Šta je novo?

Dell inspiron N5110

gagale

Poštovan
Učlanjen(a)
23.10.2014
Poruke
250
Poena
70
Imam problem kod pomenutog lap topa iz naslova. Naime, ne mogu da ga uspesno povezem sa lcd tv-om lg. preko hdmi. Kabal je ispravan, prikljucivao sam kompjuter preko njega i sve je uredno radilo. U lap topu je integrisana graficka intel hd 3000, procesor je intel core i3 - 2310M. Znaci, kad lap top prikljucim preko hdmi kabla, nista se ne dogadja, ne vidi ga uopste. Pokusao sam sa menjanjem drajvera ali ni to nije urodilo plodom. Nosio sam lap top i na drugi tv, ali nista. Malo mi zvuci cudno da mu hdmi ne radi...ili da je crkao. Opet mi je cudno da je tu ugradjen a da ne funkcionise. Imali neko ideju do cega je?
 
Isti problem imao na HP, nikad nisam resio

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Da, skinuo sam te drajvere sa intelovog sajta, ali mi ne dozvoljava da ih instaliram. Kaze u poruci da nije validan za ovaj racunar.
 
Milann1971, sad mi je malo lakse kad vidim da nisam jedini sa problemom. Moja velika zelja je bila lap top sa hdmi vezom, i takav i dobijem, kad ono....razocarenje.
 
Je sam svasta probao, menjao kablove hdmi, ma ništa.. Postavljao pitanja na forumu, sve pokušao..

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Ja da sam znao za ovo, ne bih ni kupovao ovakav lap top.
 
Meni to nije primarno bilo, ali ajd kad već imam hdmi izlaz da ga probam.. Kad ono prccc

Sent from my SM-A720F using Tapatalk
 
Moje licno vise-godisnje iskustvo sa laptopovima brendova Dell i HP (narocito srednja i niza cenovna klasa):
Zaobilaziti u sirokom luku.
 
E Branco, posle onoga nema kajanja. Sad popravljam sto se da popraviti. Zvao sam coveka od koga sam uzeo lap top i on kaze da ce mi on to srediti. E sad videcu sta ce od toga biti.
Moj rodjak opet kaze ima della od 2007 i da ga jos uvek dobro sluzi. Mislim da je to sve isto, kako ko naleti, kao sto je slucaj i sa autima, tv-om, mobilnim....
 
Evo posle nekoliko dana uspeo da delimicno resim problem. Instalirani najnoviji drajveri od nvidie geforce gt525m. Ova karta se ukljucuje po potrebi, tako da sam dobio sliku ali ne i ton preko hdmija. Ton ostaje u lap topu. Probao sam opcije desni klik na spikers, sound, playback ali mi ne daje opciju koji uredjaj da bude default. Cak ne prikazuje ni da je povezan sa tv-om u tom prozoru, samo ima speakers i ni jednu drugu opciju. Ima li tu kakve pomocu za zvuk?
 
Niko nema resenje? Vise ne znam koje drajvere da menjam, da li od graficke, intela, della, microsofta? Od graficke karte sam instalirao najnovije drajvere iz ovog meseca. Vise nisam pametan.
 
Da bi dobio zvuk preko HDMI-a, moras da prebacis da je default audio device nVidia audio, posto graficka kartica isporucuje audio signal preko HDMI. Alternativno, mozes to da uradis samo u softveru koji koristis za pustanje filmova. Ako tog uredjaja nema u sound settings, onda pogledaj u device manageru da li je uopste instaliran kao audio device.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno