Šta je novo?

AMD Ryzen APU

Ako ti je bitna procesorska snaga , a želiš APU, uzmi 2400 G

A, ako hoćeš jaču grafiku i ryzen, onda uzmi 2200G, kao prelazno rešenje, dok skupljaš novac za drugu grafičku, ako je to slučaj. Ili odmah pređi na ryzen- cpu bez grafičke (ploča, procesor , memorija), a grafičku promeni kasnije, do tada zadrži radeon 7950 ....
 
Poslednja izmena:
Vidim vec po domacim radnjama AMD Ryzen 5 2400G cena 21.000 dinara , jel mnogo? Kolika je realna cena?
 
Ima ga za 20k, sasvim realna, dobija se praktično 1500X sa solidnom grafom, ne znam koliko misliš da realno treba da bude?
 
Cena je realna. Razlika između R5 1400 i R5 2400G je oko 2500 dinara. Znači za te pare se dobije grafika tipa GT 1030. Što je solidno rešenje dok se ne skupe pare za bolju grafiku. Ja sam sebi upravo poručio;

Ploča: ASROCK AB350M PRO4
Procesor: R5 2400G
Memorija: 2x4GB Crucial Ballistix Sport CL16 @2400MHz
SSD: SAMSUNG 250GB EVO850
Napajanje: BE QUIET! Pure Power 10 400W 80+ silver
Kućište: MS Dark Shadow

I pre nego krene rejdž da odmah kažem da ću klokovati memoriju.
Za moj e-sport gaming, DotA 2, CS:GO, WoT, ovo je više nego dosta, pošto ću moći da igram na 1080P na srednjim detaljima. Možda i na visokim ako budem sve klokovao, a najverovatnije hoću.
 
Šta bi meni preporučili, hoću da se rešim FX8350 + HD7950 kombinacije i pređem konačno na Ryzen (APU)? Nemam u planu da potrošim puno novca i nije mi bitno da li ću dobiti neki enormni skok performansi. Jedino što sa kompom radim je 4K video obrada, dok bi mi grafa trebala samo za Relive Desktop snimanje. Uopšte nisam pratio niti tražio kako se ovi slabiji Ryzeni ponašaju u video obradi u odnosu na FX, mada sam imao jedan polu-feleričan (nije hteo igre da pokreće sa R9 Nano) R7 1700 build na testu i tu sam video tačno 55% ubrzanja u odnosu na moj FX u Vegasu sa 100Mbps XAVCS renderom.

Na kraju krajeva, bitnije bi mi bilo da dobijem nešto što se drastično manje greje i troši mnogo manje struje. A ako mi Render (trajanje) bude sličan ili mrvicu sporiji - nije greda.
Trenutno mi FX "renda" 4K - 1min videa - 3:45min renderovanja.

Imam u planu ovako nešto

amd 7950 je jači od 1050ti , što znači da je prelazak na APU snage gt1030
biti s konja na magarca.

što se FX-a tiče , razlika između njega i 4core ryzena je mala. tako da ti je jedini smisleni apgrejd da pređeš na ryzen 1600 i jače.

 
1300x klokovan ima bolji CB/CPU-Z skor od stock FX 8350, just sayin'.
 
amd 7950 je jači od 1050ti , što znači da je prelazak na APU snage gt1030
biti s konja na magarca.

što se FX-a tiče , razlika između njega i 4core ryzena je mala. tako da ti je jedini smisleni apgrejd da pređeš na ryzen 1600 i jače.



Nisi čitao pažljivo, vidim po odgovoru. Grafička mi je nebitna, nisam 4 godine igrao ništa na tom kompu. Bitno mi je samo da ova Vega IGP snima Desktop sa ReLive (kontam da je to normalno).

Inače HD7950 mi je "gubio" u nekim igrama i od RX460 4GB, tako da ne može nikako biti jači od 1050Ti. Btw u ovom klipu vidim da taj 1200 na 2200G klokovima šije i taj 8370 koji je malo jači od mog. Znači da bi mi čak i 2200G rešio sve. Hvala ;)
 
prijatelje, nou ofens,

hd7950 je prilično jača od rx 460
https://www.futuremark.com/hardware/gpu

i ako ti je igde bila brža , ili imaš neispravan hardver, ili ti to nisi umeo da podesiš.
to takođe važi za ReLive
 
Poslednja izmena:
Memorija: 2x4GB Crucial Ballistix Sport CL16 @2400MHz

...da odmah kažem da ću klokovati memoriju.

AMD je u kit stavio AMD compatible G Skill FlareX na 3200 (CL14). Deklarisan maksimum za Turbo Boost mode je 3.9GHz a max podržana brzina memorije je 2933, maksimum DTP 65W sa cooler-om koji dolazi sa procesorom.

Preko toga OC je rizičan i sa boljim cooler-om, a vidim po review-ima da mnogo njih ide na 4.0 ili više.

Baš bi me zanimali tvoji inicijalni testovi sa 2400 memorijom, pa ako ti nije veliki problem zamolio bih te da ih proslediš bar u PP, pošto ovde na forumu možda nije zgodno mesto.

Hvala unapred.
 
Ko zna kakav je bios neko nabacio na taj HD7950.

Kartica je kod mene od prvog dana kako se kod nas pojavila u prodaji. I opet ne čitate šta piše, napisah u nekim igrama. Samo što je to "u nekim" ispalo da je reč o možda i jedinoj koja mi na PC-u nešto i znači - Witcher 3. Sa HD7950 nisam imao preko 28FPS-a nikad, dok je RX460 bez problema išao i do 35FPS na istim podešavanjima (skoro sve Max na obe).
 
Stavio si texture na ultra (traži 6gb vrama) a 7950 i 460 imaju 3gb i 4gb, respektivno.
Naravno da se sve guši na manje od 30 fps.

Trebao si u startu da kažeš da ne umeš da namestiš osnovni video settings igre. 7950 je daleko jači od 460
A ti zadrži svoje cenjeno mišljenje, kupi šta ti se sviđa, živela demokracia i konzumerizam.
 
Poslednja izmena:
7950 je ekvicalent R9 280, koja je jaca od 270X, koja je jaca od RX 460.

Ergo, 7950 je primetno bolja od RX 460, a kamo li od integruse.
 
 
AMD je u kit stavio AMD compatible G Skill FlareX na 3200 (CL14). Deklarisan maksimum za Turbo Boost mode je 3.9GHz a max podržana brzina memorije je 2933, maksimum DTP 65W sa cooler-om koji dolazi sa procesorom.

Preko toga OC je rizičan i sa boljim cooler-om, a vidim po review-ima da mnogo njih ide na 4.0 ili više.

Baš bi me zanimali tvoji inicijalni testovi sa 2400 memorijom, pa ako ti nije veliki problem zamolio bih te da ih proslediš bar u PP, pošto ovde na forumu možda nije zgodno mesto.

Hvala unapred.

Šta ima da nije zgodno. Delovi mi stižu 1-2 marta, tad nosim u servis da stave novi BIOS, što znači da bih moje rezultate mogao da postavim do 10. marta. Ako do tad niko ne otvori temu, ja ću je otvoriti da podelim moje rezultate.
 
Ryzen 5 2400G ima upola manje L3 keša, ali malo veću frekvenciju od svog starijeg brata. Da li je to dovoljno za kompenzaciju prikazano je ovim testom (Benchmark Tech):

AMD Ryzen 5 2400G vs R5 1400 Benchmarks - CPUs Comparison
https://www.youtube.com/watch?v=zQrdCxoPXn4
 
Poslednja izmena:
Jos nije testirano detaljno, ali pretpostavljam da ce osetnu prednost imati dual rank ram. I ako se sve to uklopi (dual rank, dual channel, oc 3200, cl14) + oc igpu = ima da bude ~ rx550. Ali za sad samo pretpostavka
 
Video sam negde tacno izlozene grafikone razlika u frekvenciji, dual/single rank a i channel. Pogledacu history pa okacim ako nadjem.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ovde imas od 2667 - 3200 poredjenje:


A evo ga i dual channel talk:
 
Dual channel je bas bitan, velika razlika, dok razlika izmedju 3200mh i 2667mhz je 2fps
 
Kad su mogli da utrpaju 28 CU Vega + 4 GB HBM na Intel i7-8809G onda bi mogli i neki slican Ryzen 7 da naprave... Osim ako AMD cuckolduje sam sebe :d
 
Ovde imas od 2667 - 3200 poredjenje:


A evo ga i dual channel talk:


Test za dotu je u najmanju ruku nerealan! Ako bi igrao na Steamu 5 na 5 sa tim setovanjima, imao bi fps ne veci od 30! Igra se ne moze testirati nekakvim midom vec na zavrsnici kad ima zilion kripova i kad sve prasti!
 
Video sam negde tacno izlozene grafikone razlika u frekvenciji, dual/single rank a i channel. Pogledacu history pa okacim ako nadjem.


Sent from my iPhone using Tapatalk

video si kod ozija sa hardware unboxing videa,sumasumarum da se i kokovanje i memorija isplate.te jeftine su cl16 vec na 2400mhz,daleko od zagarantovanog da to moze da pridje 3000mhz na cl16 a koliko se gubi cl vs brzina po do sad vidjenom to ostaje tu negde...stvarno steta sto su cene ram-a takve kakve jesu.

sa druge strane ram moze najopustenije moguce da se uzima polovan.
 
Nazad
Vrh Dno