackao. Ovo je pod uslovom da ti odgovara TW
 
Za slican novac potrazi P9.
 
Molim za neku procenu i poređenje ovih telefona prema njihovoj elektronici.

C5 Pro
Qualcomm MSM8953-Pro Snapdragon 626
Octa-core 2.2 GHz Cortex-A53
Adreno 506

J7 2017
Exynos 7870 Octa
Octa-core 1.6 GHz Cortex-A53
Mali-T830 MP1

P10 Lite
HiSilicon Kirin 658
Octa-core (4x2.1 GHz Cortex-A53 & 4x1.7 GHz Cortex-A53)
Mali-T830 MP2
 
Evo da odgovorim na svoja pitanja o elektronici odabranih telefona.

Posle pregleda podataka i tumačenja o ovoj za mene stranoj temi
saznao sam da su Snapdragon SoC-evi firme Qualcomm
bolji od Exynos SoC-eva firme Samsung u toliko što se manje greju,
a druga poređenja su relativna u zavisnosti od modela i upotrebe.

Konkretni Snapdragon 626 i Exynos 7870 Octa su oba 14nm elektronika,
dok je HiSilicon Kirin 658 16nm elektronika, što je opet sitnije od ranijih 20+ nm čipova.

Po ovim karakteristikama sva 4 modela koja sam nabrojao su sličnih mogućnosti.

I saznao sam šta su SoC-evi !
 
Nazad
Vrh Dno