Šta je novo?

Pomoc. Zakucava slika

Učlanjen(a)
04.12.2010
Poruke
2,017
Poena
255
Treba mi pomoc.
Imam problem sa zamrzavanjem slike u poslednjih 2 meseca.
Imam utisak da je problem sve cesci.
Pocelo je povremeno da se desava a u poslednje vreme sve cesce i cesce.
Dakle,ovo se desava samo kad se gleda film ili pusti igrica.
Kad kazem film mislim na nesto sto je pusteno sa hard diska u full hd formatu,mislim na one verzije od po 20-40gb po filmu.
Gledam film,i u nekom trenutku slika pocrni uz kratki audio ton i nista ne reaguje,mora da se pritisne reset dugme na kucistu.

Sto se tice igica...
Konstantno igram Pes i Wargame. Recimo da se ponekad desi scenario iznad,crna slika,ton i mora reset na kucistu.
Instaliram witchera 3 i ne stignem da krenem da igram i opet crn ekran,reset...

Sa istom ovom konfiguraciom sam okrenuo witchera 3 jedno 5 puta i nikad greske nije bilo.

konfiguracija je:
i5-4460 3.20GHz 1150 BOX
GA-H81M-S2PH
HyperX 8GB FURY DDR3 1600MH
MSI R9 270X Gaming 4gb
THERMALTAKE BERLIN 630W

Malo sam zbunjen da li je problem u hardveru ili je problem u drajveru za graficku?
Drajver se skida preko one amd aplikacije,kad izdje nov dobijem obavestenje,odradim update i to je to.

Kad gledam neki film ili seriju online to se nikad ne desava.
Najvise me buni ovaj deo kad pokusam da igram witchera,ne signem do dela igru i odmah crn ekran dobije.
Nikada nista nije klokovano i slicno,grafika na fabrickim klokovima,ni to ne menjam...

2q24myt.jpg



Ako je potrebna jos neka informacija...
 
Napajanje, grafika (drajveri ili fizički problem) ili memorija.

Izgleda da grafika zabada u 3d modu. Nije isključeno i da su drajveri problem, pa bi pametno (kao prva stepenica za rešavanje problema) bilo da se vratiš na neke starije kao što su 17.1. Ako to ne pomogne, skini MSI Afterburner, skini jedno 100-200mhz za core grafike i vidi da li će se javljati isti problem.
 
  • Like
Reagovanja: NAS
Za koliko da podignem?
Sutra cim dodjem sa posla dizem klokove i menjam driver. Sad odoh na spavanje,mrtav sam.

Ako jos neko ima neki predlog neka pise...
 
A gde se to tacno menja na slikama?
 

Prilozi

  • 20171017_214449_Film1.jpg
    20171017_214449_Film1.jpg
    1 MB · Pregleda: 80
  • 20171017_214517_Film1.jpg
    20171017_214517_Film1.jpg
    1 MB · Pregleda: 89
  • 20171017_214541_Film1.jpg
    20171017_214541_Film1.jpg
    1 MB · Pregleda: 64
  • 20171017_214551_Film1.jpg
    20171017_214551_Film1.jpg
    781.3 KB · Pregleda: 60
  • 20171017_214559_Film1.jpg
    20171017_214559_Film1.jpg
    774 KB · Pregleda: 71
Skini furtest, pokreni i prati temperature grafičke. Meni liči na probleme sa pregrevanjem ili grafičke ili procesora.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk
 
Kod mene zakljucan Haswell(stariji doduse, 4460 je Haswell refresh) radi na manje od tog napona koji si napisao.

Kod njega je trenurni 0.985V, ako lepo pise..
Mada ne bi mu skodilo da se podigne malo, mozda je do toga problem..
 
Jel moze tacan naziv drajvera?
17.1 ? Vidim da je posla broja 1 tacka.

17.1.1 naprimer. :)

Vidim da predložiše ljudi i malo dizanja napona za procesor što možda i pomogne. Proveri i temperature kao što yooyo reče. Jednostavno pregledaj sve što ti je u mogućnosti (softverski ili lako pristupačno), pa se nadaj da nije nešto hardverskog porekla.
 
Izgleda da je problem bio u drajveru ili ovaj deo sto sam stavio na 1.19.
Izbrisao drajver,ubacio verziju koja mi je preporucena u temi za moju grafiku,u biosu namestio ono na 1.19,igrao witchera sat vremena bez problema.
Veceas cu da pustim neki film full hd sa harda da vidim kako se ponasa pa javljam sutra.
Mada ako je witcher radio bez greske...
Javljam sutra kako se ponasa sa full hd filmovima.
Hvala svima.
 
Moram opet ovo da aktiviram...
Od kad sam napisao proslu poruku do sad desilo se jedno 4 do 5 puta da zakuca.
2 puta dok se palio racunar,sistem se podigne skroz i blokada.
2 puta dok sam gledao satelitsku tv preko skystar hd2 kartice i jedanput dok sam gledao neki online film.
Ako se procitaju moje poruke na startu ovo su situacije na kojima se nikad ovo nije desavalo.

Gore pomenuti witcher 3 sada radi bez greske a pre nije hteo ni da cuje,cim ga startujem zabadao je posle minut a sad ga igram 5 sati bez prestanka,cak sam i klokove dizao na 1150/1450.

Primetio sam da mi se posle restarta racunara na dugmence posle blokiranje pojavi ova poruka u uglu.

287n6kl.jpg


Da li je ovo softverski problem ipak ili sta je majku mu,pocinje da me nervira iako se desava retko. Igrica koja je pre pravila problem radi bez greske a kod dizanja sistema zabode...?
 
Pustim na youtube neki video a rezolucijom 1440p odem na full screan i slika odmah zakuca.
Pustim neki HD film od 40gb po filmu,odem na full screan i posle minut zakuca.

Dajte neku ideju.
Ne verujem da neki hardver zeza,mislim da je do drajvera ili sta vec. Nema sanse da se temperatura dize zato so na tek upaljeni racunar pokrenem film i odmah kuca.
Witcher igram 3 sata sa podignutim klokovima i temperatura je oko 60c...
 
skini occt i pokreni test opterecenja napajanja(poslednja kartica), tu i pratis temperature. proveri ram(memtest), hard disk(ove), imas li gde da pozajmis grafiku da probas?
jesi podigao malo napon procesora sto su ti preporucili?
 
Poslednja izmena:
Probaj jos stariji driver i proveri pcie power kabl. Meni je moja HD 7970 tek prestala da baca black screen sa driverima 16.12.
Apsolutno identicni problemi bili.
 
Jos uvek mucim muku sa ovim problemom.
Nadjem drajver koji ne pravi problem sa witcherom i sa hd filmovima ali kad pustim neki youtube klip sa vecom rezolucijom i kad odem na full screan posle nekog vremena slika zakuca...

Da li problem moze biti i u nekom kodeku?
 
Mozes da probas par stvari, iskljuci HW acceleration ili refresh rate skini na 59hz.
Napravi tdr delay u registry i podesi na 8.
 
Ma menjaj
1. Napajanje
2. Grafiku
I ne filozofiraj previse.
 
oces ti da mu das pare da to tako olako zameni?
 
Marko ako hoce da bude sam svoj majstor morace da ulozi novac u delove. To je u pocetku skupo al posle je isplativo.
A kako si ti mislio da tstira da li je napajanje problem? Da gleda u pasulJ mozda?
 
Probaj da izvadis fizicki iz racunara skystar2.Imao sam slican problem sa zakucavanjem zbog nje.
 
Probacu i to ali mi se slika nikad nije zakucala dok gledam sattv preko nje.
Za sad problem je ostao samo na gledanju video sadrzaja on line. Najcesce je dok se gleda neki klip na youtube u full screan ili neki film/serija.
 
Nazad
Vrh Dno