Šta je novo?

Smart ili običan 43"

Učlanjen(a)
07.08.2013
Poruke
920
Poena
170
Pozdrav odlučio sam da kupim novi tv 43" do 400e. Zanima me da li je bolje uzeti smart ili uzeti običan pa kupiti neki android box (to je jeftinija varijanta). Koji model mi vi preporučujete?
 
Sta mi preporucujes. Nisam pratio tv scenu tako da nisam u toku sa tehnologijama. Sta juriti sony, philips, samsung Lg? Koju vrstu ekrana ips ili Lcd sa led osvetljenjem. 4k rezolucija i hdr mi nisu potrebni. Manje gledam hd kanale.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Teško pitanje. Kod naših mađara ćeš naći za iste pare bolji model ali je garancija problematična, ako ti je to važno. Za gledanje u svetloj prostoriji je bolji IPS (LG ih ugrađuje) i ima bolje uglove gledanja. U zamračenoj prostoriji je bolji VA panel (obično kod Samsunga), crna je bolja ali su uglovi gledanja lošiji. Izbegavao bih "kung-fu" marke (fox, vox, tesla, vivax, adler...bez obzira na 3g garancije). Za 400e se može naći dobar TV ali ti ne mogu ništa konkretno preporučiti. Ja sam proletos uzeo LG 43lh541v od "mađara" za 330e i box sa Ali-ja i za sada sam zadovoljan, nije savršen ali posle 21" Samsunga starog 15 godina...Ugrađene Smart platforme su obično dosta ograničene, sa malo memorije, spore, neispeglane. Poseban box je, po meni dosta bolji, čak i najjeftiniji. Obavezno sa nekom tastaturicom, ja koristim Rii+, fantastična je.
 
Samo je pitanje na koliko ćeš menjati/kupiti sledeći TV. Skoro sam bio ispred LG 47LX9500 iz 2010. tada top model od 4000 evra. Od svih smart funkcija ostala je da radi samo Google maps i to bez ikakvog ažuriranja, ostale ne mogu više ni da se pokrenu. Naravno da ovo ne može da bude meraodavno ali samo sam dao neku pretpostavku šta možeš da očekuješ ako budeš hteo da koristiš smart TV duže od recimo 5 godina.
Bolja varijanta je običan TV plus neki android TV box. Ako ti ne zadovoljava tvoje potrebe ne menjaš ceo TV, samo box.

p.s. zaboravio sam da kažem da dosta mkv fajlova nije mogao da pročita, naročito sa novijim audio kodecima iako sam uradio poslednji firmware koji postoji.
 
Poslednja izmena:
Isto glasam za poseban TV box i što bolji običan TV. Na mom LG smart TV-u recimo više ne radi Skype. Tv je iz 2014. Imam još dva LG-a obična. Na jednom sam nakačio laptop bez ekrana (kupio ga za 20eu) a na drugom android box. Najfunkcionalniji mi je android box što se tiče multimedije (popcorn, kodi) a na TV-u sa lapom mogu nešto i da odradim za posao.
 
Hvala vam na pomoci ipak cu onda ''glupi' 'tv i neki smart box. E sada ako iko moze da mi kaze koji od 43''. 330e mi je cena koja odgovara. Moze i sa kp za tv cu okusati srecu sa madjarskom garancijom.

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Imaj u vidu da danas samo modeli televizora iz najnižih kategorija nemaju smart funkciju, samim tim se od takvih modela ne može očekivati ništa posebno u pogledu kvaliteta slike.
 
Koristim vec godinama 32eh5000 samsung i nemam zamerku na sliku, tako mislim da bilo koje. Noviji samsung ili lg ce biti poboljsanje. Sem naravno ako ne gresim?

Sent from my SM-J730F using Tapatalk
 
@alex035
Laptop je prava stvar. Drugar skuco ekran an alpu, i kad je čuo da mu treba stodža za popravku digo ruke. Prodao meni za 20eu. Neki intel dual core, 2gb dd3, 500gb hard. Ja skinuo ekran i ostavio samo žice od wirelessa da vise. Kako mi TV stoji na nosaču, zavukao lap iza njega. Od ranije sam imao logitech wifi set keyb+mouse, i tako dobio ultimativnu multimedijalnu platformu. Imam instaliran PopCorn za filmove i serije a klinci vise na Youtube-u. Ponekad čak odigram i poneku igru.
 
Nazad
Vrh Dno