Šta je novo?

AMD Ryzen APU

Ja sam se nadao da će i prva generacija da ima HBM, ali ćemo očigledno morati da čekamo.
 
Jel zna neko da li bi radila ECC ram memorija na 2200g?
Ploča ASRock ab350m pro piše da podržava ali ne znam za 2200g.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
svi ryzeni podrzavaju ecc tako da podrska zavisi od proizvodjaca maticnih,ne amd-a.asus,asrock i biostar podrzavaju na svim,gigabyte samo na high end-u,msi niti na jednoj,cak je i skidao podrsku sa nekih modela ploca.
 
Kad su mogli da utrpaju 28 CU Vega + 4 GB HBM na Intel i7-8809G onda bi mogli i neki slican Ryzen 7 da naprave... Osim ako AMD cuckolduje sam sebe :d

To nije integrisana grafička, već odvojen čip sa odvojenom memorijom. Da, spakovani su u jedno pakovanje, ali tako nešto je nemoguće na desktop procesoru, tj. na ploči pre svega. Inače bi mogao da kupiš i7-8890G u bilo kojoj PC radnji i staviš ga na Z370 ploču. Ali kao što znaš, to ne može
 
Pa na koji chipset su ga strpali onda...?
 
apsolutno je moguce,ali amd nema ali nikakav racun da to radi,kad niko ni za 2400g nema odgovor niti ce ga imati.ta kolaboracija sa intelom je odgovor na dominaciju nvidie kod laptopova,gde vec poduze vremena amd nema bitnije ucesce,plus to je trziste koje zapravo nije u padu.
 
Bolje pitanje je zasto nisu stavili neki down-klokovan Ryzen 4/8 sa tom grafikom za laptopove, verovatno imaju neke svoje razloge..
 
Zato što im je to skuplje rešenje i imaju prioritete kad trošenje R&D novca u pitanju. Ne znači da ga neće imati, ali trenutno im je mnogo jeftinije da u imaju isti čip za laptop i dekstop računare koji će ići u odgovarajući paket (AM4 ili FP5). Posebno jer retko kome treba bolja grafika u laptopu/SFF PC-u od Vega 10 u 2700U (V11 u 2400G). A kome ipak treba bolje, ima(će) Vega Mobile opciju kao poseban čip. Ovi intelovi čipovi imaju TDP od 65W i 100W, i teško se mogu ohladiti na isti način kao i 15/25W koji se danas koriste. Tj. oni i jesu i7 + Vega 24, baš kao što će biti R5 + Vega 24 u laptopu. Da, lakše je sve sklopiti (i ohladiti) kad je u jednom pakovanju, ali i je i skuplje.

apsolutno je moguce,ali amd nema ali nikakav racun da to radi,kad niko ni za 2400g nema odgovor niti ce ga imati.ta kolaboracija sa intelom je odgovor na dominaciju nvidie kod laptopova,gde vec poduze vremena amd nema bitnije ucesce,plus to je trziste koje zapravo nije u padu.
Ok, ako je moguće, napravi ti model takvog čipa i pošalji AMD-u. Veruj mi, zaposliće to u roku od odmah. Da vidimo - 1 CCX + 20 CU + 2 GB HBM (da ne preterujemo sa 2 CCX-a, 24CU i 4 GB HBM) i sve to da se spakuje u format koji može na AM4 ploču. Izračunaj koliki bi to čip bio. Trenutni APU je oko 210 mm^2 i ima 5 milijardi tranzistora. Ovakav čip bi dogurao do 400mm^2. Buldožer je bio na 320mm^2 (sa 1,6 milijardi tranzistora). I sigurno bi zahtevao veći socket (i bolju naponsku), što bi poskupelo proizvodnju ploča. Možda bi moglo da se ubaci na TR4 (X399), ali zašto bi neko dao 300€ na ploču koju će ograničiti 4-core procesorom i grafičkom u rangu GTX 1050 Ti. I to koji će doći u formi APU-a koji nije ništa jeftniji of 4c/8t procesora i GTX 1050 Ti paketa (~300€)
 
Poslednja izmena:
Sta se desava sa zen+ i novim čipsetom?

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
pa valjda stize u apriliu kada su rekli.
 
Sto vise gledam ove APU modele, sve sam vise odusevljen, iako mi APU varijante nisu nikad nesto puno bile interesantne, ali ovo deluje super, posebno kad sam sastavio prijateljima sad dve konfe....Jedino sto je onako meh po meni je VEGA 10 iGPU u Ryen 5 2400G modelu, trebalo je realno to malo vise. R3 2200g je 99$, ovaj R5 2400G 169$, prakticno 70% razlike u ceni, ok dobijas 4 threada vise, ali iGPU je relno 20-25% brzi, negde eventualno u low frejmovima i do 30%, ali to je maks maksimuma. Msm da je to moglo i moralo jos gore. R3 2200G stvarno super deal za esports naslove i uopste jako sposoban multimedia PC za do 300e.
 
Poslednja izmena:
Nije vega 10 vec 11.Klok integruse i dual channel ram =to the moon [emoji119]
 
Meni je interesantniji r3 2200g naravno zbog cene, taman da se dočeka sa njim možda i zen 2 ili bar neki zen+ i da se sačeka normalizacija cena grafičkih.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nije vega 10 vec 11.Klok integruse i dual channel ram =to the moon [emoji119]

Da pogresih, vega 10 je u mobile...Kako god, ne znam, cini mi se da je to trebalo malo gore po defaultu, bar jos 20%. No dobro. ovaj R3 2200G za Lol, Dotu, Wot i slicne super prica.
 
Bili bi super varijanta da se dočeka normalizacija cena grafika da nisu i cene memorije sad naduvane...
 
krastavac, ali ono sto je meni isto interesatno. Koliko sam ispratio razne testove (treba sacekati sigurno neki malo precizniji i uredniji review od redimo Hardware Unbox-a, npr.), Ryzen 3 2200G u kombinaciji sa GTX 1060 ima bolje performanse nego R3 1300x, sto je stvarno super. Dakle ne gubi se nista u cpu segmentu, cak stavise ima dobitaka, a opet imas finu iGPU. Tako da nije ni to lose resenje za pocetak, kome AAA naslovi nisu smrt za vrat, da mora, odmah da ih igra. Dok se cene grafickih malo ne dovedu u red.

Ja iskreno cekam samo kako ce proci prica sa GeForce Now na PC-u i ozbiljno razmisljam da batalim bilo kakav dalji upgrade i ulaganja (odmah) stotina evra, prodam ovu moju GTX 1060 (izvucem prakticno ceo novac koji sam ulozio u nju) i lepo uzmem R3 2200G ili lap 17.3 inca sa R5 2500u.
 
Sto vise gledam ove APU modele, sve sam vise odusevljen, iako mi APU varijante nisu nikad nesto puno bile interesantne, ali ovo deluje super, posebno kad sam sastavio prijateljima sad dve konfe....Jedino sto je onako meh po meni je VEGA 10 iGPU u Ryen 5 2400G modelu, trebalo je realno to malo vise. R3 2200g je 99$, ovaj R5 2400G 169$, prakticno 70% razlike u ceni, ok dobijas 4 threada vise, ali iGPU je relno 20-25% brzi, negde eventualno u low frejmovima i do 30%, ali to je maks maksimuma. Msm da je to moglo i moralo jos gore. R3 2200G stvarno super deal za esports naslove i uopste jako sposoban multimedia PC za do 300e.
Kad je 2400g debelo ogranicen protokom memorije,apu performanse bice dosta bolje sa ddr5 ram koji dolazi sledece godine.

I bas me zanima kako stoje ryzen 3 1200 i 2200g na istom taktu,2200g ima malo bolje latencije i protok cache-a ali i 4mb l3 manje,u igrama bi 1200 na istom taktu trebao biti brzi.
 
Poslednja izmena:
Kad je 2400g debelo ogranicen protokom memorije,apu performanse bice dosta bolje sa ddr5 ram koji dolazi sledece godine.

I bas me zanima kako stoje ryzen 3 1200 i 2200g na istom taktu,2200g ima malo bolje latencije i protok cache-a ali i 4mb l3 manje,u igrama bi 1200 na istom taktu trebao biti brzi.

imas sve kod ovih ozbiljnijih rivjuera,cpu OC se i ne isplati toliko,oc memorije i gpu kora se itekako isplate.
 
Pa da, za igre realno OC CPU se i neisplati jer imamo prakticno GPU performanse kao GT 1030/RX 550, negde iznad, negde ispod. Dakle iGPU je uslovno receno bottleneck. Uslovno jer nema tu sta da se prica za kombo od 110e.
 
Pa da, za igre realno OC CPU se i neisplati jer imamo prakticno GPU performanse kao GT 1030/RX 550, negde iznad, negde ispod. Dakle iGPU je uslovno receno bottleneck. Uslovno jer nema tu sta da se prica za kombo od 110e.
GT1030/RX550 je za 2400G, a ne za 2200G. Ovaj jači je ~170 evra.
 
imas sve kod ovih ozbiljnijih rivjuera,cpu OC se i ne isplati toliko,oc memorije i gpu kora se itekako isplate.
Ja nisam nasao takav test,inace kad se radi OC onda idu sve 3 navedene stavke.

Ne znam odakle vam informacije da je vega11 isti kao gt1030/rx550,sporija je u svakom slucaju (osim mozda sintetike i doom) od gt1030 npr a tek rx550,neki bi naveli OC vega11 ali i gt1030 to moze,imam jednu koji ide +200/500 stabilno,naravno ipak impresivno sta 2200g i 2400g nude i po kojoj ceni.

 
Poslednja izmena:
rammadis:

evo sa prve strane gugl rezultata,nemam pojma gde ti trazis:

OC-01.png

ne idu sve 3 stavke,tj nema nikakve potrebe je se nista ne dobija sa cpu klokom.niko tebi ne brani i da delidujes i stavljas pod tecni azot,ali u realnosti najvise se dobija gpu klokom i memorijom.plus po mom misljenju 1030 sa svojom trenutnom cenom kod nas potpuno izlazi iz poredjenja i uz kombo sa g4560,kamoli sa kofi lejk procesorima.
 
Poslednja izmena:
Izgleda na techspot sajt,izbegavam u sirokom luku jer su mnogo puta ranije postavljeni nerealni rezultati,inace ne sumnjam da vega11 na 1.6 GHz prestigne ove low end gpu karte,ali treba pogledati zagrevanje i potrosnju na tom taktu.
Ne znam sta ti radis na racunaru i kakve su ti potrebe ali ja ako imam otkljucan cpu ima da se ubrza :)

Edit: postavio sam pitanje ryzen 3 1200 vs ryzen 3 2200g na istom taktu i dobijem kao odgovor tabelu koja nema veze sa postavljenim pitanjem.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno