Šta je novo?

Problem sa HDMI kablom od 5 metara

AcaTrajce

Cenjen
Učlanjen(a)
10.01.2010
Poruke
54
Poena
159
Moja oprema  
CPU & Cooler
Ryzen 5 5600X + Cooler master Hyper 212 Black Edition
Matična ploča
MSI B450 Gaming Plus
RAM
Kingstone HyperX 2x8GB DDR4
GPU
Asus Tuf 3070
PSU
Thermaltake 630 SE
Mobilni telefon
Samsung Galaxy A70
Pristup internetu
  1. ADSL
  2. Mobilni internet
Kupio sam LG tv iz potpisa pre nekih 4 meseca i bio je povezan HDMI kablom od 5 metara sa kompom. Bio je neki obican HDMI kabl od 700 din. Sve je radilo kako treba.
Pre neki dan izgubim sliku na tv-u preko HDMI-ja. Pogledam na kompjuteru ni on ga vise ne vidi u opciji za displeje. Pokusavao sam sve zivo, gasio-palio komp, isto i televizor, izvlacio i vracao HDMI kabl, apdejtovao drajvere za grafiku i nista nije pomoglo.
Na kraju nadjem HDMI kabal od 1 metra koji je dosao uz IPTV resiver i povezem njime tv sa kompom i dobijem sliku odmah. Tad pomislim crko kabal, kupicu novi.
Kupim danas kabal od 5 metara opet, proizvodjac GIGATECH, verzija 1.4, povezem tv sa kompom i opet nema slike na tv-u?!!! :wall:
Da li neko zna sta bi mogao biti problem???
 
Kupi kvalitetniji.

Sent from my m2 using Tapatalk
 
Malopre sam otkrio sta je problem. Kad mi je povezan antenski kabl na tv, tad hdmi ne radi. Kad izvucem antenski kabl onda dobijam sliku preko hdmi.
Izgleda je nesto riknulo na televizoru.
 
Nevezano,NIKADA nemojte ukljucivati ili iskljucivati HDMI kabl dok su uredjaji u radu.da Sam to znao 2007 ne bi crkla oba HDMI porta na mom prvom LG-u.radi on I dalje ali kao monitor of 37 inca sa vga kablom.Ovo,naravno,vazi I za USB.
 
Nazad
Vrh Dno