Šta je novo?

GTX 1060 6Gb - no boot

Calavera

Čuven
Učlanjen(a)
20.12.2001
Poruke
64
Poena
609
Pozdrav drustvo, potrebna pomoc sa gremlinima :)

Imam i7 2600K na ploci Asus P8H61-M LE/USB3, stara graficka je bila Radeon 5450 1gb i radilo perfektno par godina, sada sam nabavio Asus GTX 1060 Dual 6gb, a izgubio zivce.
Ako je bitno, ostatak konf. je SSD 64gb za win10, dva sata diska 4tb+1tb, 4+4gb ram.
Napajanje je bilo neko MS-industrial od 400w, zamenjeno odmah po nabavljanju GTXa za BeQuiet 600W.

Radeon drajveri ocisceni DDU-om sa 3dguru, ubacen gtx (tesno ali stane), povezan 6pin power, probao da upalim, CPU fan se okrene 1-2sec i sve stane, proba jos jednom posle par sec sam - i opet nista.

Flashovan bios na najnoviji (4601, pise na sajtu 2014 ali kad prodje, date je 2013), resetovan cmos i jumperom i vadjenjem baterije - i nista, nema signala (spojeno na dell u2711, probao sam i vga i dvi i displayport).

Vratim radeona bez drajvera, radi ok. Vratim opet GTX - PRORADI. Super, instaliram drajvere itd, pita jesam li za restart, jesam, opet mrtav. Zavrti kulere i stane odmah.

Na ATI-ju odmah proradi, nVidija nece i gotovo, u proslih 5-6 dana sam samo 2x uspeo da ga ozivim na gtxu, i taj drugi put nije gasen 2-3 dana, probao restart i zeznuo se.

Prateci neke tomshardware tutorijale, iz win10 device managera sam disable-ovao onboard graphics i sad nikako ne mogu da dobijem nikakav signal na VGA sa ploce, a vec sam izludeo tako da nisam siguran ni da je ta opcija postojala (i7 2600k bi trebalo da ima neki intelhd, valjda 3000). U biosu pod opcijama za grafiku imam Auto/PCI-E/PCI, nema iPCI i sl iGPU za integrisanu.

Imate li neke ideje za resenje, sta sam prevideo?
 
Raskači hdd-ove i ostale periferije ako ih ima...ostavi samo grafiku nakačenu, pa probaj..možda je napajanje neispravno
 
A da bi bio siguran da he grafa ok, bocni je u neki drugi komp...
 
U BIOS-u izaberi PCI-E opciju. Kada je uspevalo da upali da li je sve radilo kako valja, jesi li testirao PC u igrama/benchmarkovima? Probaj kad ne dobijas signal da ostavis komp 10 minuta da radi upaljen, da vidis hoce li da proradi samo od sebe.
 
Raskacio sve 5x i vracao na mesto, nema nekog pravila osim da - stara karta iz prve radi.
Bios je na PCIE, nisam benchmarkovao ali je gurao 2560x1140 (samo win, hocu da kazem nije bio u nekom compatibility modu), GPU Tweak II je pokazivao normalne vrednosti, AfterEffects je ok radio i preview i export (to valjda radi CPU svakako).

Sutra cu probati i kod drugara na drugom racunaru.

Kako da re-enableujem onboard graphics? Ma sta radio (paljenje bez graficke, cmos na jumper il bateriju itd) ne mogu da dobijem signal na vga izlazu sa ploce, mislio sam da probam sa tog intel3000HD integrisanog da ocistim komplet sve. Ranije sam u device manageru (cini mi se) imao i radeon 5450 i Basic Microsoft VGA Adapter. Cudi me da uopste windows podesavanja uticu na deo pre BIOSa.
 
Možda je VGA port neispravan? Da probaš sa DVI-om? Jer, reset cmos-a je još prvi put trebao da integrisanu enable-uje.
 
To je dosta visoka rezolucija za VGA kabl, mozda zbog adaptera kartica ne moze da ispuni punu propusnu moc kabla i kad se ucitaju driver ne dobijas sliku jer kabl ne moze da je prenese.
 
Ako nista ne uspe, vrati BIOS verziju nize (4501) pod uslovom da je sav HW ispravan
 
Ama ljudi sta pricate. Covek ne moze da prodje ni beep post a kamo li da mu VGA gura 2560x1140. Pricate o stvarima koje bi mogle da se probaju nakon kada bi se PC upalio :d Sto se tice integ. iako je nema, nema sta da trazis po windows-u u slucaju da je ima samo u bios-ma, ali u tvom slucaju to nema. Moj savet ti je da probas drugo napajanje da bi ustanovi sta je problem kod tebe, mozes da bocnes u neki drugi PC ali opet gledamo da resimo prob na tvom PC-u. Dakle nadji neko pouzdano napajanje, i ostavi sa 1 ram memorijom na ploci kada budes testirao
 
Problem resen prepakivanjem svega na drugu plocu :)

Probao i trece napajanje = isto, sve izlaze itd, nema razlike, gtx radi bez problema na 2 druga racunara, samo se kod mene iz nekog razloga nesto kolje - sto sam mislio da cu izbeci ako i graficka bude Asus.

Sad na gigabyte ploci sve radi super iz prve, dobio sam i 2 viska slota za ram sto je bas lepo, a stara graficka i ploca idu u oglase.
 
Nazad
Vrh Dno